merk
07.05.11,10:01
Dobry den
chcel by som sa informovat ohladom pripadu, ked skoncim TPP dohodou nastupim u ineho zamestnavatela na dohodu na cca. 2 mesiace - z akeho zakladu sa mi vypocita podpora v nezamestnanosti ak by som po tych dvoch mesiacoch isiel na urad prace.

Dakujem
veronikasad
07.05.11,08:24
Dobry den
chcel by som sa informovat ohladom pripadu, ked skoncim TPP dohodou nastupim u ineho zamestnavatela na dohodu na cca. 2 mesiace - z akeho zakladu sa mi vypocita podpora v nezamestnanosti ak by som po tych dvoch mesiacoch isiel na urad prace.

Dakujem
Kolko trval tracovný pomer (na zmluvu) ? Kedy si naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ? Potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. Počas práce na dohodu nemáš poistenie v nezamestnanosti
merk
07.05.11,09:29
vsetko splnam, avsak ak po skonceni TPP a hned sa zamestnam na dva mesiace na dohodu a po tych dvoch mesiacoch by som siel na urad prace. Z coho mi vypocitaju davku v nezamestnanosti ?
rodina1
07.05.11,10:02
vsetko splnam, avsak ak po skonceni TPP a hned sa zamestnam na dva mesiace na dohodu a po tych dvoch mesiacoch by som siel na urad prace. Z coho mi vypocitaju davku v nezamestnanosti ?
Dávku v nezamestnanosti ti vypočítajú z VZ, ktoré si dosiahol počas zamestnania.
Tweety
07.05.11,10:10
vsetko splnam, avsak ak po skonceni TPP a hned sa zamestnam na dva mesiace na dohodu a po tych dvoch mesiacoch by som siel na urad prace. Z coho mi vypocitaju davku v nezamestnanosti ?
Podpora sa počíta len z PP, tie dva mesiace práce na dohodu ju nijako neovplyvnia, pretože to nie je PP.
merk
07.05.11,11:05
1.Cize teoreticky, kolko mesiacov mozem pracovat na dohodu po skonceni TPP aby mi este vznikol narok na podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov?

2. Po skonceni PP sa musim evidovat na urade prace a mozem popri tom pracovat na dohodu? Kto plati pri dohode poistenie v nezamestnanosti
Dana L
07.05.11,11:22
ano, môžeš sa po skončení PP nahlásiť na UP a pracovať na dohodnu. Ešte by som ti poradila zamestnanť sa na PP aspoň na dva dni s max. VZ, aby bola podpora pekná.
ladyrs
07.05.11,11:22
1.Cize teoreticky, kolko mesiacov mozem pracovat na dohodu po skonceni TPP aby mi este vznikol narok na podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov?

2. Po skonceni PP sa musim evidovat na urade prace a mozem popri tom pracovat na dohodu? Kto plati pri dohode poistenie v nezamestnanosti


Veronika ti odpovedala v príspevku č. 2, že "Počas práce na dohodu nemáš poistenie v nezamestnanosti". Evidovaný na ÚP môžeš byť hneď po skončení PP, a pri dodržaní limitov odpracovaných hodín máš nárok na podporu.
veronikasad
07.05.11,12:27
1.Cize teoreticky, kolko mesiacov mozem pracovat na dohodu po skonceni TPP aby mi este vznikol narok na podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov?

2. Po skonceni PP sa musim evidovat na urade prace a mozem popri tom pracovat na dohodu? Kto plati pri dohode poistenie v nezamestnanosti
Môžeš pracovať tolko mesiacov, aby si splnil podmienku poistenia v nezamestnanosti 730 dní v posledných troch rokoch. (ak sa medzitým náhodou nezmení zákon).

Evidencia na UP nie je povinná. Pri dohode neplatí nikto poistenie v nezamestnanosti. Ak však počas výkonu práce na dohodu nebudeš evidovaný na UP, musíš sa prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel (sám si platiť zdr.poistenie 46,06€ mesačne)
merk
07.05.11,17:05
To znamena, ze ak by som po skonceni TPP (3 roky) sa prihlasil na urad prace bez toho aby som poberal podporu v nezamestnanosti a pracoval na dohodu, mozem po ukonceni prace na dohodu ( cca 3 mesiace) poziadat o vyplacanie podpory v nezamestnanosti po dobu 6 mesiacov?

Dakujem
Andyke
07.05.11,17:19
Keď sa zaregistruješ na UP ako uchádzač o zamestnanie, tak na dohodu môžeš mesačne zarobiť max. 136,61 € + dostaneš aj dávky v nezamestnanosti (podporu). Pokiaľ zarobíš na dohodu viac, tak Ťa vyradia z evidencie.
Keď chceš pracovať na dohodu počas registrácie, musíš vopred nahlásiť na úrade túto zárobkovú činnosť ešte pred výkonom práce.
Knallhar
10.05.11,07:29
Otázka. A ako môžu niekoho vyradit z evidencie ked zarobí na dohodu viac ako 136,61€? Ako na to prídu?
Moja bývala kolegyňa pred cca 3ma rokmi ked dostala výpoveď šla na úrad prace dostavala podporu a popri tom robila na dohodu za 600eur a nikto ju z evidencie nevyradil.
HankaH
10.05.11,07:49
Dobrý deň,
bývalý zamestnanec bol zamestnaný presne 2 roky (PP na dobu určitú do 5/2011). Na ÚP bol naposledy evidovaný od 12/2007 do 10/2008. Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Ďakujem.
veronikasad
10.05.11,08:00
Dobrý deň,
bývalý zamestnanec bol zamestnaný presne 2 roky (PP na dobu určitú do 5/2011). Na ÚP bol naposledy evidovaný od 12/2007 do 10/2008. Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Ďakujem.
spočítaj, či má 730 dní poistenia v nezamestnanosti. Príp. PN-ka je vylučitelná doba pri výpočte VZ.
HankaH
10.05.11,08:08
Tým, že bol zamestnaný prestne 2 roky, tak túto podmienku, myslím, spĺňa. PN v posledných dvoch rokoch nebol. Ovplyvňuje nárok na podporu aj predchádzajúca evidencia na ÚP? A tiež fakt, že PP bol na dobu určitú?
Ďakujem.
veronikasad
10.05.11,08:13
Tým, že bol zamestnaný prestne 2 roky, tak túto podmienku, myslím, spĺňa. PN v posledných dvoch rokoch nebol. Ovplyvňuje nárok na podporu aj predchádzajúca evidencia na ÚP? A tiež fakt, že PP bol na dobu určitú?
Ďakujem.
Kedy naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ?
HankaH
10.05.11,08:16
V 10/2008
nadka1
12.05.11,10:46
ano, môžeš sa po skončení PP nahlásiť na UP a pracovať na dohodnu. Ešte by som ti poradila zamestnanť sa na PP aspoň na dva dni s max. VZ, aby bola podpora pekná.
Reagujem na tento príspevok, to znamená, že výška podpory by sa počítala z tohto max.VZ a nie z celkového priemeru počas 2 rokov? Je to možné dosiahnuť aj tak, že po skončení PP si pár dní zaplatím dobrovoľné poistenie z max.VZ a podpora bude z tohto základue, nie zo základu zo skončeného zamestnania? Nemám v tom jasno, potrebujem poradiť,príp.odkázať na príslušný predpis. Vďaka,pekný deň.
veronikasad
12.05.11,11:18
Reagujem na tento príspevok, to znamená, že výška podpory by sa počítala z tohto max.VZ a nie z celkového priemeru počas 2 rokov? Je to možné dosiahnuť aj tak, že po skončení PP si pár dní zaplatím dobrovoľné poistenie z max.VZ a podpora bude z tohto základue, nie zo základu zo skončeného zamestnania? Nemám v tom jasno, potrebujem poradiť,príp.odkázať na príslušný predpis. Vďaka,pekný deň.
aby ti dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ovplyvnilo výšku dávky v nezamestnanosti, musí trvať 26 týždňov.
janka marenistakova
12.05.11,11:38
Dobrý deň,
ja to vidím takto -
1. / za tie dva mesiace je potrebné doplatiť zdrav. poistenie, keďže si nebol v PP ani evidovaný na UPSVaR, mesačne 46,06 Eur
2./ zaevidovať sa na UPSVaR, pri nároku na podporu sa bude skúmať , či si platil v posledných troch rokoch poistenie v nezamestnanosti 730 dní / pozor na vylúčiteľné doby ako je PN , OČR /, dostaneš 50% z priemernej hrubej mzdy po dobu 6 mesiacov
3./ môžeš robiť na dohody mimo pracovného pomeru - nemôžeš prekročiť zákonom stanovenú hranicu čo sa týka počtu odpracovaných hodín a mzdy,
inak ťa vyradia z evidencie , zistia to tak, že každý mesiac budeš nosiť na úrad potvrdenie o príjem za predchádzajúci mesiac / veľakrát sa líši skutočnosť od potvrdenia /, takže je to na vôli a znalosti zamestnávateľa
4./ ak sa zamestnáš a nestihneš vybrať celý polročný nárok, požiadaj o zvyšok písomnou žiadosťou , v priebehu ďalších 2 rokov v prípade opätovnej evidencie nedostaneš nič
Janka
nadka1
12.05.11,11:48
aby ti dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ovplyvnilo výšku dávky v nezamestnanosti, musí trvať 26 týždňov.
Ďakujem za rýchlu reakciu, teda musela ba som platiť z maxima 26 týždňov a podpora bude maximálna? Čo ak sa zamestnám na pár dní a zamestnávateľ bude za mňa platiť z maxima, ovplyvní to výšku podpory?
Dana L
14.05.11,08:22
Moja známa to presne takto urobila, poradili jej to na SP. 3 dni bola zamestnana na zmluvu TPP, VZ 75,- EUR na 1 deň. Takže to asi funguje.
Mala by mať max. podporu.
uvideime o mesiac, keď jej pride podpora.
annab
24.06.11,05:20
Zdravim, zaujimalo by ma ako je mozne ze niekto po RD a odpracovanych 2 tyzdnoch po ukonceni MD a pri hrubej mzde 600 eur moze dostat 900 eur podporu v nezamestnanosti na mesiac pocas 6 mesiacov.
kedze som dala vypoved vo firme kde som pracovala 14 rokov a nemohli ma zaevidovat na urade prace kedze som konatelka, chem vediet ako system vyuzit, ked suz konatelkou nebudem. Momentalne som zamestnana na PP na 4hod. v manzelovej s.r.o. dik moc ana
Reniq
13.02.12,14:00
Zdravim. Chcem sa opytat kolko vypocitaju priatelovi davku v nezamestnanosti ak od r.2007 - 30.4.2011 pracoval v jednej firme, potom 2 a pol mesiaca poberal davku v nezamestnanosti vo vyske 120 eur. Od 13.7.2011 do 31.1.2012 sa zase zamestnal vo firme kde mal hrubu mzdu vo vyske 535 eur. Zohladnia aj toto posledne zamestnanie alebo mu budu doplacat 3 a pol mesiaca tych 120 eur? Dakujem za odpoved.
Katy a R
13.02.12,14:03
Zdravim. Chcem sa opytat kolko vypocitaju priatelovi davku v nezamestnanosti ak od r.2007 - 30.4.2011 pracoval v jednej firme, potom 2 a pol mesiaca poberal davku v nezamestnanosti vo vyske 120 eur. Od 13.7.2011 do 31.1.2012 sa zase zamestnal vo firme kde mal hrubu mzdu vo vyske 535 eur. Zohladnia aj toto posledne zamestnanie alebo mu budu doplacat 3 a pol mesiaca tych 120 eur? Dakujem za odpoved.
V pôvodnej výške bude dávka;) (viď zák o SP)
annab
07.03.12,06:46
Otázka. A ako môžu niekoho vyradit z evidencie ked zarobí na dohodu viac ako 136,61€? Ako na to prídu?
Moja bývala kolegyňa pred cca 3ma rokmi ked dostala výpoveď šla na úrad prace dostavala podporu a popri tom robila na dohodu za 600eur a nikto ju z evidencie nevyradil.

mam otazocku momentakne mam dohodu na 141 v hrubom co je asi 114 v cistom znamena to ze tuto podmienku nesplnam? a nemam narok na podporu?
veronikasad
07.03.12,07:04
mam otazocku momentakne mam dohodu na 141 v hrubom co je asi 114 v cistom znamena to ze tuto podmienku nesplnam? a nemam narok na podporu?
Ak si evidovaná na UP ako uchádzač o zamestnanie, prekročila si hrubý príjem (139,90€) a z evidencie UP ťa vyradia.
Ty sa zrejme pýtaš na nárok na dávku v hmotnej núdzi, nie na dávku v nezamestnanosti, ktorá je v názve témy. Výplata dávky v nezamestnanosti nesúvisí s príjmom na dohodu, ak je dodržaný limit 139,90€ mesačne. Dávka v nezamestnanosti sa nekráti.
annab
24.03.12,06:44
nie nepytam sa na davku v nudzi, presne sa pytam na davku v nezamestnanosti. kedze mam na dohodu mam hruby prijem 141 eur , tak ma vyradia asi , musim si znizit dohodu , dakujem je to potrebne aj za mesiac pred evidenciou, pretoze sa chystam zaevidovat od 1.4. dakujem
Mila123
24.03.12,07:54
áno, na dohodu s evidenciou na UP nesmieš mať viac ako 139,90€