kolka7
09.05.11,18:02
Dobry dne, potrebovala by som sa opytat:
som SZCO a platim si doborvolne nemocenske poistenie od konca marca. Otehotnela som a preto je pre mna velmi dolezite, ci budem mat splenene podmienky pre dosiahnutie materskej.
Positne je splatne v 8 den v mesiaci - ja som ho zaplatila dnes cez internet banking teraz 9teho, lebo 8.ho bola nedela, bude sa to povazovat za zaplatene vcas? Aby mi otom nepovedali, ze nemam narok na matzerske, ze to nebolo uhradene vcas. Prosim poradte. Velmi Vam dakujem
veronikasad
09.05.11,16:06
Dobry dne, potrebovala by som sa opytat:
som SZCO a platim si doborvolne nemocenske poistenie od konca marca. Otehotnela som a preto je pre mna velmi dolezite, ci budem mat splenene podmienky pre dosiahnutie materskej.
Positne je splatne v 8 den v mesiaci - ja som ho zaplatila dnes cez internet banking teraz 9teho, lebo 8.ho bola nedela, bude sa to povazovat za zaplatene vcas? Aby mi otom nepovedali, ze nemam narok na matzerske, ze to nebolo uhradene vcas. Prosim poradte. Velmi Vam dakujem
ano, bolo uhradené včas. Dodržanie splatnosti je však dôležitejšie pri dobrovolnom poistení v nezamestnanosti. Tam ak PvN nezaplatíš do lehoty splatnosti, ten mesiac sa do doby poistenia vôbec nezapočítava.

Pri dobrovolnom nem. poistení nesmieš mať nedoplatok ku dňu vzniku nároku na dávku
kolka7
09.05.11,16:08
velmi pekne dakujem, ste mi pomohli, hrozne som sa bala, aby mi to potom akceptovali, lebo to dobrovolne poistenie stiham len tak tak. Este raz dakujem
ingak
09.05.11,21:44
Ak 8. vyjde na voľný deň (sobota, nedeľa, štátny sviatok), tak je splatné najbližší pracovný deň.