Mion
07.05.11,12:34
Starý cestovný pas po dobe platnosti mám odovzdať pri preberaní nového cestovn=ého pasu Ja ho však nemôžem nájsť. Poplatok pri strate platného cestovného dokladu je štvornásobok správneho poplatku. Neviem, ako je to pri cestovnom pase po skončení jeho platnosti.
lujza.j
07.05.11,11:17
áno, tuto je to ešte v korunách
http://hn.hnonline.sk/2-27670570-k10000_detail-7b
Stanislav 1975
07.05.11,11:24
Starý cestovný pas po dobe platnosti mám odovzdať pri preberaní nového cestovn=ého pasu Ja ho však nemôžem nájsť. Poplatok pri strate platného cestovného dokladu je štvornásobok správneho poplatku. Neviem, ako je to pri cestovnom pase po skončení jeho platnosti.

Nahlás krádež a nebudeš pokutu platiť žiadnu- ja som to tak urobil a boli sme spokojní aj policajti aj ja...-len akosi som ho potom našiel,takže mam aj starý doma...
lujza.j
07.05.11,15:03
Nahlás krádež a nebudeš pokutu platiť žiadnu- ja som to tak urobil a boli sme spokojní aj policajti aj ja...-len akosi som ho potom našiel,takže mam aj starý doma...


http://www.minv.sk/?strata-alebo-odcudzenie-cestovneho-pasu
Chobot
08.05.11,21:28
Starý cestovný pas po dobe platnosti mám odovzdať pri preberaní nového cestovn=ého pasu Ja ho však nemôžem nájsť. Poplatok pri strate platného cestovného dokladu je štvornásobok správneho poplatku. Neviem, ako je to pri cestovnom pase po skončení jeho platnosti.


Zákon o cest. dokladoch, § 30 :

(1) Priestupku podľa tohto zákona sa dopustí ten, kto

a)...

m) neohlási bezodkladne stratu, odcudzenie, poškodenie alebo zneužitie cestovného dokladu,
n) neodovzdá bezodkladne neplatný cestovný doklad,
o) poruší inú povinnosť uvedenú v tomto zákone, ak sa takým konaním sťaží plnenie úloh štátnej správy.

(2) Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. a) až m) možno uložiť pokutu do 331 eur.

(3) Za priestupok uvedený v odseku 1 písm. n) a o) možno uložiť pokutu do 33 eur.

Takže už teraz ti hrozí 33 EUR a keď ešte povieš, že si ho stratila, tak ďalšia pokuta až do 331 EUR. Záleží, ako sa z toho vykecáš.
tomasjuve
01.01.13,20:19
ja mam poskodeny cestovny pas padol do spinavej vody. udaje su neporusene ale vyzera to zle. ak by som chcel novy, musim platit nieco okrem spravneho poplatku?
lujza.j
01.01.13,20:25
ja mam poskodeny cestovny pas padol do spinavej vody. udaje su neporusene ale vyzera to zle. ak by som chcel novy, musim platit nieco okrem spravneho poplatku?
za poškodený pas bol zvýšený správny poplatok.........myslím, že to posúdia na mieste....
tomasjuve
01.01.13,20:43
za poškodený pas bol zvýšený správny poplatok.........myslím, že to posúdia na mieste....

dik podla zakona dokonca nie je poškodeny kedze celistvosť nebola narušena, udaje su citatelne tak najlepsie asi sa spytat osobne
marjankaj
01.01.13,20:54
za poškodený pas bol zvýšený správny poplatok.........myslím, že to posúdia na mieste....
Za poškodenie pasu nie je poplatok.
Iba za neohlásenie poškodenia. §30/1j
Avšak zvyšuje sa poplatok za vydanie nového pasu po prom poškodení na dvojnásobok.

1. Správny orgán vyberie poplatok podľa tejto položky vo výške dvojnásobku príslušnej sadzby pri prvej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného dokladu v dobe jeho platnosti, vo výške päťnásobku príslušnej sadzby pri druhej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného dokladu v dobe jeho platnosti opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokov a vo výške desaťnásobku príslušnej sadzby pri tretej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného dokladu v dobe jeho platnosti opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokov; zvýšený správny poplatok sa nevyberie, ak by ku dňu podania žiadosti uplynula doba platnosti strateného alebo odcudzeného cestovného dokladu podľa § 22 písm. a) zákona č. 647/2007 Z. z. o cestovných dokladoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Správny orgán zvýšený správny poplatok za odcudzenie cestovného dokladu nevyberie, ak sa cestovného dokladu zmocnila násilím iná osoba a táto skutočnosť bola ohlásená príslušnému policajnému orgánu v krajine, kde sa udalosť stala.
lujza.j
01.01.13,21:02
neviem ako je staré tamto....ale za vypratý pas bol zvýšený správny poplatok.....
misoft
01.01.13,21:12
Poškodený pri živelnej pohrome - záplavy - nespôsobené držiteľom, ale vyššou mocou - potom by to bolo bez poplatku.
marjankaj
01.01.13,21:34
neviem ako je staré tamto....ale za vypratý pas bol zvýšený správny poplatok.....
Ak si si nežiadala vystaviť nový, tak si neplatila nič.
Možno je to staré, ale začalo to platiť dnes. Sorry ak som dal starý zákon.:---

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=37606
Sára Dominika Šimurdová
09.10.13,06:12
Ak mam pas popisany na niektorych strankach? Ale to len ta ttch na ktore sa pisu uradne zaznamy alebo nieco take. Chcela by som vycestovat na buduci tyzden len na ukrainu. Mozem s takymto pasom cestivat?
arizona
09.10.13,08:07
ako popisany? Akoze pocarbany od deti,alebo tak?