danielka630
09.05.11,20:22
Chcem si otvoriť obchod s lacnými potravinami,ktorým končí záručná doba
a týmto spôsobom pomôcť socialne slabším ľudom.Preto by ma zaujímalo,na koho sa obrátiť,aby mi dodával takéto potraviny.
Za pomoc dakujem
pepsikova
09.05.11,18:28
...myslím, že to nie je moc dobrý nápad..potraviny s končiacou zárukou bývajú oddelené od ostatných v každom obchode, sú za znížené ceny..samostatný obchod s takýmito potravinami by ti mohol vyrábať problémy..ale to je môj názor..
ivka70
09.05.11,18:32
Ice dive
09.05.11,18:37
na tvojom mieste ak by som chcel v takomto niečom podnikať, zamyslel by som sa skôr nad predajom "značkových" potravín pre chudobných... ako napríklad v nemecku sieť Aldi alebo Lidl.. (u nás bežný obchod...) ale v DE sú tieto potraviny označované ako potraviny pre chudobných a značkové resp. imidžové produkty by si v nich nenašiel, napr. Coca colu, redbull, milku...
katalóg
09.05.11,20:22
Taka siet obchodov uz existuje, ale je to pod kontrolou statu, nakupuje sa tam na poukaz, ktori dostanu socialne odkazani ....

Urcite to nepojde tak, ze ty si zalozis obchod a budes robit takuto charitu ...
http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=1210998
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/v-kosiciach-otvorili-prvy-supermarket-pre-chudobnych_comment_p1_a34.html?&page=1&p_all_items=34
http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/v-nitre-chcu-postavit-supermarket-pre-chudobnych.html
a priklad mame z Rakuska:
http://lesk.cas.sk/clanok/81483/socialne-supermarkety-prepych-pre-chudobnych.html
Z posledného linku, lesku:
"Sozialmarkt
Má otvorené od desiatej do pol tretej. Zaevidovať sa je možné denne od jednej do konca pracovného času. Útroby tohto malého obchodíka tak trocha spĺňali predstavu o „lacnom“ obchode. Umiestnený je niekoľko metrov pod chodníkom, v malom, slabo osvetlenom priestore. Na prvý pohľad pôsobí ako diskont. Prekvapilo nás, že sme tu na poličkách nenašli ani liter mlieka. Chudobná bola tiež ponuka jogurtov a iných mliečnych výrobkov. Na svoje si však mohli prísť vyznávači sladkostí, kávy, čaju, krekerov a sladených nápojov, ktorých tu bolo neúrekom a rýchlo sa míňali.
Čo si tu okrem iného môžete kúpiť:
2,5-litrová Fanta alebo Sprite – 1,20 €/36,15 Sk
káva Jacobs Capuccino – 1 €/30,126 Sk
cukríky Mentos – 0,30 €/9,03 Sk"

Na svoje si mohli prísť vyznávači sladkostí, kávy, čaju, krekerov a sladených nápojov, ktorých to bolo neúrekom a rýchlo sa míňali.
Prepych pre chudobných? Dostávajú sa z blata nie do kaluže, ale rovno do oceána. Obludný projekt. Prekyslenie organizmu , rýchlejší odchod. Nič nie je zadarmo, čo je lacné, je podozrivé. Vždy.
katalóg
09.05.11,20:34
na tvojom mieste ak by som chcel v takomto niečom podnikať, zamyslel by som sa skôr nad predajom "značkových" potravín pre chudobných... ako napríklad v nemecku sieť Aldi alebo Lidl.. (u nás bežný obchod...) ale v DE sú tieto potraviny označované ako potraviny pre chudobných a značkové resp. imidžové produkty by si v nich nenašiel, napr. Coca colu, redbull, milku...

Neviem akej kvality sa na Slovensko valia potraviny, ak Test magazín na STV vyhodnotil mozzarellu, jablkovú 100% šťavu v Lidli spolu s antivráskovým krémom na umiestnenie v prvom mieste. Možno i iné produkty, všetko nesledujem.
Akej kvality sú potom mozzarelly v ostatných reťazcoch, ktoré sú viac ako dvakrát drahšie?



Nemá zmysel sa baviť o niečom, čo je riadené vyšším princípom.
220870
09.05.11,20:42
V Tescu,Kauflande ,kafilériacha podobných humusáckych brdellandoch.
katalóg
09.05.11,21:01
V Tescu,Kauflande ,kafilériacha podobných humusáckych brdellandoch.
Konkrétne dnes v Tescu žiadna slušná zelenina, šalát žiadny, z paprík CPR a červenej sa nedalo vybrať.
Pór pod úroveň.
Ale detto stále dookola je to rovnaké všade. Ak je jeden druh ako tak dobrý, ostatné nie sú. Vždy si to urobia jing-jang.
Ja byť zadávateľkou tejto témy, ak to nechce robiť vyslovene zo svojho vnútorného dobrého pocitu a sociálneho cítenia, vytvorím si obchod, postupne sieť na 100% čerstvé ovocie a zeleninu za normálne ceny. Po celom Slovensku. A slovenskú produkciu. Nechápem, kde to stále viazne.
Bol by to bonus pre celú spoločnosť.
katalóg
09.05.11,21:16
Chcem si otvoriť obchod s lacnými potravinami,ktorým končí záručná doba
a týmto spôsobom pomôcť socialne slabším ľudom.Preto by ma zaujímalo,na koho sa obrátiť,aby mi dodával takéto potraviny.
Za pomoc dakujem
Pokúsim sa priblížiť k zadanej téme:
Viem o tom, že napr. asi pred 15-mi rokmi predávali mliekarne v Ružovej doline v Bratislave svoje výrobky v podnikovej predajni ak mali výrobky nedostatočnú gramáž, zrejme ak dobiehala linka, s poškodenými obalmi a pod. Vtedy ak stáli jogurty cca 6 Sk, stáli v mliekarni 2 Sk. Záujem bol veľký.
Možno by bolo vhodné nakontaktovať priamo výrobcov.
(Sused, majiteľ večierky ich chodil skupovať a predával za normálne ceny. Jogurty za 2/3 obsah cena pôvodná...)
Ice dive
10.05.11,06:20
Neviem akej kvality sa na Slovensko valia potraviny, ak Test magazín na STV vyhodnotil mozzarellu, jablkovú 100% šťavu v Lidli spolu s antivráskovým krémom na umiestnenie v prvom mieste. Možno i iné produkty, všetko nesledujem.
Akej kvality sú potom mozzarelly v ostatných reťazcoch, ktoré sú viac ako dvakrát drahšie?



Nemá zmysel sa baviť o niečom, čo je riadené vyšším princípom.
nehodnotil som kvalitu výrobkov ako takú, ale kvalitu balenia... kde v podstate napr. lidl výrobky sú dobré, avšak balenie nemá taký imidž ako napr. Coca cola