Ivetauct
08.05.11,17:36
Prosím Vás o radu - čo by bolo najvýhodnejšie. Potrebujem odhlásiť auto na polských značkách. Auto je v zlom stave. Chcem ho dať do zlomu, ale čo ďalej.
Chobot
08.05.11,18:22
Prosím Vás o radu - čo by bolo najvýhodnejšie. Potrebujem odhlásiť auto na polských značkách. Auto je v zlom stave. Chcem ho dať do zlomu, ale čo ďalej.

A kto je majiteľom auta?
Ivetauct
09.05.11,05:01
Majiteľom je môj druh - Poliak. Bývame na Slovensku. Podľa ročníka auta a podľa poľských internetových inzercii auto môže mať hodnotu minimálne 500,- eur. Na Slovensku som sa ani nepozerala za koľko by sa dalo predať, lebo na poľských značkách by ho asi nikto nekúpil. A hľadáť kupca v Poľsku keď tam nebývame.....??
Chobot
09.05.11,06:10
Majiteľom je môj druh - Poliak. Bývame na Slovensku. Podľa ročníka auta a podľa poľských internetových inzercii auto môže mať hodnotu minimálne 500,- eur. Na Slovensku som sa ani nepozerala za koľko by sa dalo predať, lebo na poľských značkách by ho asi nikto nekúpil. A hľadáť kupca v Poľsku keď tam nebývame.....??

Ak by ho chcel riadne legálne odhlásiť, tak by musel ísť do Poľska a tam ho odhlásiť. Tu sa nedá vyradiť z evidencie auto evidované v zahraničí, len také, čo je evidované na Slovensku. Pokiaľ viem, v Poľsku majú oveľa benevolentnejšiu legislatívu v oblasti evidencie áut, takže je dosť možné, že ho ani odhlasovať netreba.

A nemaj obavy, že by ho nikto nekúpil bez značiek. Daj inzerát a uvidíš, koľkí sa ti ozvú (samozrejme, ak dáš rozumnú cenu). Keď nič iné, aspoň na súčiastky to niektorí "obchodníci" kúpia.
Ivetauct
09.05.11,19:46
Ďakujem za rady. Skúsim dať inzerát a uvidím
Ivetauct
09.05.11,20:23
Čítam slovenské inzercie, a naše auto ponúkajú v priemere 1000,- € :-)