petergalik
07.05.11,19:09
Dobry den. Chcel by som sa informovat o uradnych dokumentov ktore potrebujem vyriesit na urade aby som si mohol otvorit pneuservis? myslim tym,
že ake dokumenty alebo potvrdenia potrebujem vyriesit na urade? priestory,pracovnu technyku, PC, kasu mam vyriesenu. zostava mi vybavit živnostensky list a dokumenty na urade.chcem pracovat sam a nikoho nezamestnavat. chcem sa opytat ci potrebujem prejst aj nejakou kontrolou pneuservisom/technikou a skladom?Potrebujem sa preukazat aj školenim na urade?budu to vyžadovat? Mam len 24 rokou a som vyuceny automechanik so 4rocnou praxou.prijal by som serioznu a skusenu osobu ktora by ma mohla navigovat v tomto smere. za vsetky prispevky dakujem vopred
willma
07.05.11,18:56
pneuservis je z hľadiska požiarneho miesto so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, pneumatiky sú okrem iného aj nebezpečný odpad - takže hasiči, životné prostredie, ďalšia otázka z mojej strany - v akých priestoroch budeš mať prevádzku - od toho sa odvíjajú ďalšie povinnosti.
petergalik
07.05.11,19:41
pneuservis je z hľadiska požiarneho miesto so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, pneumatiky sú okrem iného aj nebezpečný odpad - takže hasiči, životné prostredie, ďalšia otázka z mojej strany - v akých priestoroch budeš mať prevádzku - od toho sa odvíjajú ďalšie povinnosti.

Priestor sa sklada zo skladu a pracovneho priestoru. je to oplechovana podlhovasta hala.Zadna cast je sklad pneumatyk a predna je pracovny priestor. Mam tam namontovane hasiace pristroje jeden v jeden casti a druhy v druhej casti. ale neviem co mam robit s opotrebovanymi pneumatykami. je na to nejaka zberna? ktora odkupuje tieto pneumatyky?
willma
08.05.11,09:56
pneumatiky sú z hľadiska životného prostredia klasifikované ako nebezpečný odpad - mal by si mať zmluvu s firmou oprávnenou na likvidáciu tohto odpadu.