SmatanaPeter
06.05.11,17:22
Dobrý večer, pracujem na plný pracovný úvazok, zmluvu som podpísal na 6 mesiacov, skušobná doba bola 3 mesiace. Teraz by som chcel odisť, pracujem vo firme 4. mesiac. Je to možné? V zmluve je ohľadom predčasného ukončenia pracovného pomeru spomenutý jediný článok a to ten, v ktorom sa píše, že pri predčasnom ukončení prac.pomeru má zamestnávateľ právo na jednu moju mesačnú mzdu.

Ďakujem za odpoveď :)
truch
06.05.11,15:28
Skušobná doba 3 mesiace už pominula, vtedy sa dalo odísť. Teraz už len vydržať tých 6 mesiacov, alebo sa so zamestnávateľom dohodnúť o predčasnom ukončení PP.
doktor01
06.05.11,16:03
Dobrý večer, pracujem na plný pracovný úvazok, zmluvu som podpísal na 6 mesiacov, skušobná doba bola 3 mesiace. Teraz by som chcel odisť, pracujem vo firme 4. mesiac. Je to možné? V zmluve je ohľadom predčasného ukončenia pracovného pomeru spomenutý jediný článok a to ten, v ktorom sa píše, že pri predčasnom ukončení prac.pomeru má zamestnávateľ právo na jednu moju mesačnú mzdu.

Ďakujem za odpoveď :)
Súhlasím s truch. A kutej jednej mesačnej mzde - áno to v prípade, že sa rozhodneš PP ukončiť neštandardným spôsobom (mimo dohody alebo uplynutia dohodnutej doby v pracovnej zmluve).
PS: je tu ešte možnosť okamžitého ukončenia PP ak ti zamestnávateľ nevyplatil mzdu v dobe jej splatnosti.
ivka70
06.05.11,16:09
Mozes sa len so zamestnavatelom dohodnut na ukonceni PP.
Vypoved v tvojom pripade by znamenala vypovednu dobu 5. a 6. mesiac, co je to iste ako ukoncenie zmluvy na dobu urcitu ..takze to nema zmysel.