pizzanoel
07.05.11,08:04
Dobrý deň,

som živnostnik podala som v marci daňové priznanie vyšiel mi preplatok nejakych 170 eur. Chcem sa spýtat kedy to danový úrad odošle?Uz ste niektorý dostalu vrátene v tomto roku ( zivnostnici)?? Ešte mi to neprišlo...

Ďakujem
Anik
07.05.11,06:19
peniaze by mali prísť do 10.5.2011 a pokiaľ viem už skoro všetci dostali , skôr chodili tým ktorí to mali na účet, ale asi len tým že prevod trvá kratšie. To si mala ako preplatok DB, alebo stiahnutú daň z príjmu podľa § 5?
pizzanoel
07.05.11,07:32
peniaze by mali prísť do 10.5.2011 a pokiaľ viem už skoro všetci dostali , skôr chodili tým ktorí to mali na účet, ale asi len tým že prevod trvá kratšie. To si mala ako preplatok DB, alebo stiahnutú daň z príjmu podľa § 5?


No mne to este neprislo... Robila som na zivnost a popri tom som mala dohodu o vykonani práce a tam sa mi strhala dan....no a uz je 7 mája a nic neprislo.... co mam robit? na žiadosti som uviedla učet...
veronikasad
07.05.11,07:56
No mne to este neprislo... Robila som na zivnost a popri tom som mala dohodu o vykonani práce a tam sa mi strhala dan....no a uz je 7 mája a nic neprislo.... co mam robit? na žiadosti som uviedla učet...
termín je do 10.5. Ak ti preplatok nepríde, kontaktuj správcu dane. Predtým si skontroluj č.ú. v DP, či je správne ...a či máš zaškrtnuté políčko "žiadam o vrátenie preplatku" aj ďalšie - kde chceš peniaze poslať.