katkasch
09.05.11,10:32
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, čo všetko sa pokladá za zákazkovú výrobu, nakoľko mi to z postupov účtovania nie je jasné. Sme montážna firma a robíme prevažne sadrokartónové konštrukcie. Niektoré "zákazky" robíme na základe zmluvy o dielo, niektoré na základe objednávky, niečo na základe cenovej ponuky a niečo len po ústnej dohode. Čo všetko z toho musím účtovať ako o zákazke? A keď sa jedná o menší rozsah, krátkodobá výstavba, mám to účtovať jednoducho len ako 311/606? Doteraz to moja predchodkyňa všetko účtovala ako 311/602.
Som z toho popletená a neviem nájsť niekde jednoznačnú odpoveď. Definíciu zákazkovej výroby som dala naštudovať aj šéfovi, podľa neho sa jedná o zákazkovú výrobu vo všetkých prípadoch, ale napr. v zmluvách sa nehovorí o rozpočtových nákladoch, je tam väčšinou len dohodnutá pevná cena, príp. jednotkové ceny za m2, a prípadne dohodnutá doba výstavby. Aký typ konštrukcie bude použitý, tiež nie je vždy jednoznačné, niekedy ich navrhujeme my ako montážnici, niekedy ideme podľa projektu.
Ďakujem za pomoc a informácie.