esmeraldina
09.05.11,23:52
Ahojte,
mám otázku. V tom mesiaci máji budú už tri mesiace, kde pracujem, teda už sa mi skončí skúšobná doba. V pracovnej zmluve mám, že som prijatá, pokiaľ nepríde zamestnankyna, ktorá je na dlhodobej PNKe v chránenej dieľni. Ako som spomenula, že už sa mi končí skúšobná doba. Mám teda uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, pokiaľ tá spomínaná zamestnankyňa nepríde.
Chcem sa spýtať, ako to bude, ked budem chcieť dať výpoved. Budem musieť čakať na výpovednú lehotu? Viem, že uvádzať dôvod nemusím ani po ukončení skúšobnej doby. Tá kolegyňa môže prísť tento mesiac, na další i o pol roka.
Moja otázka je len informatívna.
vdaka.
katka50
10.05.11,04:58
Ahojte,
mám otázku. V tom mesiaci máji budú už tri mesiace, kde pracujem, teda už sa mi skončí skúšobná doba. V pracovnej zmluve mám, že som prijatá, pokiaľ nepríde zamestnankyna, ktorá je na dlhodobej PNKe v chránenej dieľni. Ako som spomenula, že už sa mi končí skúšobná doba. Mám teda uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, pokiaľ tá spomínaná zamestnankyňa nepríde.
Chcem sa spýtať, ako to bude, ked budem chcieť dať výpoved. Budem musieť čakať na výpovednú lehotu? Viem, že uvádzať dôvod nemusím ani po ukončení skúšobnej doby. Tá kolegyňa môže prísť tento mesiac, na další i o pol roka.
Moja otázka je len informatívna.
vdaka.
Ak budeš chcieť dať výpoveď pred uplynutím doby, na ktorú si bola do PP prijatá, t.j. pred nástupom do PP danej zamestnankyne - bude Ti plynúť výpovedná doba.
drobeceva
10.05.11,05:00
Ahojte,
mám otázku. V tom mesiaci máji budú už tri mesiace, kde pracujem, teda už sa mi skončí skúšobná doba. V pracovnej zmluve mám, že som prijatá, pokiaľ nepríde zamestnankyna, ktorá je na dlhodobej PNKe v chránenej dieľni. Ako som spomenula, že už sa mi končí skúšobná doba. Mám teda uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú, pokiaľ tá spomínaná zamestnankyňa nepríde.
Chcem sa spýtať, ako to bude, ked budem chcieť dať výpoved. Budem musieť čakať na výpovednú lehotu? Viem, že uvádzať dôvod nemusím ani po ukončení skúšobnej doby. Tá kolegyňa môže prísť tento mesiac, na další i o pol roka.
Moja otázka je len informatívna.
vdaka.
Prijatá si na dobu určitú, do návratu XY z PN-ky. Znamená, že dňom nástupu zamestnankyne, Tvoj PP končí.
To, že si mala skúšobnú dobu - je v poriadku. Kedykoľvek v SD si mohla tak Ty, ako aj z-ľ skončiť PP.
V prípade, že chceš ukončiť a so zamestnávateľom sa nedohodnete, musíš podať výpoveď, kde Ti plynie dvojmesačná VD.