miruka
09.05.11,16:28
Dobrý deň,mám zamestnanca, ktorý nám napísal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.My sme mu odpísali na jeho žiadosť súhlas o skončení pracovného pomeru dohodou.Chcem sa opýtať či tento náš súhlas spolu s jeho žiadosťou je platný dokument o skončení pracovného pomeru dohodou, alebo či mu ešte treba napísať aj dokument "Skončenie pracovného pomeru dohodou"?
rodina1
09.05.11,14:31
Dobrý deň,mám zamestnanca, ktorý nám napísal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.My sme mu odpísali na jeho žiadosť súhlas o skončení pracovného pomeru dohodou.Chcem sa opýtať či tento náš súhlas spolu s jeho žiadosťou je platný dokument o skončení pracovného pomeru dohodou, alebo či mu ešte treba napísať aj dokument "Skončenie pracovného pomeru dohodou"?
Ak ste súhlasili s ukončením PP dohodou, tak PP bude ukončený dňom uvedeným v dohode. Nemusíte písať zvlášť dokument "skončenie PP dohodou". Stačí, ak ste na dohodu, ktorú vám predložil zamestnanec uviedli, že súhlasíte. Je však potrebné, aby ste uvedený doklad mali založený aj u vás.
terezamaria
09.05.11,16:07
Dobrý deň,mám zamestnanca, ktorý nám napísal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.My sme mu odpísali na jeho žiadosť súhlas o skončení pracovného pomeru dohodou.Chcem sa opýtať či tento náš súhlas spolu s jeho žiadosťou je platný dokument o skončení pracovného pomeru dohodou, alebo či mu ešte treba napísať aj dokument "Skončenie pracovného pomeru dohodou"?

Môže byť aj tak, ako píše rodina1, ale môžete aj vypísať tlačivo zo ŠEVT-u, Dohoda o skončení pracovného pomeru, resp.spraviť si ju v počítači. Ale v pohode postačí i tak, že na žiadosť sa napíše súhlas - súhlasím so skončením pracovného pomeru Dohodou, podľa § 60 ZP k .......2011.
milka1619
16.08.11,05:52
Ja sa chcem spýtať ohľadom tlačiva - Dohoda o skončení PP § 60 ZP: je povinnosťou uvádzať aj vetu : Dohodnutá výška odstupného : ........ ? Pozerala som si vzory tlačív na internete, kde to nebolo uvádzané . Ja to v mojom tlačive nemám uvedené - postupujem správne? Ďakujem.
veronikasad
16.08.11,06:19
Ja sa chcem spýtať ohľadom tlačiva - Dohoda o skončení PP § 60 ZP: je povinnosťou uvádzať aj vetu : Dohodnutá výška odstupného : ........ ? Pozerala som si vzory tlačív na internete, kde to nebolo uvádzané . Ja to v mojom tlačive nemám uvedené - postupujem správne? Ďakujem.
doplň dôvod skončenia prac.pomeru.
Ak to potrebuješ uviesť, uveď to do poznámky.
milka1619
16.08.11,06:46
Je to na žiadosť z-nca (nie je to z dôvodu org. zmien ).
rodina1
16.08.11,07:28
Je to na žiadosť z-nca (nie je to z dôvodu org. zmien ).
Pokiaľ zamestnanec žiada o ukončenie PP dohodou v zmysle § 60, nemá nárok na odstupné.
milka1619
16.08.11,07:48
Nárok na odstupné nemá, ale či v dohode musí byť uvedené napr. Výška odstupného : 0,00 Eur.
rodina1
16.08.11,08:02
Nárok na odstupné nemá, ale či v dohode musí byť uvedené napr. Výška odstupného : 0,00 Eur.
Nie.
milka1619
17.08.11,05:41
Ďakujem.
slovparkety
17.08.11,10:01
pracovník bol uznaný 70% invalid, pracoval 12 rokov, na aké odstupné a odchodné má nárok?

ANNA
Tweety
17.08.11,10:02
UOTE=slovparkety;1826520]pracovník bol uznaný 70% invalid, pracoval 12 rokov, na aké odstupné a odchodné má nárok?

ANNA[/QUOTE]
A dostal výpoveď z organiz. dôvodov? Ak áno, má nárok na trojmesačné odstupné.

§76 ZP
(6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.