vševedko
10.05.11,09:06
Ide o slovenskú stavebnú firmu,ktorá vykonáva na základe zmluvy stavebnú činnosť pre maďarskú firmu ,ale na území SR .Moja otázka sa týka vystavenia faktúry za vykonané práce,či ich faktúrovať s DPH alebo bez. Ďakujem.
Tweety
10.05.11,07:07
Ide o slovenskú stavebnú firmu,ktorá vykonáva na základe zmluvy stavebnú činnosť pre maďarskú firmu ,ale na území SR .Moja otázka sa týka vystavenia faktúry za vykonané práce,či ich faktúrovať s DPH alebo bez. Ďakujem.
Prvá možnosť je správna.
vševedko
10.05.11,07:25
Nemám ešte skúsenosti s fakturáciou do zahraničia,preto mám v tom trochu nejasno,takže to mám chápať,že vystavím maďarskej firme riadne faktúru s 20%DPH?
Tweety
10.05.11,07:48
Nemám ešte skúsenosti s fakturáciou do zahraničia,preto mám v tom trochu nejasno,takže to mám chápať,že vystavím maďarskej firme riadne faktúru s 20%DPH?
ÁNo.
§ 16 Zákon o dph

(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
vševedko
10.05.11,08:00
Ďakujem za pomoc.