mya-24
09.05.11,13:18
Ahojte,
pri kopaní základov pred 3 rokmi sme natrafili na hadicu z vodovodnej prípojky ktorá vedie cez náš pozemok k susedovi (obecný pozemok). Starosta nám po dohode sľúbil, že sa vybuduje nová vodovodná šachta a táto hadica sa odpojí. Medzičasom sa starosta vymenil, a šachta sa nebuduje. Podali sme teda žiadosť na úrad. Lenže (že vraj) sused ani obec nemajú prostriedky na jej vybudovanie, a chcú to nechať tak. Ale veď predsa nemôže mať vodovodnú hadicu pod základmi domu, čo ak sa niečo stane...
Mohli by ste mi poradiť, ako ďalej postupovať... dik
andiablo
10.05.11,04:46
no napíš im oficiálnu šťažnosť a daj lehotu na nápravu. Ak nedôjde k náprave tak ich odpojíš. Dal by som to presne naformulovať nejakému právnikovi ak sa ti nechce studovať stavebný zákon.
Erika686
10.05.11,05:47
no napíš im oficiálnu šťažnosť a daj lehotu na náravu. Ak nedôjde k náprave tak ich odpojíš. Dal by som to presne naformulovať nejakému právnikovi ak sa ti nechce studovať stavebný zákon.
Presne tak sme to urobili aj my. Obec mala cez nas pozemok trativod z hajzlov v obecnej budove. Museli si potom vybudovat zumpu :D.
fetya
11.05.11,17:24
náhodou to preseknite, uzatvori sa ventil, a veci sa rychlejsie budu diat. bez vody - max 2 dni, a bude sa to riesit.