Palac
09.05.11,14:11
Dobry den prajem,

mam taku otazku a asi aj troska problem.. Od Šk roku 2008/2009 studujem na vysokej skole. V juli 2009 som sa nechal nahovorit na pracu financneho poradcu u jednej maklerskej spolocnosti. Bolo to cez zmluvu o zastupovani alebo take nieco a bolo treba vybavit DIČ. Popritom som 2 mesiace brigadoval ako vykladac a zaroven ako predajca internetu obidve na dohodu o vykonani prace. No lenze prislo iste k istemu a ja som musel dane financne poradenstvo nechat tak. to bolo cca august 2009 ale bol som s nimi dohodnuty ze cez skolu, teda v septembri zacnem znova. V mojom mesacnom posobeni v danej firme som nemal ziadne vynosy ani naklady z tej cinnosti. Nakoniec som v septembri nenastupil a v marci resp aprili mi prislo ukoncenie pomeru s touto spolocnostou. Tak som az cca v juli isiel zrusit DIČ. Vsetko bolo v poriadku. V Podal som si aj danove priznanie za rok 2009, kvoli vrateniu dani z tych dvoch dohod ale z tej maklerskej spolocnosti som nezadaval ziadne udaje, lebo neboli ake. Hovoril som s manazerkou ze ci je treba podavat rocne zuctovanie a ta mi povedala, ze to vobec nie je treba ze nemusim dokonca ani danove priznanie. Tak som to teda nechal tak a zil dalej ako by to teda bolo uz vsetko v poriadku. Podal som si priznanie aj za rok 2010 (od 1.6.2010 som zacal pracovat opat na dohodu a pracujem doteraz). Pred tyzdnom som si isiel do VšZP vybavit europsky preukaz a dneska pozeram do schranky a bol tam dopis citujem:

"Upomienka: Vyzva na doplnenie udajov..

Pri kontrole udajov poistencov VšZP sme zistili, ze nemame evidovaneho platitela za obdobie:
od 1.1.2010 do (nie je uvedene) Vyska poistneho: 531,28
treba to oznamit do 8 dni ......."

Chcem sa teda opytat, co mam teraz robit, kedze nemam ani potuchy. V obalke bolo prilozene aj oznamenie poistenca. Momentalne studujem treti rocnik vysokej skoly a mam mesiac do statnic a mam podanu prihlasku na II. stupen a ked uspesne ukoncim I. stupen automaticky som prijaty na II.. Este dodam mam 21 a teraz v juli budem mat 22.

Dakujem za vase rady!
veronikasad
09.05.11,12:17
Odovzdal si potvrdenie o návšteve školy ?
Palac
09.05.11,12:45
teraz myslis kam? do poistovne?
veronikasad
09.05.11,12:45
teraz myslis kam? do poistovne?
ano
Palac
09.05.11,12:47
to som daval tusim este v prvom rocniku, teda myslim.. a ked som tam bol vybavovat ten europsky preukaz, tak som sa tam s nou dohodol, ze po statniciach prinesiem kopiu diplomu.
veronikasad
09.05.11,12:48
Za rok 2009 si podával DP typu B ? Ak ano, aký základ dane si vykázal v § 6 ?
veronikasad
09.05.11,12:48
to som daval tusim este v prvom rocniku, teda myslim.. a ked som tam bol vybavovat ten europsky preukaz, tak som sa tam s nou dohodol, ze po statniciach prinesiem kopiu diplomu.
Potvrdenie musíš predkladať za každý školsky rok ...
Palac
09.05.11,12:51
ahaaa .. asi by im to teda bolo treba priniest to potvrdenie .. lebo hovorila mi tam cosi ze tam nemam zaevidovane ze som student ci take nieco.. a podaval som typ A a zaklad dane tam bol 67,74eur
veronikasad
09.05.11,12:56
ahaaa .. asi by im to teda bolo treba priniest to potvrdenie .. lebo hovorila mi tam cosi ze tam nemam zaevidovane ze som student ci take nieco.. a podaval som typ A a zaklad dane tam bol 67,74eur
Z práce na dohodu sa odvody neplatia. Len nie som si istá, či ZP nedostala podklady z DU o pridelení DIČ a eviduje ťa ako neregistrovanú SZČO. Pretože, ak by im chýbalo potvrdenie o návšteve školy, termín by nebol k 1.1.2010. Nevyzvali ťa na podanie RZZP za rok 2009 ?

V každom prípade treba v ZP odovzdať potvrdenie o návšteve školy - za každý školský rok štúdia.
Palac
09.05.11,13:02
musim tam bud zajtra lebo v stredu skocit aj s tymi potvrdeniami a pozistovat to.. ale bolo mi divne ze ked som sa rozpraval s tou manazerkou ze nie je treba to zuctovanie podavat a kedze sa mi ta poistovna neozvala skorej, tak som si myslel ze to je teda v poriadku a nie je to treba.. a oni by to ani teraz nezistili, keby som si nebol isiel ten preukaz vybavovat.. tak ja neviem ako to tam maju potom..
veronikasad
09.05.11,13:14
musim tam bud zajtra lebo v stredu skocit aj s tymi potvrdeniami a pozistovat to.. ale bolo mi divne ze ked som sa rozpraval s tou manazerkou ze nie je treba to zuctovanie podavat a kedze sa mi ta poistovna neozvala skorej, tak som si myslel ze to je teda v poriadku a nie je to treba.. a oni by to ani teraz nezistili, keby som si nebol isiel ten preukaz vybavovat.. tak ja neviem ako to tam maju potom..
Ak chcú len potvrdenia o návšteve školy, tak sa "nechvál" že si mal DIČ. Nie je však vylúčené, že to neskôr zistia sami ...
Palac
09.05.11,13:19
skusim to stihnut vybavit zajtra a uvidim.. ale kazdopadne ti dakujem