Composite
06.05.11,17:47
Zdravím, idem meniť sídlo spoločnosti.

Zmeniť spoločenskú zmluvu celú, čiže prepíšem sídlo firmy a vytlačím celú, alebo dám dodatok o zmene sídla?
či je to úplne jedno? resp. čo je lepšie a čo jednoduchšie?

Ak by niekto mal nejaký vzor dodatku po ruke, či stačí len nejaký pokec o zmene?

treba to nechať overiť notárom, alebo nie?

ďakujem
Dana L
06.05.11,15:53
Záleži od toho či je to spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina. Ak je to sZ, treba valné zhromaždenie- vyhotoviť zápisnicu, ak ZL tak rozhodnutie spoločníka o zmene sídla.
Ďalej treba LV, a nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka so zriadením sídla. Návrh na zápis zmeny sídla do OR - toto podpísať u notára. Správny poplatok za LV - 8 E, správny poplatok na súd 66 E.
Prajem pekný deň
KEJKA
06.05.11,16:03
Zdravím, idem meniť sídlo spoločnosti.

Zmeniť spoločenskú zmluvu celú, čiže prepíšem sídlo firmy a vytlačím celú, alebo dám dodatok o zmene sídla?
či je to úplne jedno? resp. čo je lepšie a čo jednoduchšie?

Ak by niekto mal nejaký vzor dodatku po ruke, či stačí len nejaký pokec o zmene?

treba to nechať overiť notárom, alebo nie?

ďakujem
k návrhu na zápis zmien je potrebné vždy priložiť úplné znenie SZ,. alebo ZL.
Dodatky boli zrušené.
Composite
06.05.11,16:16
Takže proste sprosto prepíšem v ZS sídlo spoločnosti a vytlačím?
Treba to dať overiť notárovi?
S dodatkom som to myslel, tak že dám celú SZ s novým dodatkom o zmene sídla.

Ja mám všetko od zadu :D
Mám podpísanú nájomnú zmluvu, ďalej mám vypísaný a overený návrh na zápis zmeny sídla do OR potvrdený notárom, mám spísané keci na valnom zhromaždení o zmene sídla.
No a zistil som, že treba zmeniť SZ.

čiže dopíšem, že na VZ sa zmenou sídla mení aj sídlo v SZ.

do obálky dám:
nájomnú zmluvu
novú spločenskú zmluvu (treba potvrdiť notárom?)
Návrh na zápis do OR - overené notárom
Výsledok VZ

66€ kolky nalepím kde?
8€ kolok nalepím kde?

LV vlastníctva treba, ked ide o nájomnú zmluvu? predtým som prikladal len nájomnú zmluvu.
V TN stačí vytlačenie z katasterportálu, ale v BA, kde musím podať návrh chcú originál, ktorý mi samozrejme na katastri dajú. (resp. v BA mi povedala, ved skuste aj vytlačené z katasterportálu. v TN určite berú aj z katasterportálu)
KEJKA
06.05.11,16:51
SZ nemusí byť overená.
Podávam elektronicky, tak lepiť koky neviem, kedysi som to niesla osobitne a pani na podateľni OR si to nalepila sama.
podľa mňa LV treba a tak ako píšeš v BA originál.
Economic
06.05.11,18:39
SZ nemusí byť overená.
Podávam elektronicky, tak lepiť koky neviem, kedysi som to niesla osobitne a pani na podateľni OR si to nalepila sama.
podľa mňa LV treba a tak ako píšeš v BA originál.

Kolok sa lepí na 1. strane hore, kde je na ne vyznačené miesto. Ani na súd do BA nie je potrebné dokladať originál LV, mne stále akceptujú z katasterportálu.
Composite
07.05.11,08:20
dík všetkým
Inuška
10.05.11,13:20
Prosím o radu - tiež pripravujem nové znenie spoločenskej zmluvy po zmene spoločníkov a konateľov. Nie je mi ale celkom jasné ako má to úplné znenie vyzerať - v pôvodnej zmluve sa píše o splatení vkladov pred zápisom spoločnosti, o správcovi vkladu, prvých konateľoch - ako mám toto pomeniť? Má sa tiež meniť správca vkladu, hoci jeho úloha bola iba pri založení spoločnosti? Mám tam tých prvých konateľov nechať a len dopísať nových? Prepáčte možno hlúpe otázky, ale čo s tým. Vďaka vopred za pomoc
KEJKA
10.05.11,13:26
toto zaujíma aj mňa. Lebo ja v ZL nemám bývalých spoločníkov ani konateľov - pôvodne to bola SZ, po kúpe podielov na jedného spoločníka sa spísala ZL.
Stretla som sa aj s takým úplným znením, že aj na mieste podpisu je odvolaný konateľ - vraj musí byť, aj ked samozrejme podpis chýba.
a do tretice - už viackrát boli zmeny v inej sro, menilo sa kde-čo, konatelia a spoločníci stále tí istí. Vždy do hlavičky sa dopíš "úplné znenie platné ku dňu dd.mm.rrrr, zodpovedá.............. a meno konateľa, na konci SZ podpisujú všetci konatelia.
Všetky varianty OR akceptoval, zmeny zapísal.
zalobaba
10.05.11,13:30
Prosím o radu - tiež pripravujem nové znenie spoločenskej zmluvy po zmene spoločníkov a konateľov. Nie je mi ale celkom jasné ako má to úplné znenie vyzerať - v pôvodnej zmluve sa píše o splatení vkladov pred zápisom spoločnosti, o správcovi vkladu, prvých konateľoch - ako mám toto pomeniť? Má sa tiež meniť správca vkladu, hoci jeho úloha bola iba pri založení spoločnosti? Mám tam tých prvých konateľov nechať a len dopísať nových? Prepáčte možno hlúpe otázky, ale čo s tým. Vďaka vopred za pomoc

Všetky tieto skutočnosti napíšeš v minulom čísle :---
Inuška
10.05.11,13:43
Aha, takže to čo už nie je aktuálne napíšem v minulom čase - napr. to o splatení vkladu pôvodných spoločníkov to tam nechám a teraz dám už aktuálne údaje o podieloch nových spoločnikov a nových konateľoch. Snáď som to pochopila správne. Vďaka vám za rady.
Economic
10.05.11,14:20
Prosím o radu - tiež pripravujem nové znenie spoločenskej zmluvy po zmene spoločníkov a konateľov. Nie je mi ale celkom jasné ako má to úplné znenie vyzerať - v pôvodnej zmluve sa píše o splatení vkladov pred zápisom spoločnosti, o správcovi vkladu, prvých konateľoch - ako mám toto pomeniť? Má sa tiež meniť správca vkladu, hoci jeho úloha bola iba pri založení spoločnosti? Mám tam tých prvých konateľov nechať a len dopísať nových? Prepáčte možno hlúpe otázky, ale čo s tým. Vďaka vopred za pomoc

Ak sa mení osoba poverená správou vkladov, tak aj toho človeka treba zmeniť. jednoducho úplné znenie je ako keby ju zakladali terajší spoločníci len neoverujú podpisy. je to aktuálny stav v spoločnosti.
Ja píšem u konateľov :
Konateľmi spoločnosti sú : a vypíšem ich...

A ešte niečo dôležité ak sa menia osoby a vklady, treba vyhlásenie o zmene splatenia vkladov.
Inuška
11.05.11,05:33
Díky moc, veľmi mi to pomohlo :)