milka1619
07.05.11,14:41
Máme z-nca, ktorý u nás pracoval od 01.03.2010 - 30.04.2011.
Čerpal dva mesiace nepl. voľno od 01.02.11 - 31.03.2011.
Do potvrdenia o zamestnaní som mu uviedla dobu zamestnania od 01.03.10-30.04.11, aj pre účely nároku na dovolenku. Mala som tie 2 mesiace odrátať ? Ďakujem.
Ingrid G.
07.05.11,13:42
Máme z-nca, ktorý u nás pracoval od 01.03.2010 - 30.04.2011.
Čerpal dva mesiace nepl. voľno od 01.02.11 - 31.03.2011.
Do potvrdenia o zamestnaní som mu uviedla dobu zamestnania od 01.03.10-30.04.11, aj pre účely nároku na dovolenku. Mala som tie 2 mesiace odrátať ? Ďakujem.
Postupovala si správne, lebo PP trval od 1.3.2010 do 30.4.2011.
drobeceva
07.05.11,14:44
Zápočtový list si vystavila správne.
milka1619
09.05.11,08:33
Ešte sa chcem opýtať: pri skončení PP dávam z-ncovi - záp.list, potvrdenie a dávku v nezam.,potvrdenie k RZD.
Ešte nejaký doklad treba z-ncovi vydať? Ďakujem.
milanr
18.07.11,10:20
Mňa by zaujímalo, či každému zamestnancovi bez rozdielu po skončení PP vydáte: 1. Potvrdenie o zamestnaní, 2. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a 3. Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti ? Ja vydám pri skončení PP iba Potvrdenie o zamestnaní, až po uzavretí kaledárneho roka zašlem všetkým vystúpeným Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti dám len tým, ktorí si o to požiadajú, napr. idú sa po skončení hlásiť na ÚP, ostatným ktorí napr. poberajú dôchodok, hneď nastupujú k novému zamestnávateľovi alebo im skončí doba určitá a poberajú materskú alebo rodičovský potvrdenie na dávku v nezamestnanosti nedávam. Neviem, či to robím správne, tak si chcem overiť ako to máte ostatní zaužívané v praxi, pretože v § 75 Zákonníka práce je nejednoznačne napísané. Ďakujem
nesca
18.07.11,10:29
Ja vydávam hneď zápočtový list,potvrdenie o príjme po poslednej výplate...nečakám na koniec roka.Potvrdenie k dávkam,len tomu,kto požiada...tak ako píšeš,nie každý to potrebuje.
srska
18.07.11,10:31
a ešte im lofnem eldp 2x na podpis
nesca
18.07.11,10:36
a ešte im lofnem eldp 2x na podpis
No toto sa mi sem-tam pošťastí :),drvivá väčšina odchádza na SP bez podpisov.Málokto sa ešte obťažuje prísť si osobne pre papiere :(
srska
18.07.11,10:40
No toto sa mi sem-tam pošťastí :),drvivá väčšina odchádza na SP bez podpisov.Málokto sa ešte obťažuje prísť si osobne pre papiere :(súhlasím - a potom ich dodatočne aj 3x pýtajú:)
Paula
18.07.11,10:56
No toto sa mi sem-tam pošťastí :),drvivá väčšina odchádza na SP bez podpisov.Málokto sa ešte obťažuje prísť si osobne pre papiere :(


Keby sa im posledná výplata dala v hotovosti, boli by aj podpisy nielen na ELDP, ale aj o prevzatí / odovzdaní iných náležitostí ;).
Ľubica2
18.07.11,11:02
Mňa by zaujímalo, či každému zamestnancovi bez rozdielu po skončení PP vydáte: 1. Potvrdenie o zamestnaní, 2. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a 3. Potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti ? Ja vydám pri skončení PP iba Potvrdenie o zamestnaní, až po uzavretí kaledárneho roka zašlem všetkým vystúpeným Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti dám len tým, ktorí si o to požiadajú, napr. idú sa po skončení hlásiť na ÚP, ostatným ktorí napr. poberajú dôchodok, hneď nastupujú k novému zamestnávateľovi alebo im skončí doba určitá a poberajú materskú alebo rodičovský potvrdenie na dávku v nezamestnanosti nedávam. Neviem, či to robím správne, tak si chcem overiť ako to máte ostatní zaužívané v praxi, pretože v § 75 Zákonníka práce je nejednoznačne napísané. Ďakujem

Pri ukončení PP tiež vydávam len zápočtový list a po ukončení kalendárneho roka zasielam potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Ostatné potvrdenia len keď si ich vyžiadajú.
nesca
18.07.11,11:20
Keby sa im posledná výplata dala v hotovosti, boli by aj podpisy nielen na ELDP, ale aj o prevzatí / odovzdaní iných náležitostí ;).
Jaaajjj,keby toto záležalo odo mňa ;)
milanr
18.07.11,12:21
Milí poraďáci ďakujem za Vaše rady. Tak mi to vychádza, že môžem pokračovať v tom, čo mám zaužívané. Škoda, len, že tie naše zákony nie sú zosúladené a jednoznačné. Napr. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde musím v zmysle zákona o dani z príjmov na začiatku roka aj tak poslať každému, kto mal u nás príjem a Potvrdenie na dávku v nezamestnanosti vydať každému, kto si o to požiada v zmysle § 231 ods. 1 písm. l) zákona o sociálnom poistení. Ak by som im vydala všetky tie potvrdenia po skončení PP aj tak by ich postrácali a posielala by som im na daň na začiatku roka nové. A keď niekto bude o 2 roky žiadať o podporu aj tak si príde pre nové Potvrdenie na účely nároku na dávku v nezamestnanosti. Ale § 75 Zákonníka práce horovorí niečo iné. ELDP odovzdávam väčšinou nepodpísané, však kto by sa ešte unúval ?