Kaja.K
09.05.11,16:27
Ahojte,
potrebovala by som poradiť, čím je teraz upravené účtovanie pred vyhlásením konkurzu? T.j. v mimoriadnej účtovnej závierke by som už nemala mať asi zostatky na účtoch časového rozlíšenia, rezerv, nevyfakturovaných dodávok... čo napr. odložená daň? Časovo rozlišovať aj ku dňu vyhlásenia konkurzu (napr. 381)?

Každá rada cenná, vopred ďakujem ;-)
Kaja.K
09.05.11,18:13
nikto? :-(
boza1
02.06.11,06:32
I ja by som potrebovala poradiť ohľadom účtovania konkurzu. Bol pozastavený konkurz kôli nedostatku majetku, treba urobiť mimoriadnu uzávierku, ale ako na to?
SSAndrea
26.11.12,11:23
Dobrý deň, prosím o radu. Účtujem firmu, ktorá mi teraz oznámila, že vstúpila do konkurzu. Firma je v konkurze vraj od 5.11., Chcela som si to overiť na orsr na výpise z registra, ale tam zatiaľ táto info nie je. A keď som to pozerala, tak som zistila, že pred vyhlásením konkurzu bola povolená reštrukturalizácia ku dňu 15.8.. A ja teraz neviem, či brať do úvahu aj reštrukturalizáciu alebo len konkurz?? A ako teda účtovať "uzávierkové operácie". Stretli ste sa niekto s niečím podobným.
Kde zistím, že k akému dátumu firma vošla do konkurzu? Ďakujem
SSAndrea
27.11.12,05:36
[QUOTE=SSAndrea;2190812]Dobrý deň, prosím o radu. Účtujem firmu, ktorá mi teraz oznámila, že vstúpila do konkurzu. Firma je v konkurze vraj od 5.11., Chcela som si to overiť na orsr na výpise z registra, ale tam zatiaľ táto info nie je. A keď som to pozerala, tak som zistila, že pred vyhlásením konkurzu bola povolená reštrukturalizácia ku dňu 15.8.. A ja teraz neviem, či brať do úvahu aj reštrukturalizáciu alebo len konkurz?? A ako teda účtovať "uzávierkové operácie". Stretli ste sa niekto s niečím podobným.

posúvam??
jurmiro
27.11.12,06:59
[QUOTE=SSAndrea;2190812]Dobrý deň, prosím o radu. Účtujem firmu, ktorá mi teraz oznámila, že vstúpila do konkurzu. Firma je v konkurze vraj od 5.11., Chcela som si to overiť na orsr na výpise z registra, ale tam zatiaľ táto info nie je. A keď som to pozerala, tak som zistila, že pred vyhlásením konkurzu bola povolená reštrukturalizácia ku dňu 15.8.. A ja teraz neviem, či brať do úvahu aj reštrukturalizáciu alebo len konkurz?? A ako teda účtovať "uzávierkové operácie". Stretli ste sa niekto s niečím podobným.

posúvam??

Na stránke Ministerstva spravodlivosti sa dá od č.140/2011 Obchodného vestníka vyhľadávať podľa rôznych kritérii napr. aj podľa IČO. Získate tak prehľad všetkých podaní o danej spoločnosti (správcov aj súdov) a dajú sa potom zobraziť v pdf.
Pripájam odkaz :
https://portal.justice.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Formular/FormulareZverejnene.aspx

Staršie podania v ObV sa dajú nájsť tiež, existujú rôzne portály, ale tie sú spravidla platené.
SSAndrea
27.11.12,10:26
Ahoj jurmiro, ďakujem. Už som to včera našla a firma skutočne vstúpila do konkurzu 5.11.. Viete medzi nami ako účtovnou firmou a danou spoločnosťou viazne komunikácia, nakoľko konateľom je jedno čo so spoločnosťou bude. Aj sme s nimi chceli od nového roku rozviazať spoluprácu, ale tým konkurzom nás "predbehli". Teraz musím dorobiť uzávierku a potom to už zoberie správca konkurznej podstaty. Len teda neviem, či robiť uzávierkové práce k dátumu reštrukturalizácie alebo tú si "nevšímať" a spraviť uzávierku ku dňu predchádzajúcemu konkurzu. Ja som zatiaľ nič takéto neúčtovala, takže ešte počítam,že strávim pekných pár hodín študovaním na porade a pýtaním sa. Vie mi niekto poradiť? Alebo mám volať rovno konkurznému správcovi?? ďakujem. Andrea
SSAndrea
03.12.12,12:29
Ahoj jurmiro, ďakujem. Už som to včera našla a firma skutočne vstúpila do konkurzu 5.11.. Viete medzi nami ako účtovnou firmou a danou spoločnosťou viazne komunikácia, nakoľko konateľom je jedno čo so spoločnosťou bude. Aj sme s nimi chceli od nového roku rozviazať spoluprácu, ale tým konkurzom nás "predbehli". Teraz musím dorobiť uzávierku a potom to už zoberie správca konkurznej podstaty. Len teda neviem, či robiť uzávierkové práce k dátumu reštrukturalizácie alebo tú si "nevšímať" a spraviť uzávierku ku dňu predchádzajúcemu konkurzu. Ja som zatiaľ nič takéto neúčtovala, takže ešte počítam,že strávim pekných pár hodín študovaním na porade a pýtaním sa. Vie mi niekto poradiť? ďakujem. Andrea

Poradí mi niekto???
SSAndrea
04.12.12,11:10
Prosíííííím :mee:
SSAndrea
05.12.12,07:17
[QUOTE=SSAndrea;2195471]

Poradí mi niekto???[