1a4ter
09.05.11,22:14
Dobrý deň drahí poraďáci. Mám nasledovný problém. Dal som si robiť dvere v jednej firme. Zaplatil som zálohu pri preberaní dverí doplatil zvyšnú sumu. Chlapík povedal, že faktúry posielajú poštou. Avšak faktúra dodnes nedorazila. Už som s dotyčným telefonoval a povedal že faktúru pošle. Je to už zase vyše týždňa a faktúra nikde. Ako môžem zakročiť, aby som faktúru od neho dostal. Viem že ho môžem nahlásiť na daňový úrad, ale neviem ako a chcem sa vyhnúť nepríjemnostiam aj ja, tak aby bolo všetko diskrétne. Aby ste sa náhodou nedali oklamať aj vy, alebo teda niekto z Vás, jedná sa o firmu MK, spol. s r.o. - výroba plastových okien v Krušovciach. Ďakujem pekne
KEJKA
09.05.11,20:56
máš aspoň pokl.doklad?
Súkromnej osobe nie sú povinní vystaviť faktúru, len na požiadanie.
1a4ter
09.05.11,20:58
Zostal mi doklad iba o doplatení zvyšnej sumy. Ale ak by to niekde mohlo zavážiť, tak mal som pri sebe vždy nejakého svedka, že som peniaze vyplácal.
KEJKA
09.05.11,21:00
a čoho sa vlastne bojíš? tie dvere ti niekto preplatí?
Máš objednávku, zmluvu o dielo ap.? Kvôli reklamácii.
1a4ter
09.05.11,21:03
Nie, ide o to, že mali my dodať komponenty na ktorých sme boli dohodnutí a nedodali ich a musel som ich kúpiť inde aby práca nestála čím sa cena dverí dosť zdvihla. Nedodali ani žalúzie na ktorých sme boli dohodnutí a chcem si uplatniť aspoň odpočet DPH keď už ma špinavo oklamali.