geografia
07.05.11,22:31
Dobrý deň,
poraďte mi, prosím,ako nájsť v PC miniaplikáciu na plochu "rýchle poznámky". Mám Windows 7 a mala som to na ploche inými aplikciami. Naraz to zmizlo pravdepodobne vraj po pripojení nesprávneho WiFi modemu Belkin k PC. Už mám správny modem, ale rýchle poznámky neviem nikde v programoch nájsť.
Vďaka za návod a usmernenie pre laika.
Valcake
07.05.11,22:31
zaq.sk
08.05.11,15:33
Postup 1:
Start -> vsetky programy -> prislusenstvo -> rychle poznamky
(Start -> all programs -> accesories -> sticky notes)

Postup 2:
Pripadne do vyhladavania v ponuke start napiste rychle poznamky (sticky notes)

Postup 3:
%windir%\system32\StikyNot.exe
(pravdepodobne - C:\Windows\system32\StikyNot.exe)
Fero11
08.05.11,16:30
Chcem sa opytat aj ja :)
Nejaku aplikaciu, ktora ma na nieco upozorni.
Napr. dnes je 8.5.2011 a chcem aby ma nejaky "budik" upozornil 13.5.2011 10:00 (samozrejme ak je zapnuty PC (ak je vypnuty, tak pri najblizsiom zapnuti))
Skusal som cez planovanie uloh, ze som si vytvoril subor.txt, tam som si napisal text a naplanoval som si spustenie toho suboru, ale subor mi neotvorilo (v planovaci bola hlaska, ze sa neporilo spustit naplanovanu ulohu, hmmmm ....)
zaq.sk
08.05.11,19:36
Podla mojho nazoru:
Ak chcete mat dobry kalendar/upozornovac -> je najlepsie pouzit nejaky web kalendar. Jednym z najlepsim je Google Kalendar.
Namiesto toho aby ste mal stale pusteny nejaky program, vam bude stacit webovy prehliadac.

Vyhody:

dostupnost kalendaru vsade kde ste (kde je internet a pc)
ak mate v telefone internet moznost synchronizacie a telefon vas upozorni
ak pouzijete webovy prehliadac chrome tak vas upozorni bez nutnosti mat prave otvorenu stranku s kalendarom
taktiez pre vas google vytvory exchange server pomocou ktoreho mozete synchronizovat nielen maily a kalendar ale aj kontakty - vsetko aj s telefonom
7Gb mail s moznostou posielat 25mb prilohy
vela dalsich vyhod


Na ulohy sa taktiez pouziva MS Outlook.
kergulaan
09.05.11,03:47
Zabudol si na nevyhody-u
- bez inetu si ani neskrtnes
Fero11
09.05.11,04:44
a zrejme je asi zavisla na otvorenom prehliadaci
KoxXxo
09.05.11,04:52
Chcem sa opytat aj ja :)
Nejaku aplikaciu, ktora ma na nieco upozorni.
Napr. dnes je 8.5.2011 a chcem aby ma nejaky "budik" upozornil 13.5.2011 10:00 (samozrejme ak je zapnuty PC (ak je vypnuty, tak pri najblizsiom zapnuti))
Skusal som cez planovanie uloh, ze som si vytvoril subor.txt, tam som si napisal text a naplanoval som si spustenie toho suboru, ale subor mi neotvorilo (v planovaci bola hlaska, ze sa neporilo spustit naplanovanu ulohu, hmmmm ....)


V záložke Action, New máš možnosť Display message, použi to namiesto vytvárania súboru.
Fero11
09.05.11,05:04
Tak nasiel som si Efficient Reminder Free 1.67 (nemam cas testovat viacere, tak som si vybral nahodne :) )
Ak by niekto mal zaujem tak tu najde aj ine http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/osobni_planovani/organizery_a_pripominace/
zaq.sk
09.05.11,05:13
Zabudol si na nevyhody-u
- bez inetu si ani neskrtnes

Nie je pravda - ulohy, maily a kontakty je mozne synchrnizovat pomocou Outlooku, alebo ineho postoveho programu (mozilla thunderbird...), ktory funguje aj offline. Ak pouzivate webovy prehliadac chrome mozete si nastavit tiez Offline prezeranie a upozornenie. Ak mate telefon s internetom ste upozorneni vzdy - aj ked nieste online/pri pc.


a zrejme je asi zavisla na otvorenom prehliadaci
Ano to je pravda, ale ludia maju bezne otvoreny prehliadac, namiesto toho ina applikacia vam bude zbytocne zatazovat system a jej udaje su pravdepodobne tazko prenositelne na iny pc.
sthruska
09.05.11,05:43
Ja používam ATnotes. Má aj alarm. Nie je problém ho preniesť na iný PC (len skopírovať). Neinštaluje sa. Neviem či podporuje slovenčinu.
Fero11
09.05.11,06:24
Nie je pravda - ulohy, maily a kontakty je mozne synchrnizovat pomocou Outlooku, alebo ineho postoveho programu (mozilla thunderbird...), ktory funguje aj offline. Ak pouzivate webovy prehliadac chrome mozete si nastavit tiez Offline prezeranie a upozornenie. Ak mate telefon s internetom ste upozorneni vzdy - aj ked nieste online/pri pc.


Ano to je pravda, ale ludia maju bezne otvoreny prehliadac, namiesto toho ina applikacia vam bude zbytocne zatazovat system a jej udaje su pravdepodobne tazko prenositelne na iny pc.
FF mi zatazuje pamat cca 100MB a Efficient cca 0.2MB .... tak ???
A samozrejme, ze to nie je prenositelne, kedze to nie je webova aplikacia, ale prenesitelnost je pre mna v tomto pripade bezpredmetna.
Ja som chcel aplikaciu do PC pre win.
Ak by som potreboval o nejakej udalosti byt informovany vsade, tak si to dam do mobilu, ale ako som spominal, potrebujem to do PC
geografia
11.05.11,13:22
Ďakujem všetkým za užitočné informácie, veľmi mi pomohli.
Prajem Vám toľko príjemných chvíľ, koľko mi prinášate Vašimi radami. A to je naozaj veľa.
OliverVy
14.04.16,16:44
Ahoj,
Ak by si chcela synchronizovať rôzne úlohy s rôznymi mailovými servermi určite skús EVO Collaborator for Outlook.
http://tipyatrikypreoutlook.blogspot.com/2016/02/synchronizovanie-gmailovych-kontaktov.html
avalik
14.04.16,17:43
Etiketa porady
Zákaz reklamy

V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam. Ak budeme považovať Váš link za spam a lingbuilding, doména sa dostane na blacklist a automaticky budú blokované všetky odkazy na takúto doménu.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.