Martina123
07.01.06,18:05
My sme dali penazny dar skole, ako to uctujem a pocula som, ze dary neznizuju dan. Viete mi pomoct stouto problematikou?
KEJKA
07.01.06,18:05
v PU 543/221 a suma je pripočitateľná položka k základu dane z príjmu.
Martina123
07.01.06,18:38
A este mi prosim povedzte v ktorom riadku, je potrebne to napisat?
KEJKA
07.01.06,19:24
A este mi prosim povedzte v ktorom riadku, je potrebne to napisat?
v DPPO? presne neviem, pozri časť A - ak tam nie je vyčlenený riadok "dary" tak potom v tej tabuľke A na posledný - medzi "ostatné"
Martina123
07.01.06,19:31
Dakujem za odpoved. AK by si vedela podrobnejsie, tak mi prosim daj vediet, zatial sa este potrapim.
Maxinka
18.03.10,14:40
v DPPO? presne neviem, pozri časť A - ak tam nie je vyčlenený riadok "dary" tak potom v tej tabuľke A na posledný - medzi "ostatné"
Takže Dar - nie je daň. výdavok tak zvyšuje výsledok hospodárenia - DPPO III.časť - A - riadok 14 ???
sara-ke
11.01.12,11:50
dobry den,

chcem sa opytat:

1. s.r.o. sa rozhodla, ze jednej ZS v nasom meste urobi mikulasske balicky. Nakupili ovocie a sladkosti v Metre, mam fa. Ako to mam zauctovat, mozem celu sumu normalne na 543/221 /vratane DPH/ ? a potom to pripocitat k ZD v DP?
este sa chcem opytat, ci je potrebne to nejako podlozit, dokazat, ze tie balicky isli naozaj pre deti do skoly? isli, len nic viac k tomu nemam.

2. na konci roka s.r.o. robila posedenie pre zamestnancov v jednom podniku-v hoteli
-mam blocek za prenajom miestnosti
-fa za jedlo + pitie /aj alkohol/
-fa za 1 izbu v hoteli /zamestnanec nebol schopny ist domov, musel tam zostat :) /

viete mi poradit ako to zauctovat - moze ist nieco na 513 ? alebo kam to mozem zauctovat?

velmi dakujem za kazdu pomoc.
sara-ke
12.01.12,08:19
dobry den,

chcem sa opytat:

1. s.r.o. sa rozhodla, ze jednej ZS v nasom meste urobi mikulasske balicky. Nakupili ovocie a sladkosti v Metre, mam fa. Ako to mam zauctovat, mozem celu sumu normalne na 543/221 /vratane DPH/ ? a potom to pripocitat k ZD v DP?
este sa chcem opytat, ci je potrebne to nejako podlozit, dokazat, ze tie balicky isli naozaj pre deti do skoly? isli, len nic viac k tomu nemam.

2. na konci roka s.r.o. robila posedenie pre zamestnancov v jednom podniku-v hoteli
-mam blocek za prenajom miestnosti
-fa za jedlo + pitie /aj alkohol/
-fa za 1 izbu v hoteli /zamestnanec nebol schopny ist domov, musel tam zostat :) /

viete mi poradit ako to zauctovat - moze ist nieco na 513 ? alebo kam to mozem zauctovat?

velmi dakujem za kazdu pomoc.

Prosim odpovie mi niekto?