zuzslan
08.05.11,09:25
Dobry den.

Som tu novacik,ale pocula som,ze mi tu dobre poradia.Pred dvomi tyzdnami som sa rozviedla.Pred rozvodom sme sa dohodli,ze vsetko prebehne bez problemov a nebudeme robit divadlo,nebudeme tam na seba vytahovat spinavosti a sud pojde na polovicu.
Bohuzial uz samotny sud,dopadol z exmanzelovej strany velmi zle.A o dohodne na poplatku samozrejme ani nehovorim.Ja ako navrhovatel som povinny zaplatit poplatok 66 e.Bohuzial,nemam vobec ziadne financne prostriedky a nemam na to,preto bola dohodna 50/50.
Co mam robit? Viete mi niekto poradit,co s tym? Pocula som,ze pokial ja ako matka,kt.ma v opatere nasu 2 rocnu dcerku a poberam len rodicovsky prispevok a on zaraba okolo 800 e,mozem poziadat,aby to uhradil on.

Prosim poradte mi.

Dakujem
Xanti
08.05.11,07:30
Daj další návrh na súd,
"O príspevok na výživu rozvedeného manžela"

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/

Príspevok na výživu rozvedeného manžela

§ 72

(1) Rozvedený manžel, ktorý nie je schopný sám sa živiť, môže žiadať od bývalého manžela, aby mu prispieval na primeranú výživu podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.

(2) Ak sa bývalí manželia nedohodnú, určí rozsah príspevku na výživu na návrh niektorého z nich súd. Prihliadne pritom aj na príčiny, ktoré viedli k rozvratu vzťahov medzi manželmi.

(3) Príspevok na výživu rozvedeného manžela možno priznať najdlhšie na dobu piatich rokov odo dňa právoplatnosti rozhodnutia o rozvode. Súd môže výnimočne túto dobu predĺžiť, ak rozvedený manžel, ktorému súd príspevok priznal, nie je z objektívnych dôvodov schopný sám sa živiť ani po uplynutí tejto doby, najmä ak ide o toho manžela, ktorému bolo v konaní o rozvod manželstva zverené do osobnej starostlivosti dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, alebo o manžela, ktorý má sám dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav vyžadujúci sústavnú opateru.


Zaplateniu poplatku za rozvod sa pravdepodobne nevyhneš, ale bývalý môže platiť aj tebe výživné nielen vášmu dieťaťu.
pepsikova
08.05.11,07:31
...rozvádzala si sa preto, aby si mala pokoj..tak si tie poniaze zožeň a zaplať...
...súd ti určil výživné na dieťa a môžeš požiadať aj o výživné rozvedenému partnerovi, ak máš malý príjem...
ivka70
08.05.11,07:33
Podla mna nemozes poziadat o to, aby to zaplatil on, ale mohla si poziadat o odpustenie tohto poplatku pri zadavani navrhu, ci sa to da aj po pojednavani, to uz neviem. Skor uz nie.

A inak, ak nemas iny prijem, mas poziadane o vyzivne na seba aj na dceru?
To sa da totiz aj pocas trvania manzelstva, netreba cakat na rozvod.
A mas na vyzivne narok.
zuzslan
08.05.11,07:38
DAkujem :),no nic ine mi neostava.Asi to tak urobim.
zuzslan
08.05.11,07:42
No rozvadzala som sa preto,lebo aby som mala pokoj to je pravda.Len on ma podviedol,aj co sa vyzivneho tyka.Mali sme zobraty uver este pred manzelstvom,na spolocne podnikanie,kt.ostalo jemu.A pred rozvodom si ho predal.Takze ja z tych 100 e,co dostanem na malu,platim 85 e na uver,ktorym splacam jeho blahobyt.Kto umi,ten umi...kto je naivny,ten cumi.Pred rozvodom slubil,ze uver vyplati a ja budem ma konecne celych 100 e na malu.Ale "zasmiali sa zbrojnosi"
Ale aj tak moc dakujem za radu.
Akym sposobom mozem podat o vyzivne na mne?
Dakujem
Xanti
08.05.11,07:45
Právnik Ti spíše žiadosť alebo si podľa vzoru napíš žiadosť na súd a podaj.

http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/rodina-domace-nasilie-zdravie/vyzivne/navrh-na-urcenie-prispevku-na-vyzivu-rozvedenej-manzelky/

ďalši vzor návrhu

http://www.vyzivne.sk/?id=37
Xanti
08.05.11,07:48
No rozvadzala som sa preto,lebo aby som mala pokoj to je pravda.Len on ma podviedol,aj co sa vyzivneho tyka.Mali sme zobraty uver este pred manzelstvom,na spolocne podnikanie,kt.ostalo jemu.A pred rozvodom si ho predal.Takze ja z tych 100 e,co dostanem na malu,platim 85 e na uver,ktorym splacam jeho blahobyt.Kto umi,ten umi...kto je naivny,ten cumi.Pred rozvodom slubil,ze uver vyplati a ja budem ma konecne celych 100 e na malu.Ale "zasmiali sa zbrojnosi"
Ale aj tak moc dakujem za radu.
Akym sposobom mozem podat o vyzivne na mne?
Dakujem
Tých 85 e to je splátka za celý úver alebo za polovicu? A ked podnikanie ostalo jemu, tak treba Ti riešiť aj BSM. Teda ak on má pôžitok tak musí si aj on úver splácať.
zuzslan
08.05.11,07:48
Dakujem velmi pekne :)
zuzslan
08.05.11,07:52
No tych 85 je polovica z uveru.On mi posle na ucet tych 100 a ja vyberiem 85 a vlozim ich na ucet uveru.Ostane mi 15 euro! a toto robi rok.Prvy rok som nemala od neho ani tych 15e.
Uver je zobrany na meno mojho otca,ale vraj to nevadi,lebo ked mam svedkov,ze je zobrany na nase veci a obaja to splacame,tak je to dokaz,ze je uver nas.To mi povedal pravnik.Len ja vobec neviem,ako mam pokracovat.
Kedze po rozvode oklamal,uz to musim nejako riesit.Nejde o mna,ale aj o malu.Takto sa zit neda.
verkaz
08.05.11,07:53
Nedaj sa odradiť a ak pred rozvodom predal firmu, tak žiadaj o zaplatenie polovice zo sumy, ktorú získal.
Dobré by bolo vziať so právnika a dohodnúť sa s ním na zaplatení za služby až po získaní peňazí. Máš na svoj podiel nárok.
zuzslan
08.05.11,08:08
To ma veru nenapadlo.Ja som skor utiahnuty typ cloveka,ale toto uz sa neda financne tahat.
Skusim sa informovat u pravnika,ako mam pokracovat.A vadi,ked to nadobudol pred manzelstvom? Niekto mi hovoril,ze po roku manzelstva je vsetok majetok spolocny.
On predal pred rozvodom vsetko.Auto,podnikanie (stanok s obcerstvenim) a vsetko poprepisoval na svoju mamu.
Erzebeth
08.05.11,13:19
To, čo mal jeden z manželov vo vlastníctve pred manželstvom nepatrí nikdy do BSM. Do BSM patrili príjmy, nie firma.
Keď ti príde zo súdu výzva, aby si zaplatila poplatok súdu za rozvod, požiadaj o odpustenie poplatku a dolož svoje príjmy. Ak si v hmotnej núdzi, poplatok by ti mali odpustiť.