Naďa
07.01.06,16:50
Požičiavam známemu istú sumu na dobu cca 1 roka. Pretože nechcem, aby sa pôžička dohodla len ústne, rada by som sa poistila aj písomnou zmluvou. Nie som právnik a osobne sa so žiadnym nepoznám (moja smola)
Nemáte náhodou niekto zmluvu o pôžičke, ktorá by sa mohla použiť ako vzor?
Ak áno, za pomoc ďakujem.
kukučka
07.01.06,16:03
mambi
14.12.09,08:26
chcem sa spýtať na problém mojich známych...:

zobrali si pôžičku a z tej pôžičky poskytli polovicu sumy bratovi. Ako by si mali dohodnut splacanie, aby to bolo "rozumné". Dohodli sa, že výšku splátky si dajú na 1/2, ale nedohodli sa, že keby chceli pozicku splatit skor aka suma by to mala byt...Mozu to tiez osetrit v Zmluve o požičke?
Dakujem
stage
30.09.10,08:54
chcem sa spýtať na problém mojich známych...:

zobrali si pôžičku a z tej pôžičky poskytli polovicu sumy bratovi. Ako by si mali dohodnut splacanie, aby to bolo "rozumné". Dohodli sa, že výšku splátky si dajú na 1/2, ale nedohodli sa, že keby chceli pozicku splatit skor aka suma by to mala byt...Mozu to tiez osetrit v Zmluve o požičke?
Dakujem


Toto isté by zaujímalo aj mňa. Nájde sa tu niekto na pomoc? Potrebujem súrne spísať zmluvu o pôžičke. Navyše, ako to je, ak sa obe strany dohodnú na istej výške mesačnej splátky po dobu napr. 4 rokov? Musí sa v zmluve uviesť ročný úrok (p.a.)? Ako ho vypočítam, ak mi dlžník bude mesačne splácať sumu o niečo vyššiu ako by bola bezúročná mesačná splátka požičanej sumy? Ďakujem za odpoveď. :)
truch
31.03.11,06:45
Naša spoločnosť ide stavať výrobnú halu. Spoločníci sa rozhodli, že stavbu budú sčasti financovať z vlastných zdrojov. Mám stiahnuté vzory zmluvy o pôžičke.
1/Aký úrok môžem dať do zmluvy? Môžem dať 5% ročne z poskytnutej sumy?
2/Môže spoločnosti poskytnúť za rovnakých podmienok pôžičku fyzická osoba, otec jedného zo spoločníkov, starobný dôchodca?
Mária27
31.03.11,11:33
Úroky za pôžičku sa môžu dohodnúť primerané, inak by mohlo ísť o rozpor s dobrými mravmi alebo až o úžeru. Za primerané sa považujú úroky, aké najvyššie pýtajú v danom čase a mieste za úvery a pôžičky komerčné banky.
JarkaL
31.03.11,11:36
Naša spoločnosť ide stavať výrobnú halu. Spoločníci sa rozhodli, že stavbu budú sčasti financovať z vlastných zdrojov. Mám stiahnuté vzory zmluvy o pôžičke.
1/Aký úrok môžem dať do zmluvy? Môžem dať 5% ročne z poskytnutej sumy?áno
2/Môže spoločnosti poskytnúť za rovnakých podmienok pôžičku fyzická osoba, otec jedného zo spoločníkov, starobný dôchodca? môže

v texte
srska
31.03.11,14:09
ja mám takú zmluvu uzatvorenú podľa občianského zákonníka §657 a násl.

01.04.2011 doplnený vzor zmluvy mustra.pdf
zacik23
01.04.11,07:52
mozno trosku mimotemy, ale doporucujem sa pri pozickach znamym drzat nasledovnej rady:" Poziciaj len tolko, kolko si ochotny darovat"
Ivana Dubovicka
01.04.11,14:20
hlavne podpisy u notara!!
miriza
28.06.11,11:45
My máme problém so spláčaním pôžičky. Spoločnosť požičala 800,- EUR v marci 2010 dílerovi jednej firmy, ktorá nás zábsobuje materiálom. Mala začať splácať od apríla 2010 no dodnes nám nevrátil ani cent. Máme šancu niečo vymôcť, keď na zmluve o pôžičke nie sú podpisy overené notárom? Ďakujem