ivka13
08.05.11,21:30
zo školy som preč už dobrých 20rokov,presťahovali sme sa do iného okresu.Stratila som alebo som niekde nechala originál výučného listu.Mám u seba len vysvedčenie o záv.skúške.Vydajú mi tento VL na požiadanie v ktoromkoľvek meste kde je taka podobná škola alebo musím zájsť práve tam kde som sa učila??? ďakujem za radu:)
KEJKA
08.05.11,19:34
podľa mňa toto archivuje každá škola u seba..............
ak nie tak potom nejaký centrálny archív MŠ?
pepsikova
08.05.11,19:37
zo školy som preč už dobrých 20rokov,presťahovali sme sa do iného okresu.Stratila som alebo som niekde nechala originál výučného listu.Mám u seba len vysvedčenie o záv.skúške.Vydajú mi tento VL na požiadanie v ktoromkoľvek meste kde je taka podobná škola alebo musím zájsť práve tam kde som sa učila??? ďakujem za radu:)..

..musíš ísť do školy, kde si robila záverečnú skúšku, tam ti dajú výpis o skúške ...alebo ťa odkážu na svoj archív...
ivka13
08.05.11,19:38
no asi budem zhaňať telefón na školu a uvidím ako pochodím..dakujem
pepsikova
08.05.11,19:59
no asi budem zhaňať telefón na školu a uvidím ako pochodím..dakujem..

..musíš ísť osobne, doklad je proti podpisu...v každej škole je pracovníčka,ktorá ťa vybaví každé dopoludnie...
promont maja
12.05.11,04:58
zo školy som preč už dobrých 20rokov,presťahovali sme sa do iného okresu.Stratila som alebo som niekde nechala originál výučného listu.Mám u seba len vysvedčenie o záv.skúške.Vydajú mi tento VL na požiadanie v ktoromkoľvek meste kde je taka podobná škola alebo musím zájsť práve tam kde som sa učila??? ďakujem za radu:)
... pokiaľ mám správne informácie, mohla si sa poinformovať aj v štátnom archíve ... malo by predsa v tvojom prípade ísť o dokument s trvalou dokumentárnou hodnotou ... či? ... ale to iba v prípade, ak takáto škola už asi neexistuje ...
Mila123
12.05.11,05:02
Určite nie, nevydaú ti to v inej škole, ako v tej na ktorej si závarečné skúšky robila....skús sa napr. telefonicky kontaktovať, bude to najjednoduchšie.......a pri troche šťastia (či klike, štěstí, náhodě) sa dohodnete ako ti škola o pošle VL....
misoft
12.05.11,14:35
Skúsiť písomne overiť na škole, či archivujú dokumenty aj po 20 rokoch, ak áno, osobne sa dostaviť. Ak nie, skúsiť štátny archív príslušný miestu pôsobenia danej školy.
http://www.civil.gov.sk/arch/saba/data/4_pristup/odpisy.htm
Inak aj téma z archívu: http://www.porada.sk/archive/index.php/t-156047.html