wendy332
08.05.11,19:37
Mám dvadsať rokov a už od svojích sedemnástich mám v pupku piercing. Nikdy som s ním nemala problémy, ani zo začiatku, všetko bolo v pohode. No teraz mi začal piersing bolieť, pupok mám začerveňaný a dosť ma to svrbý. Keď mi toto začalo, tak si piersing vyberám a stále si to čistím a do pupku si ho dám iba občas, kvôli tomu aby mi to nezarástlo (to už po troch dňoch mi to ledva preleze cez prepichnutú dierku). Teraz sa rozhodujem či si piersing načisto vyberiem alebo ešte nechám tam? Je mi to lúto dať si to von, ale zase určite je pre mňa dôležitejšie zdravie... Je možné, že po tých troch rokoch prišla nejaká alergia alebo čím to môže byť? Poraďte mi prosím... Vopred ďakujem
Valcake
08.05.11,17:43
...alergia môže vzniknúť kedykoľvek, v ktoromkoľvek veku. Najlepšie bude, keď ukážeš lekárovi, aby to nebolo zanedbané. Si ešte veľmi mladučká...
lujza.j
08.05.11,17:44
možno, že časom prišla alergia na materiál z ktorého je konkrétny piercing
KoxXxo
09.05.11,05:03
V živote niekedy musíš voliť medzi dvomi možnosťami a zvážiť, čo je pre Teba dôležité. Prečo je ten piercing taký prepotrebný?
legolas
09.05.11,05:39
..asi preto, aby mala problémy nie?
Stanislav 1975
09.05.11,06:13
V živote niekedy musíš voliť medzi dvomi možnosťami a zvážiť, čo je pre Teba dôležité. Prečo je ten piercing taký prepotrebný?

dneska je to pre mladých moderné, dokonca aj do jazyka sa to dáva...- neviem,mne by to vadilo...
lienkam
14.05.11,14:24
piercing je skodlivy...cim skor ho dat prec
patalia
14.05.11,14:36
Ja proti piercingom nic nemam, samej sa mi to paci a pokojne by som si jeden dala, ALE... do pupku, je to riziko. A o tom si isto uz sama pocula. A za tychto okolnosti ( NECHCEM strasit, ale iba poukazat na riziko ) moze hrozit aj strata plodnosti... ja by som na tvojom mieste obetovala jednu ozdobu a dala ju prec.
lujza.j
06.01.13,17:26
pasuliatko
06.01.13,19:59
vyskúšaj Canespor krém možno si chytila niekde nejakého mikróba alebo niečo podobné... odvar z repíka je fajn alebo aj odvar z prasličky rolnej. kúpiš v lekárni, Dettol je fajn na dezinfekciu ale vyhni sa tým výrobkom čo ti dajú v salóne alebo niečo čo obsahuje alkohol to bude zbytočne dráždiť a nezahjí sa to, ak to neprejde chod tam kde ti piers robili a porad sa s nimi a ak ti ani oni nepomôžu vyskúšaj zájsť za kožnou lekárkou.
pasuliatko
06.01.13,20:01
ja mám 13 piersov v ušiach a žijem s tým úplne super a som nanajvýš spokojná, mne sa industrial hojil 8 mesiacov a ani na sekundu ma to nenapadlo ho dať von. ani keby mi ucho odpadlo...
kukučka
06.01.13,20:35
ja mám 13 piersov v ušiach a žijem s tým úplne super a som nanajvýš spokojná, mne sa industrial hojil 8 mesiacov a ani na sekundu ma to nenapadlo ho dať von.
ani keby mi ucho odpadlo...

To naozaj? Reaguješ na problém starý rok a pol...
marleau
06.01.13,21:03
Niet nad zdravý rozum....
pasuliatko
07.01.13,17:47
Najčistejší / mne najúčinnejší je blbý pitralon ( nepoužívať žiadne "voňavé" )

tak tak :)
pasuliatko
07.01.13,17:48
To naozaj? Reaguješ na problém starý rok a pol...

a? možno to trápi slečnu aj dnes a možno nie a možno to trápi niekoho iného... ;)