anka6384
09.05.11,14:53
:eek:mam zhrubnutu kozu na nohach a mnozstvo otlakov.Nic mi nejako vyrazne nepomaha.Nohy si casto osetrujem tak ze si ich vymocim v slanej vode pemzou odstranim co sa da a este aj noznicami no nieje to dostatocne.Od lekara vzdy dostanem mast na zmaknutie tvrdej koze ale ta moja je akasi hrosia:eek:Daju sa tieto neduhy na chodidlach odstranit aj inak?
arizona
09.05.11,17:23
Doma sama si nikdy tak dokladne neosetris nohy,ako ked ti urobi odbornu pedikuru pedikerka.
Oplati sa investovat .-)
lienkam
14.05.11,15:34
urcite na to pomoze kvalitny kokosovy olej. poriadne si ponatieraj nohy kazdy den, najlepsie vecer pred spanim hrubou vrstvou, natiahni na to ponozky a po par dnoch uvidis rozdiel.
terezamaria
14.05.11,17:56
Asi najlepšia kombinácia by bola - raz do mesiaca pedikúru kombinovať s kokosovým olejom. Je to veľmi nepríjemná záležitosť, ale pri patričnej starostlivosti tento problém sa zlepší. :)
pasuliatko
15.05.11,10:14
natri si nohy a zabal si ich do igelitovích sáčkov a na to si natiahni ponožky... na noc... ráno uvidíš čo to bude za rozdiel a aké nohy budú hebké :)
Gapo
15.05.11,12:31
Už to tu raz bolo spomínané, môžem odporučiť
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/kerasal-12403.html
koža na pätách sa mi praskala, už nie. Teraz je ako kojencova, škoda, že len to;):D
Vincentka
15.05.11,12:57
Mne pomáha po kúpeli, alebo sprchovaní natrierať nohy klasickou modrou indulonou (je najmastnejšia spomedzi týh ostatných). Po natretí nôh si na nejaky čas dám bavlnené ponožky, aby som nerobila "stopy po dlážke, alebo neomastila papuče. A zatiaľ mi to vždy pomohlo.
A odporúčam nosiť kvalitnú koženú resp. textilnú obuv, v ktorej sa noha tak nepotí. A tiež prednostne bavlnené ponožky s minimálnym prídavkom polyesteru a umelých vláken.
lujza.j
15.05.11,14:46
lujza.j
31.07.11,17:06
potrebovala som si kúpiť škrabku na paty, keďže v DM, nemali od Balea tak som si kúpila od Scholl, ceny síce cca. 7e:( ale super;)
http://pece-o-nohy.heureka.cz/scholl-rasple-na-zrohovatelou-kuzi/
pasuliatko
31.07.11,17:51
skús používať pemzu pri kúpaní ;) je to zázrak
deeda
31.07.11,18:36
Dobrý a lacný spôsob na odstraňovanie zhrubnutej kože na nohách je potierať chodidlá po kúpeli obyčajným octom. Po uschnutí nakrémovať.
lujza.j
31.07.11,19:23
skús používať pemzu pri kúpaní ;) je to zázrak

akože ja???:D ja nemám hrubú kožu na pätách, ja si šurujem vždy pri kúpaní pemzou každý večer, ale táto škrabka je lepšia ako pemza to mi ver preto som to sem pricapila;)
ludmilla
31.07.11,20:07
.. okrem dobrých rád, ktoré sú vyššie uvedené, treba skontrolovať aj obuv, či nie je príčinou tvojich problémov.
rastlinka
22.04.13,22:47
Ahojte, ja sa chcem opýtať na http://kosmeticke-pomucky.heureka.cz/scholl-system-na-odstraneni-ztvrdle-kuze/ kúpila som si. Iba nerozumiem - mám naniesť gél pomocou tej časti kde je gulička. Ten gél je na tej nohe aj vidieť ? Lebo ja som na nohe nič nevidela, nech som nanášala akokoľvek dlho.
Prepáčte, že vyzerám hlúpa, ale áno, túto otázku myslím naozaj vážne.
karkulocka
22.06.13,10:52
mate nejaku overenu znacku toho kokosoveho oleja? a da sa pouzit aj surovy kokos alebo voda z neho? mne pemza nezabera...dik
lujza.j
22.06.13,12:46
si kúp poriadnu...pemzu, alebo kvalitnú "škrapku"...o nohy sa treba starať pravidelne....a denne krémovať....
wagner
22.06.13,12:57
Iba dodávam a kvalitné pohodlné topánky. Žiadna Čína
BXLmiami
22.06.13,13:32
Ako môže nezaberať pemza?
Gabhus
23.06.13,02:10
Mne zhrubla koža po chemoterapii, nepomáhalo nič až som skúsila krém - názov neuvediem, ale je to nórsky výrobok, dosť nežia reklamy a je to ozaj dobré. Ale aj dosť drahé..
lujza.j
23.06.13,06:23
no vieš nie je pemza ako pemza....