začiatočníkjanka
10.05.11,06:35
Prosím Vás, poraďte mi.

Keď je zamestnanec dlhodobo PN, mám ho odhlásiť v zdravotnej poisťovni ako zamestnanca?

Mám totižto jednu zamestnankyňu, ktorá je dlhodobo PN (od 15.12.2010) a pani zo zdravotnej mi volala, že dodyčnú zamestnankyňu musím odhlásiť k 31.12. ako zamestnanca a keď nastúpi do práce, znova ju prihlásiť ako zamestnanca.

Toto mi však vyvrátili v ďalšej zdravotnej poisťovni, že to tak nemá byť.

Tak teraz neviem, aj keď zdá sa mi blbé, odhlasovať ju, keď je stále našim zamestnancom, len je PN.

Ďakujem.
katka50
10.05.11,04:47
Prosím Vás, poraďte mi.

Keď je zamestnanec dlhodobo PN, mám ho odhlásiť v zdravotnej poisťovni ako zamestnanca?

Mám totižto jednu zamestnankyňu, ktorá je dlhodobo PN (od 15.12.2010) a pani zo zdravotnej mi volala, že dodyčnú zamestnankyňu musím odhlásiť k 31.12. ako zamestnanca a keď nastúpi do práce, znova ju prihlásiť ako zamestnanca.

Toto mi však vyvrátili v ďalšej zdravotnej poisťovni, že to tak nemá byť.

Tak teraz neviem, aj keď zdá sa mi blbé, odhlasovať ju, keď je stále našim zamestnancom, len je PN.

Ďakujem.

Neodhlasuješ, len si mala na tlačive Oznámenie zamestnávateľa oznámiť začiatok PN kódom 1 O a po ukončení PN oznámiš koniec kódom 1 O. Termín je do konca mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom táto skutočnosť nastala.
PEŤKA
10.05.11,04:49
Ako zamestnanec sa na Oznameni odhlasi len pri nastupe na rodičovskú dovolenku a po skončení rodičovskej dovolenky sa znova ako zamestnanec prihlasi na Oznameni.
vieraaaa
10.05.11,05:17
Pokiaľ ide o odhlásenie zamestnanca, je to okrem rodičovskej dovolenky aj v prípade, ak zamestnanec nepoberá celý mesiac príjem zo závislej činnosti a nepoberá ani náhradu príjmu pri práceneschopnosti, nemocenské, ošetrovné ani materské - prestáva byť v tomto mesiaci zamestnancom. To je napr. zamestnanec v PP, ktorý je celý mesiac na rodič. dovolenke, má neplatené voľno, príp. absenciu, nie je v tomto mesiaci považovaný za zamestnanca.
celý prísp. viď http://hnonline.sk/ekonomika/c1-50603190-poradna
invest
10.05.11,06:25
Oznamovanie zmeny platiteľa poistného na zdravotné poisteniehttp://www.porada.sk/ />

Podľa zákona o