Snoophy
09.05.11,16:46
Ahojte,

Chystám sa robiť odpady pod platňou na bungalove a potreboval by som poradiť na čo si dať pozor, nejakú tu fintu fň atď.
Vôbec netuším ako ich navrhnúť.

Zatial som zistil len že umyvadla, pračka, myčka poôjdu do steny a zostatok mimo steny.

Asi je lepšie dať 3x30stup. koleno ako jedno 90stup však?

Ako si ich mám vymerať, vypočítať??? Nieje na to nejaqký program??? Alebo musím fyzicky merať a kresliť na zem?

Ďakujem za rady.
fefe30
09.05.11,15:18
Pripájam sa aj ja, tiež by ma zaujímalo, aké priemery potrubí idú na WC, práčku, umývado, kondenzačný kotol, ....
Snoophy
09.05.11,15:29
Ja budem dávať hlavnú 125-ku,

WC - 110
umyvadlo, sprcha, práčka, vaňa, myčka, atď 60-ku a na to redukcie potrebné k samotnému zariadeniu...

Asi tak nejak..... môže byť?
220870
09.05.11,17:09
Musíte si urobiť lavičky a natiahnúť špagát presne do kríža tam kde majú byť vývody cez platňu.
Snoophy
09.05.11,17:15
OK Ďakujem,

Len ako vypočítať koľko čoho bude treba??? V plánoch to nemám... len nákres a popis hrúbky,
vladoziak
09.05.11,19:25
ja som riesil kanalizaciu az po vytiahnuti DT,v jednom mieste som nechal prestup cez zaklady smerom von,po vytiahnuti a zaliati DT betonom som meral podla skutocnosti kanalizaciu a aj tak som sa nevyhol dokupeniu kolena,na ktore som zabudol,lezatu mam pr.125 mm,hore do domu idu 110 mm rury tie sa budu redukovat na prislusny priemer teraz pri robeni vnutornych odpadov,WC a nasledne odvetranie pojde v priemere 110 mm a ostatne stupacky budu zo 63 mm pvc na lepenie,k zriadovacim predmetom pojdu 50 mm rury a ku kazdemu miestu necham trcat zo steny hrdlo 50 rury aby nebol problem potom napojit predmety.A este som zabudol smerom k hlavnej kanalizacii mam potrubie zredukovane na 160 mm priemer,nezabudnut,ze redukcia sa dava tak aby ten bachor isiel smerom dole,takze rura zvrchu pokracuje plynulo v rovine a redukcia je smerom dole
220870
09.05.11,19:47
OK Ďakujem,

Len ako vypočítať koľko čoho bude treba??? V plánoch to nemám... len nákres a popis hrúbky,
To neviem poradiť,musíte si to vedieť predstaviť.Pozrite si nejaký web kde sú nákresy obrázky výrobkov na kanalízácie a skúste podľa toho.
zagoglite kanalizačné kolená je tam o tom dosť popísané.

http://www.lhotsky.sk/instalaterstvo-lhotsky/rozvody-vody-a-kanalizacie/kanalizacia/