misomiso
09.05.11,12:14
Mozno ste z titulku ziskali dojem, ze idem pisat o nevyraznom vykone nasich hokejistov. Nie, ti hrali zrejme tak dobre ako vladali, ja nepatrim k tym, co by som im isiel nieco vycitat.

No obavam sa, ze Slovensko viac ako neuspech nasich poskodi nakoniec nieco ine - http://hokej.sme.sk/c/5883647/ms-v-bratislave-v-hoteli-okradli-aj-hokejistov-danska.html

Teda nasu firmu to poskodi celkom urcite. Uz dlhsiu dobu nasu krajinu sleduje jeden Dansky investor. Vzhladom na povahu nasho podnikania to nie je clovek schopny zamestnat tisicky ludi, ale to je jedno, ide o princip. Zatial dal u nas pracu dvom ludom a ked ziskame jeho doveru zamestnanych ludi moze byt povedzme do 20.

Tento clovek si nas evidetne otukava, nastrazil na nas rozne triky a pasce, aby testoval nasu lojalnost, kvalitu, schonost dodrzat aj ustne dohovory... Samozrejme vsima si aj celkovy stav nasej spolocnosti - teda myslim nie len firmy, ale Slovenska. Co sa tyka ekonomickych ukazovatelov, tie su mu dostupne z roznych oficialnych zdojov, kvalitu nasich ciest a restauracii vidi aj sam, hoci vzdy, ked ho veziem starostlivo vyberam trasu.

Teraz je urcite na prvych stranach danskych dennikov informacia, ze Danov okradli v hoteli - dokonca, ze to vyzera na hotelovy personal. No tak diky, za dobry imidz, aj tych 20 nezamestnanych na vychode Slovenska, ktori mohli u nas prenho robit by sa malo tymto sikovnym z Bratislavskeho hotela Tatra podakovat. Ten dotycny mi vysvetloval, preco nechce ist s podnikanim do Ciny alebo Vietnamu (hoci jeho brat vo Vietname podnika). Tento chlapik hlada europske prostredie a samozrejme nejazdi iba k nam, ale obieha cely vychodoeuropsky region. Samorejme sme klesli v ratingu takych ludi o niekolko priecok. Jednak si nieco pomysli o celom nasom narode a jednak bude mat strach opustit hotel pri svojej dalsj navsteve Slovenska.

Teraz zazivam nieco podobne, preco ja stale tvrdim, ze nechcem nikdy podnikat v cestovnom ruchu. Mozete si kupit penzion v najkrajsom kute Slovenska a vybudovat tam sluzby naurovni Svajciarska. No nie ste schopni vyasfaltovat celu cestu od rakuskej hranice k vam ani neviete ovplyvnit kvalitu sluzieb inch subjektov na ceste k vam. Preto zvacsa byva konecne rozhodnutie nevstevnika "diky, bolo fajn, ale nabuduce pojdem do radsej Alp".

My sa tu teraz nejakeho Dana snazime presvedcit, ze prenho budeme robit spickovu kvalitu namiesto toho, aby sme mu kradli material. No bohuzial nevieme zabezpecit spravanie sa personalu v hoteli Tatra...
nesca
09.05.11,10:43
Díky Broňa...teda zlodej...pekná vizitka
Vraveli,že zámky neboli poškodené...to si nejaká mašina nepamätá,čia karta bola použitá? A o tých univerzálnych snáď majú nejakú evidenciu .Či si to jednoducho predstavujem?
misomiso
09.05.11,10:50
Díky Broňa...teda zlodej...pekná vizitka
Vraveli,že zámky neboli poškodené...to si nejaká mašina nepamätá,čia karta bola použitá? A o tých univerzálnych snáď majú nejakú evidenciu .Či si to jednoducho predstavujem?

Samozrejme ze by si mala masina pamatat. Inak by to nemalo zmysel. No vsetko sa da nejako obist, aj ten system niekto programoval a tiez karta sa da potiahnut aj kolegovi z vacku.

Ked sme boli pred rokmi v Japonsku, tak tam kolega nechal na hoteli v kosi taku staru umastenu ciapku. Personal si nebol isty, ci ju chcel vyhodit alebo ju tam nebodaj zabudol, takze o tyzden po navrate mu prisla domov postou - pre istotu. Trocha iny pristup.
KoxXxo
09.05.11,11:09
No a teraz nad Dánskom vedieme 4:1. Na ten obchod asi môžeš zabudnúť.
misomiso
09.05.11,11:55
No a teraz nad Dánskom vedieme 4:1. Na ten obchod asi môžeš zabudnúť.

Vobec nie. Neviem ci je ten chlapik nejaky extra hokejovy fanusik, skor nie, mam dojem, za v tych novo vzniknutych hokejovych velmociach este nevznikla taka zakladna fanusiov - nestihla vzniknut.

Ja som velmi rad, ze sme porazili Danov, vitazstvo vzdy svedci o nejakej schopnosti, sikovnosti, ja by som urcite rad robili biznis krajine, kde su vo vsetkom najlepsi - pokojne aj v hokeji.

Kazdopadne akykolvek vysledok tohto vzajomneho stretnutia by nebol problemom pre biznis s rozumnym a pragmatickym clovekom. Okradanie v hoteloch vsak bohuzial ano...
Petra Nová
09.05.11,12:39
Mozno ste z titulku ziskali dojem, ze idem pisat o nevyraznom vykone nasich hokejistov. Nie, ti hrali zrejme tak dobre ako vladali, ja nepatrim k tym, co by som im isiel nieco vycitat.

No obavam sa, ze Slovensko viac ako neuspech nasich poskodi nakoniec nieco ine - http://hokej.sme.sk/c/5883647/ms-v-bratislave-v-hoteli-okradli-aj-hokejistov-danska.html

Teda nasu firmu to poskodi celkom urcite. Uz dlhsiu dobu nasu krajinu sleduje jeden Dansky investor. Vzhladom na povahu nasho podnikania to nie je clovek schopny zamestnat tisicky ludi, ale to je jedno, ide o princip. Zatial dal u nas pracu dvom ludom a ked ziskame jeho doveru zamestnanych ludi moze byt povedzme do 20.
...................................
Súhlasím, je to hanba, ale Slovensko pre to nepôjde sedieť do kúta. Tú hanbu v športe zažili aj TOP štáty. Stačí spomenúť otvárací ceremoniál OH v Mníchove.

Možno prídeš o obchod v dôsledku tohto incidentu, možno nie. Lebo ak ste vo firme ozaj dobrí, tak Dán dá prednosť Slovensku, pred Vietnamom, Čínou, Rumunskom, Poľskom, a inými. Veď hádam nie je padnutý na hlavu, aby sa trieskal do týchto krajín pre biznis s 20 ľuďmi.

Neverím, že hotel Tatra je majetkom slovenských podnikateľov. Preto hanba padá predovšetkým na jeho vlastníkov, ktorí nevedeli zabezpečiť ochranu svojich prominentných hostí. Je to ich škoda a hanba. Zrejme im bude dlho trvať, kým získajú kredit bezpečného hotela a podobné štátne zákazky. Ledaže by to bol hotel pána Širokého.

Preto si nemyslím, že Slovensko si zaslúži fuj, fuj za organizáciu MS, ani fuj, fuj, ako celok. A Ty, ako dobrý Slovák sa snaž presvedčiť Dána, že investovať do vašej firmy sa mu oplatí. Tým urobíš niečo pre seba, aj pre Slovensko.
misomiso
09.05.11,12:44
Súhlasím, je to hanba, ale Slovensko pre to nepôjde sedieť do kúta. Tú hanbu v športe zažili aj TOP štáty. Stačí spomenúť otvárací ceremoniál OH v Mníchove.

Možno prídeš o obchod v dôsledku tohto incidentu, možno nie. Lebo ak ste vo firme ozaj dobrí, tak Dán dá prednosť Slovensku, pred Vietnamom, Čínou, Rumunskom, Poľskom, a inými. Veď hádam nie je padnutý na hlavu, aby sa trieskal do týchto krajín pre biznis s 20 ľuďmi.

Neverím, že hotel Tatra je majetkom slovenských podnikateľov. Preto hanba padá predovšetkým na jeho vlastníkov, ktorí nevedeli zabezpečiť ochranu svojich prominentných hostí. Je to ich škoda a hanba. Zrejme im bude dlho trvať, kým získajú kredit bezpečného hotela a podobné štátne zákazky. Ledaže by to bol hotel pána Širokého.

Preto si nemyslím, že Slovensko si zaslúži fuj, fuj za organizáciu MS, ani fuj, fuj, ako celok. A Ty, ako dobrý Slovák sa snaž presvedčiť Dána, že investovať do vašej firmy sa mu oplatí. Tým urobíš niečo pre seba, aj pre Slovensko.

Jasne, mas pravdu, ja teraz netvrdim, ze nasledkom tohto incidentu ta spoluprace padne. No je to cierny bod, vsetky body sa rataju, aj keby iba podvedome.

Skratka chcel som povedat, (napriek tomu, ze som dufal v lepsi hokejovy vysledok) ze prehrat s Ruskom o gol nie je ziadna hanba, prehrat s Ceskom o gol nie je ziadna hanba, no zbabelo okradnut zahranicnych hosti prave v dobe ich posobenia na lade hanbou bohuzial je. V konecnom dosledku ma teda prave toto na MS najviac mrzi.
Petra Nová
09.05.11,12:50
Tých sklamaní na terajších MS už bolo toľko, že chcem celý ten incident vidieť trochu inak. Ako individuálne zlyhanie, s individuálnymi následkami.:(
Netrýznime sa, ale poučme sa!:)
Vlastas
09.05.11,12:56
Nemyslím si, že by malo Slovensko padnúť niekde nižšie u kohokoľvek, len za to že nejaký dlhoprstý okradol hokejistov. Mrzí ma, že sa hovorí o HAMBE Slovensku za túto krádež. Kradne sa všade, a v iných štátoch mali iné a oveľa závažnejšie maléri a škandály počas MS. Rozumný dánsky podnikateľ by namal posudzovať krajinu, alebo podnikateľa, podľa takéhoto kiksu ale určite si spraví vlastný názor a bude s našimi ľuďmi spokojní, nakoľko keď chceme tak sme mi Slováci veľmi schopní a vieme sa presadiť /škoda, že to nepredviedli ja naši hokejisti - možno
nabudúce/.
pepsikova
09.05.11,16:13
...mišo, ja to vidím asi takto...ten chlap, čo si vás oťukáva, má svoje zdroje informácií, svojich spravodajcov a ide mu o biznis..podstatné je pre neho, s kým,potom-kde a potom -ako...vytvára si podmienky...to, že jeho krajina ,jej športovci boli u nás okradnutí, to chápe ako defekt určitej skupiny ľudí,za to ty nemôžeš..a ak je ten podnikateľ seriozny, myslím, že tento fakt neovplyvní spoluprácu s tebou a tvojou firmou...
..lebo ak by sa náhodou rozhodol, že kvoli tomu nebude s vami robiť biznis, nebolo to seriozne...
vcielkaisr
09.05.11,17:46
tiež si myslím že je to v prvom rade hanba a vizitka tohto hotela, nenakladajme si toho viac než je potrebné a dúfajme že k dalším krádežiam už nedojde,keby investor rozhodoval iba na základe tohto faktu,bolo by to čudné rozhodovanie a k hokeju,nevyšlo to -ale na druhej strane nie je treba sa za to zaťažovať,ani Rusom to doma pred rokmi nevyšlo a to mali možno ešte lepšie hviezdy, nevyzerá to ani v budúcnosti ružovo,ale snáď sa ešte niekedy dočkáme,škoda že Višňovský končí,ešte ma na to aby hral minimálne 3 roky,ale Hanlon jednoznačne domov,treba skúsiť možno českého trenera.
buchač
09.05.11,18:32
Samozrejme ze by si mala masina pamatat. Inak by to nemalo zmysel. No vsetko sa da nejako obist, aj ten system niekto programoval a tiez karta sa da potiahnut aj kolegovi z vacku.

Ked sme boli pred rokmi v Japonsku, tak tam kolega nechal na hoteli v kosi taku staru umastenu ciapku. Personal si nebol isty, ci ju chcel vyhodit alebo ju tam nebodaj zabudol, takze o tyzden po navrate mu prisla domov postou - pre istotu. Trocha iny pristup.

Bóóóže môj ....aká to hanba ...aby sme sa nepoondili ...:confused:


Aj inde sa kradne ...vo vyspelejšich krajinách ...a určite aj vyspelejšie ;)

...Hm Japonsko ...kde sa hrabe na tú ich jakuzu naša tzv. mafia ......náš parlament nerátam ...


Hanba je napríklad aj to , tá hokejová , že ako sa správajú aj tie športové výpravy v tých našich hoteloch ...
Perličky si nechám pre seba radšej ...ale inak ??? ...na grc je to ...našinca za hovno majú ...
misomiso
09.05.11,19:31
Nemyslím si, že by malo Slovensko padnúť niekde nižšie u kohokoľvek, len za to že nejaký dlhoprstý okradol hokejistov. Mrzí ma, že sa hovorí o HAMBE Slovensku za túto krádež.

No dobre, tak ty sa nehanbi, ja sa hanbim ako pes. A to bez ohladu na to, ci spolupracujem s nejakym Danom alebo nie.
video1983
09.05.11,19:34
to by sme sa museli hanbit za vela veci , nie len toto (poslanie slovaka s bombou do IRL ) :DD napr
misomiso
09.05.11,20:55
to by sme sa museli hanbit za vela veci , nie len toto (poslanie slovaka s bombou do IRL ) :DD napr
No to ja by som predsa rozlisoval. Nechcem to obhajovat ale stala za tym snaha policajtov vycvicit psa.
pepsikova
10.05.11,01:53
to by sme sa museli hanbit za vela veci , nie len toto (poslanie slovaka s bombou do IRL ) :DD napr..

..neveril by si,ale v podvedomí sveta málokedy zostáva to dobré, čo sa u nás stane..vždy si svet spomenie skôr na tie zlé "články" našej komunity...a vždy najskôr na tie, ktoré sa priamo dotýkajú jeho občanov...
220870
10.05.11,04:03
No to ja by som predsa rozlisoval. Nechcem to obhajovat ale stala za tym snaha policajtov vycvicit psa.
Pritom pes vycvičil pol Európy.
Daniela
10.05.11,04:58
No dobre, tak ty sa nehanbi, ja sa hanbim ako pes. A to bez ohladu na to, ci spolupracujem s nejakym Danom alebo nie.
Nemám sa ani ja za čo hambiť, nech si sype popol na hlavu majiteľ hotela. A som sklamaná, že nejaký podnikateľ dán, hodnoti národ podľa toho, či niekde niekto niekoho okradol. Všade sa kradne. Aj v Dánsku. A keby Dánsko nehralo hokej a vykradli by hotel, to aj tak by s tebou nespolupracoval?
Pre mňa to nie je charakter, spolupracuješ ty s ním, alebo celý národ.
Aké máš presvedčovacie metódy, aby s tebou podnikal? Čoho sa bojíš?
misomiso
10.05.11,06:05
Nemám sa ani ja za čo hambiť, nech si sype popol na hlavu majiteľ hotela. A som sklamaná, že nejaký podnikateľ dán, hodnoti národ podľa toho, či niekde niekto niekoho okradol. Všade sa kradne. Aj v Dánsku. A keby Dánsko nehralo hokej a vykradli by hotel, to aj tak by s tebou nespolupracoval?
Pre mňa to nie je charakter, spolupracuješ ty s ním, alebo celý národ.
Aké máš presvedčovacie metódy, aby s tebou podnikal? Čoho sa bojíš?

Skoda ze necitas. Dan s nami spolupracuje, vsetko je v poriadku, vcera sme mali nejaku mailovu konverzaciu, samozrejme ze nic nespominal, je to zdvorily clovek, aj keby sa rozhodol nespolupracovat, tek by v zivote ani nenaznacil, ze je to preto, ze Slovensko je prenho podradna krajina.

Lenze dolezite je to, co sa deje v podvedomi ludi. Skuste si precitat nejaku marketingovu ucebnicu. Teraz nejde o nejakeho Dana, aj keby sa zrovna zdekoval, tak nasa firma nie je zavisla na spolupraci s nim.

Ide aj o stovky dalsich majitelov hotelov (napriklad) ale aj roznych turistickych atrakcii ktori nepridu a inak by prisli.

Nech sem prosim nikto nepise, ze tato sprava nikoho, kto sem chce ist neodradi. Ak sa zvazujete ist k Stredozemnemu moru, a rozhodnete sa nakoniec pre Taliansko alebo Chorvatsko, tak ani vy sami netusite, preco ste nakoniec vylucili Turecko Grecko a Egypt, jednoducho tieto procesy funguju podvedome. Psychologovia a marketeri maju iste sofistikovane metody, ako tieto rozhodovacie procesy poodhalit, ale je to vzdy narocne. Musi sa to diat na velkej vzorke ludi v realnom priestore a to sa tazko realizuje. Napriklad ak vyrabate zubnu pastu s ruzovym obalom, a chcete vediet, ci by sa lepsie nepredavala ak by bola oranzova, tak vam nestaci pytat sa ludi pri kase: "Vidim, ze kupujete zubnu pastu Kupili by ste si tuto pastu, ak by bola oranzova?"

Aj keby vam chceli pomoct, oni jednoducho nevedia. Oni nevedia, preco maju v kosiku tu pastu a nie inu. Myslia si, ze preto, ze poskytuje najlepsiu ochranu proti kazu, ale skutocnost je uplne ina. Maju ju v kosiku preto, ze sa nu v TV lobbuje najeka osobnost alebo ma zaujimavy obal. Ma tu TV reklamu v case nakupu uz zabudli, nikdy by nepriznali, ze ich ovplyvnila.

Cize ak chcet robit seriozny vyskum, musite realne zabalit polovicu past do oranzovych skatuliek, dat ich na rovnake miesto do regala hned vedla tych ruzovych a dlhodobo sledovat predaj.

Robit taketo vyskumy v turistickom ruchu je este ovela tazsie, no kazdemu, kto len trocha robi s PR (a vie, preco to robi) je jasne, ze taketo spravicky, v ktorych ide "iba o ukradnutych 35.000 EUR" nakoniec ovplyvnuju ekonomiku v sumach s mnohymi nulami navyse.
misisko
10.05.11,07:10
Zlodeji sú všade, ale určite to neprispeje k pozitívnej mienke o Slovensku, hlavne keď to bude všade v médiach. Hotely by mali byť trochu bezbpečnejšie...
jar88
10.05.11,13:15
Skoda ze necitas. Dan s nami spolupracuje, vsetko je v poriadku, vcera sme mali nejaku mailovu konverzaciu, samozrejme ze nic nespominal, je to zdvorily clovek, aj keby sa rozhodol nespolupracovat, tek by v zivote ani nenaznacil, ze je to preto, ze Slovensko je prenho podradna krajina.


Toto sa môže okotiť len podradnom mozgu.
Ako ťa môže napadnúť, že naša krajina je podradná.
V čom by mala, či mohla byť podradná?:eek:
-----------------------------------------
misomiso
10.05.11,13:21
Toto sa môže okotiť len podradnom mozgu.
Ako ťa môže napadnúť, že naša krajina je podradná.
V čom by mala, či mohla byť podradná?:eek:
-----------------------------------------

Mohla by byt podradna napriklad v technologiach, vzdelanostnej priprave pracovnej sily, v jazkovych schopnostiach obyvatelov, v zivotnom prostredi, v urovni zdravotnictva (tam mame jednoducho asi smolu, pretoze akurat to Danske je uplne na spici EU na prvom mieste). Dalsie si doplnis. Spominanu kriminalitu, snad uz nemusim opakovat. :)
misomiso
10.05.11,13:28
Zlodeji sú všade, ale určite to neprispeje k pozitívnej mienke o Slovensku, hlavne keď to bude všade v médiach. Hotely by mali byť trochu bezbpečnejšie...

No to je vsetko fajn, len sme prosim nepiste take veci, ze kradne sa vsade. To je ako keby ste napisali, ze vsetky auta sa kazia, alebo ze korupcia je vsade.

Ide prave o tu mieru, o nic viac. Nejde teraz o to, ci bude ua nas korupcia lebo nie ale ci bude taka ako v Keni alebo v Grecku, alebo taka, ako vo Finsku, Dansku alebo Svajciarsku. Rovnake plati aj pre kriminalitu.

Ja som napriklad v Japonsku zazil, ze mladi ludia v metre (a to je tam fest tlacenica) nosili mobily bezne zevesene iba za karabinku o ruksak na chrbte. No je naozaj prijemne zit v takejto krajine (z hladiska bezpecnosti). Podobne take nieco dlho platilo aj pre skandinavske krajiny. Ja som bol vo Svedsku naposledy tesne po revolucii, ale ludia mi tam vraveli, ze Svedi ani neboli zvyknuti zamkynat domy, ak cestovali na vikend alebo dovolenku prec.

Taketo "dobre zvyky" sa historicky vyvinuli vzdy tam, kde boli za kradeze naozaj prisne tresty - sekanie ruk a pod.
evina
10.05.11,13:30
Skoda ze necitas. Dan s nami spolupracuje, vsetko je v poriadku, vcera sme mali nejaku mailovu konverzaciu, samozrejme ze nic nespominal, je to zdvorily clovek, aj keby sa rozhodol nespolupracovat, tek by v zivote ani nenaznacil, ze je to preto, ze Slovensko je prenho podradna krajina.

Lenze dolezite je to, co sa deje v podvedomi ludi. Skuste si precitat nejaku marketingovu ucebnicu. Teraz nejde o nejakeho Dana, aj keby sa zrovna zdekoval, tak nasa firma nie je zavisla na spolupraci s nim.

Ide aj o stovky dalsich majitelov hotelov (napriklad) ale aj roznych turistickych atrakcii ktori nepridu a inak by prisli.

Nech sem prosim nikto nepise, ze tato sprava nikoho, kto sem chce ist neodradi. Ak sa zvazujete ist k Stredozemnemu moru, a rozhodnete sa nakoniec pre Taliansko alebo Chorvatsko, tak ani vy sami netusite, preco ste nakoniec vylucili Turecko Grecko a Egypt, jednoducho tieto procesy funguju podvedome. Psychologovia a marketeri maju iste sofistikovane metody, ako tieto rozhodovacie procesy poodhalit, ale je to vzdy narocne. Musi sa to diat na velkej vzorke ludi v realnom priestore a to sa tazko realizuje. Napriklad ak vyrabate zubnu pastu s ruzovym obalom, a chcete vediet, ci by sa lepsie nepredavala ak by bola oranzova, tak vam nestaci pytat sa ludi pri kase: "Vidim, ze kupujete zubnu pastu Kupili by ste si tuto pastu, ak by bola oranzova?"

Aj keby vam chceli pomoct, oni jednoducho nevedia. Oni nevedia, preco maju v kosiku tu pastu a nie inu. Myslia si, ze preto, ze poskytuje najlepsiu ochranu proti kazu, ale skutocnost je uplne ina. Maju ju v kosiku preto, ze sa nu v TV lobbuje najeka osobnost alebo ma zaujimavy obal. Ma tu TV reklamu v case nakupu uz zabudli, nikdy by nepriznali, ze ich ovplyvnila.

Cize ak chcet robit seriozny vyskum, musite realne zabalit polovicu past do oranzovych skatuliek, dat ich na rovnake miesto do regala hned vedla tych ruzovych a dlhodobo sledovat predaj.

Robit taketo vyskumy v turistickom ruchu je este ovela tazsie, no kazdemu, kto len trocha robi s PR (a vie, preco to robi) je jasne, ze taketo spravicky, v ktorych ide "iba o ukradnutych 35.000 EUR" nakoniec ovplyvnuju ekonomiku v sumach s mnohymi nulami navyse.

Je to nepríjemná vec - krádež, ktorá sa stala, určite neprinesie pozitívnu reklamu.

Ak by nás však Dán považoval na základe tejto udalosti za podradnú krajinu, tak ja by som ho určite nepovažovala za zdvorilého a ani veľmi hodného spolupráce.
Takéto správičky určite ovplyvňujú niekoho rozhodnutie, ale nikto ma nepresvedčí, že v sumách s mnohými nulami. Obchod funguje na základe iných prieskumov každého partnera, nanajvýš pri veľmi výhodnom obchode na základe takejto správičky prijme niekoľko opatrení navyše, ale nezanechá obchod na základe krádeže v konrétnom hoteli. Možno sa v danej minúte stala v Dánsku väčšia krádež, len nemali práve majstrovstvá a tak sme sa o nej nedozvedeli....
Každopádne ma to mrzí, že sa to stalo....
misomiso
10.05.11,13:43
Je to nepríjemná vec - krádež, ktorá sa stala, určite neprinesie pozitívnu reklamu.

Ak by nás však Dán považoval na základe tejto udalosti za podradnú krajinu, tak ja by som ho určite nepovažovala za zdvorilého a ani veľmi hodného spolupráce.
Takéto správičky určite ovplyvňujú niekoho rozhodnutie, ale nikto ma nepresvedčí, že v sumách s mnohými nulami. Obchod funguje na základe iných prieskumov každého partnera, nanajvýš pri veľmi výhodnom obchode na základe takejto správičky prijme niekoľko opatrení navyše, ale nezanechá obchod na základe krádeže v konrétnom hoteli. Možno sa v danej minúte stala v Dánsku väčšia krádež, len nemali práve majstrovstvá a tak sme sa o nej nedozvedeli....
Každopádne ma to mrzí, že sa to stalo....

Ak som pisal o sume s mnohymi nulami, tak som tym myslel dopad na cele Slovensko, (pravdepodobne najviac na cestovny ruch) a nie na nasu firmu - samozrejme. Ten Dan sa nikdy nevyjadril s despektom o nasej krajine, no ja dobre viem, ze pozna detailne sucasne limity nasej krajiny a takisto si dobre uvedomuje ten priepastny rozdiel medzi Danskom (napr.) a Slovenskom. Ak ho tu nieco taha, tak je to iba lacna pracovna sile a nic ine, nerobme si zasa plane inuzie, ze najeka slovenska "pohostinnost" (ved teraz ju Dani zazili) alebo krasa nasich dievcat bude niekoho seriozneho trapit.

Ale nie je dovod spominat tuto nestastnu udalost v suvisnoti s nasim danskym partnerom, to bol iba priklad. Myslite si ze pre nemeckeho investora alebo americkeho ci Japonskeho turistu to bola povzbudzujuca sprava?

Ja som tym chcel vyjadrit jedine. Ze touto spravou Slovensko pravdepodobne strati viac ako tym, ze nasi nie su v hre do konca.
evina
10.05.11,13:46
Ak som pisal o sume s mnohymi nulami, tak som tym myslel dopad na cele Slovensko, (pravdepodobne najviac na cestovny ruch) a nie na nasu firmu - samozrejme. Ten Dan sa nikdy nevyjadril s despektom o nasej krajine, no ja dobre viem, ze pozna detailne sucasne limity nasej krajiny a takisto si dobre uvedomuje ten priepastny rozdiel medzi Danskom (napr.) a Slovenskom. Ak ho tu nieco taha, tak je to iba lacna pracovna sile a nic ine, nerobme si zasa plane inuzie, ze najeka slovenska "pohostinnost" (ved teraz ju Dani zazili) alebo krasa nasich dievcat bude niekoho seriozneho trapit.

Ale nie je dovod spominat tuto nestastnu udalost v suvisnoti s nasim danskym partnerom, to bol iba priklad. Myslite si ze pre nemeckeho investora alebo americkeho ci Japonskeho turistu to bola povzbudzujuca sprava?

Ja som tym chcel vyjadrit jedine. Ze touto spravou Slovensko pravdepodobne strati viac ako tym, ze nasi nie su v hre do konca.

Všetci investori tú hľadajú lacnú pracovnú silu, daňové úľavy a pod. a pod. a to budú hľadať aj ďalej......
day
10.05.11,13:50
zlodeji, nevzdelanci (hlupaci) su na celom svete, to je fakt

dani, nemci, ... nie su o nic lepsi sko slovaci, cesi atd. mozno maju lepsie cesty, ekonomiku atd., ale to neznamena ze su lepsi

ale naspat, ked mu dokazete zarobit peniaze a prejdete jeho testom, ako pises skusa Vas, tak Vas zobere vsetkymi desiatimi

drzim palce

p.s.: preco sa potom hovori "opily ako dan"
jar88
10.05.11,15:33
Mohla by byt podradna napriklad v technologiach, vzdelanostnej priprave pracovnej sily, v jazkovych schopnostiach obyvatelov, v zivotnom prostredi, v urovni zdravotnictva (tam mame jednoducho asi smolu, pretoze akurat to Danske je uplne na spici EU na prvom mieste). Dalsie si doplnis. Spominanu kriminalitu, snad uz nemusim opakovat. :)
To čo spomínaš, nemá nič spoločné s krajinou.
Ty si jednoducho pletieš dojmi s pojmami.
----------------------------------------
V technológiách, môže byť zaostalá napríklad tvoja firma, ale to neznamená, že aj v PSA musí byť podradná technológia. To nie je vec krajiny, to je tvoja vec akú máš vzedlanostnu prípravu.
----------------------------------------
Už sa ti niekedy v živote stalo niečo zlé, za čo by nebol zodpovedný niekto iný, ako ty sám?:D
Myslím, že ty si práve ten, komu za všetko zlé môže vždy len ten druhý.
-----------------------------------------
No a nakoniec, porovnávať našu krajinu s nejakým Dánskom, či Švédskom, Gréckom a podobne. Naozaj smiešne a neporovnateľné. Ja naozaj nepoznám žiadnu krajinu na svete, ktorá by sa vyrovnala našej. Naozaj nepoznám.
misomiso
10.05.11,17:50
Tak hlavne ze sme si to vsetko pochvalili :).
220870
10.05.11,18:22
mimotemyČo čakáš od národa kde 70% vo voľbách volí podľa "osobnosti" nie podľa toho čo reálne urobil.Nedokáže si jednoduchým porovnávaním odeliť plevu od zrna?Ako môže niekto dať svoj hlas vo voľbách politikovi ktorý ho verejne okradol ,ako môžu mať strany ktoré kradli po stovkách miliárd preferencie v následujúcich voľbách 35%,17%,5%.Čo to musí byť za "občana" tohto štátu ktorý znova odovzdá svoj hlas politokom ako Mečiar,Dzurina ,Mikloš ,Fico,Slota.
Tam je podstata neschopnosti tohto národa spočítať 1+1.mimotemy
Petra Nová
10.05.11,18:30
mimotemyČo čakáš od národa kde 70% vo voľbách volí podľa "osobnosti" nie podľa toho čo reálne urobil.Nedokáže si jednoduchým porovnávaním odeliť plevu od zrna?Ako môže niekto dať svoj hlas vo voľbách politikovi ktorý ho verejne okradol ,ako môžu mať strany ktoré kradli po stovkách miliárd preferencie v následujúcich voľbách 35%,17%,5%.Čo to musí byť za "občana" tohto štátu ktorý znova odovzdá svoj hlas politokom ako Mečiar,Dzurina ,Mikloš ,Fico,Slota.
Tam je podstata neschopnosti tohto národa spočítať 1+1.mimotemy
mimotemy Keď ešte aj túto tému zasie..š politikou, tak by som bola strašne zvedavá, kto reprezentuje tých zvyšných 30%? Takí, ako ty, alebo tí, čo neboli voliť? Ak tých 30% je takých nadrapených géniov, ako ty, potom škoda, že ich nie je ešte menej.:rolleyes:
misomiso
10.05.11,18:52
Ale dolapili aspon toho kanibala, ked uz nie tych dlhoprstych.
misoft
10.05.11,21:56
A ani dojesť ho nenechali :D:D:D
buchač
12.05.11,10:59
No to je vsetko fajn, len sme prosim nepiste take veci, ze kradne sa vsade. To je ako keby ste napisali, ze vsetky auta sa kazia, alebo ze korupcia je vsade.

Ide prave o tu mieru, o nic viac. Nejde teraz o to, ci bude ua nas korupcia lebo nie ale ci bude taka ako v Keni alebo v Grecku, alebo taka, ako vo Finsku, Dansku alebo Svajciarsku. Rovnake plati aj pre kriminalitu.

Ja som napriklad v Japonsku zazil, ze mladi ludia v metre (a to je tam fest tlacenica) nosili mobily bezne zevesene iba za karabinku o ruksak na chrbte. No je naozaj prijemne zit v takejto krajine (z hladiska bezpecnosti). Podobne take nieco dlho platilo aj pre skandinavske krajiny. Ja som bol vo Svedsku naposledy tesne po revolucii, ale ludia mi tam vraveli, ze Svedi ani neboli zvyknuti zamkynat domy, ak cestovali na vikend alebo dovolenku prec.

Taketo "dobre zvyky" sa historicky vyvinuli vzdy tam, kde boli za kradeze naozaj prisne tresty - sekanie ruk a pod.
Len tak na okraj ...

Kriminalita je prítomná v každej spoločnosti.
Vzniká ako násobok viacerých príčin a jej spájanie s reformnou politikou je väčšinou účelové.
Kladenie prílišného dôrazu na sociálne faktory vzniku kriminality stavia jedinca do pozície obete spoločnosti.
Ospravedlňujúce tendencie zo strany spoločnosti ho síce zbavujú zodpovednosti za skutky, ale zároveň popierajú existenciu jeho slobodnej vôle.
http://www.civil.gov.sk/archiv/CASOPIS/2005/19/1912zc.htm

Neprekvapuje, že pri neželaní či neschopnosti japonských politikov skoncovať s mafiou, sa jakudza opäť aktivizuje. Podľa údajov Bielej knihy za rok 2007 mafiáni sú znovu pripravení vziať pod kontrolu stavebný biznis.
http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=218

...odtínanie rúk a podobné tresty boli aj na našom území za čias feudálov ...
kukučka
12.05.11,21:30
z debaty pod článkom na Sme:

Stávkové kancelárie už uvažujú o podaní stávok "čo ukradnú Putinovi" :

1. Sako

2. limuzínu

3. lietadlo
tetrisss
13.05.11,14:45
Tak urcite, ze to, co sa stalo je hanba, ale dufam, ze nas podla toho ten tvoj Dan nebude posudzovat, lebo to by teda spravodlive nebolo. Kradne sa aj inde, nie ze by to bolo nejake ospravedlnenie, uz si nepamatam kto, ale celebrita pri podani ruk svojim obdivovatelom prisla o cenny prsten a hadam zato nezanevrie na nich. Ti, ktori sa zucastnili na zapasoch a to aj v Blave, aj v Kosiciach vyzdvihuju cistotu miest, dobru organizaciu a milotu ludi, tak hadam si aj to cudzinci vsimnu, zatial ukazuju skor spokojnych navstevnikov.
misoft
13.05.11,14:49
...odtínanie rúk a podobné tresty boli aj na našom území za čias feudálov ....... a fungovalo to!
tetrisss
13.05.11,14:55
Ani nie, ako sa zrodil Janosik?:---
danushka
13.05.11,15:26
Ale dolapili aspon toho kanibala, ked uz nie tych dlhoprstych.

A kto ho videl nakladať do pácu ľudské mäso?
My sami Slováci zo seba robíme idiotov pred svetom, sami si robíme hanbu ako sa živíme klebetami a neoverenými informáciami, ktoré nám bulvár podsúva.

Osobne by som bola najšťastnejšia, keby sa nič z tých bulvárnych rečí nepotvrdilo vyšetrovaním a jeho pozostalí mohli v kľude žiť. Ťažko jeho rodičom, žene, deťom a najbližšej rodine.
trisestri
14.05.11,09:00
a ešte dalšia hamba prázdne hotely a reštaurácie a to že sme z tých majstrovstiev nevytažili vela čo sa týka propagácie krajiny,turistiky a cestovného ruchu-už ani rusov tu nevieme prilákat ,tak to je sila a horšie trocha obstála Bratislava ako Košice,ktorým mohli pridelit nejaký štvrtfinalový duel
misoft
14.05.11,12:12
Ani nie, ako sa zrodil Janosik? Ale veď ho dostali (na suchý hrach). Ruky síce neodťali - urobili inováciu, povesili za rebro.
tetrisss
14.05.11,12:39
A nepoucili sme sa! Nuz ale zase, kde zohnat tolko hakov?
Lubaba
15.05.11,19:53
tak máme majstrov sveta a sú to Fíni a suchý hrach posunuli Švedom,,,,,Jánošík neuspel, no škoda...:---
pepsikova
16.05.11,02:50
...páčil sa mi hokej...a víťazstvo majú najlepší...zaslúžili si ho,záver hry mali excelentný...a tiež dobré "susedské" vzťahy so švédmi, takže súperenie je na mieste..
trisestri
19.05.11,08:34
Hanlon už netrenuje,snad sa vráti Filc a potom už len poskladat dobré mužstvo,načasovat správne formu a možno budeme v osmičke.
KoxXxo
19.05.11,13:03
Presne tak. Kto viete hrať hokej, môžete sa hlásiť u s. Žinčicu.
trisestri
21.05.11,11:57
Presne tak. Kto viete hrať hokej, môžete sa hlásiť u s. Žinčicu.

Nechceme už žiadných súdruhov,ani udavačov/nielen v hokeji/-tak preč zo Šírokým a a všetkými eštebáckými zlodejmi a priživníkmi,to je väčšia hanba ako všetky prehry dokopy.