Tajana12
07.05.11,16:15
Dobry den.V spolocnosti, v ktorej pracujem som uz 14 rokov. Presla som roznymi pobockovymi poziciami. Po zmene noveho riaditela sa vela zmenilo. Mnoho kolegov pre nevhodny pristup riaditela podavalo vypoved. Momentalne som v takej pozicii ja. Som rozhodnuta dat vypoved, len je tu mnoho veci, ktore by som Vas poprosila zodpovedat. Pred 2 mesiacmi mi bolo oznamene, ze moja pozicia sa rusi, bola mi ponuknuta ina pozicia, s ktorou som suhlasila.Absolvovala som 1,5 tyzdna skolenie pred nastupenim do tejto pozicie.Danu poziciu som zacala vykonavat od 1. dna stvrtroka, po 20 dnoch novej prace na pobockesom odisla na PN, na ktorej som doteraz. Avsak do dnesneho dna som nepodpisovala ziadnu novu zmluvu o preradeni, ci novu pracovnu napln.Nova pozicia a veci s tym spojene mi nepriniesli to, co som si od toho slubovala/navyse pristup nadriadeneho, a pod/.Moja otazka sa tyka vypovede. Uz dlhsie som zvazovala, ze zo spolocnosti odidem, teraz nadisiel cas, kedy som sa rozhodla a chcem to urobit.
Som momentalne na PN, pocas nej chcem poziadat o odchod z prace dohodou podla §60. Napadlo ma vsak:Mam narok na odstupne? /kedze do dnesneho dna som nepodpisovala ziaden papier o preradeni a pracujem na tom istom pracovisku/. Ako mam teda formulovat odchod podla §6O? Dakujem Vam za odpoved.
drobeceva
07.05.11,14:46
pokiaľ požiadaš ukončenie PP v zmysle § 60 ZP - dohodou - nárok na odstupné nevzniká
Tajana12
07.05.11,14:52
Dakujem za skoru odpoved. Je tu aj ina moznost ohladom toho odstupneho?
drobeceva
07.05.11,14:54
jedine, že by Ti dal zamestnávateľ výpoveď - organizačné dôvody § 63,odst.1,písm .b
Tajana12
07.05.11,15:02
Dakujem Vam za odpoved. Krasny vikend.
Vlado Németh
30.05.11,13:29
Dobry den.

Dostal som vypoved podla §63 ods.1 pismeno b) ku dnu 31.7
Zacina mi plynut 1.6. Dostal som ale novu pracovnu ponuku v ktorej ale nemozu cakat dva mesiace. Mam narok na odstupne LEN ak tieto dva mesiace odrobim?
Lebo jedine riesenie ktore ma napada je vypoved na dohodu (§60) pri ktorej ale stratim narok na odstupne.
Tweety
30.05.11,13:30
Dobry den.

Dostal som vypoved podla §63 ods.1 pismeno b) ku dnu 31.7
Zacina mi plynut 1.6. Dostal som ale novu pracovnu ponuku v ktorej ale nemozu cakat dva mesiace. Mam narok na odstupne LEN ak tieto dva mesiace odrobim?
Lebo jedine riesenie ktore ma napada je vypoved na dohodu (§60) pri ktorej ale stratim narok na odstupne.
AK sa na skončení PP z organiz. dôvodov dohodnete podľa § 60ZP, nárok na odstupné ostane zachovaný.
Vlado Németh
30.05.11,13:39
Dakujem za rychlu odpoved.

Este podotazka. Ak sa so zamestnavatelom nedohodnem mam ine moznosti? Lebo s ukoncenim PP podla §60 musia suhlasit obe strany. Cize zamestnavatelovy to nemusi vyhovovat.
Katarína Cigánová
30.05.11,13:46
Dakujem za rychlu odpoved.

Este podotazka. Ak sa so zamestnavatelom nedohodnem mam ine moznosti? Lebo s ukoncenim PP podla §60 musia suhlasit obe strany. Cize zamestnavatelovy to nemusi vyhovovat.
ved argumentuj tým , že ušetrí 2 mesačné platy - myslím zamestnávateľ.
Tweety
30.05.11,13:47
Dakujem za rychlu odpoved.

Este podotazka. Ak sa so zamestnavatelom nedohodnem mam ine moznosti? Lebo s ukoncenim PP podla §60 musia suhlasit obe strany. Cize zamestnavatelovy to nemusi vyhovovat.
Áno, dohoda musí byť obojstranná. Ak sa nedohodnete, musíš VD odpracovať. A už si sa s ním rozprával, možno bude ústretový, veď tým len ušetrí.
Vlado Németh
30.05.11,13:49
ved argumentuj tým , že ušetrí 2 mesačné platy - myslím zamestnávateľ.
To je sice pravda, ale v praci budem nadbytocny az od 1.8, teraz este robota je. Firme totizko konci zmluva na jednej trojrocnej zakazke.
Tweety
30.05.11,14:08
To je sice pravda, ale v praci budem nadbytocny az od 1.8, teraz este robota je. Firme totizko konci zmluva na jednej trojrocnej zakazke.
Takže ostáva len skúsiť tú dohodu.