tina.mm
10.05.11,09:23
Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť, či v tomto prípade ide o zákazkovú výrobu.
SRO na základe zmluvy o dielo má do novopostavených bytov nainštalovať kuchyne, kúpeľne, klimatizáciu, elektroinštalačné rozvody, sádrokartón, obklady. Táto činnosť bude trvať viac ako dve účtovné obdobia. SRO si na túto činnosť zabezpečila dodávateľov (prídu jej od nich faktúry), následne refakturuje tieto činnosti ďalej objednávateľovi. Niektorí dodávatelia pracujú s materiálom, ktorý si obstará sama SRO, nám vyfakturujú len služby. Kuchynské linky bude fakturovať objednávateľovi ako tovar, aj zariadenie kúpeľní.
Vie mi niekto poradiť, či to máme považovať za zákazkovú výrobu?Ďakujem.
KEJKA
10.05.11,13:36
a je na to záväzný rozpočet?
tina.mm
03.06.11,08:51
Konečne som získala odpoveď od majiteľa firmy. Žiadny rozpočet firma nemá. Na základe zmluvy o dielo má byty zariadiť kúpelňami, kuchyňami, dorobiť elektroinštalácie, obklady a podobne.
Týka sa to ešte roku 2010. SRO prišli v roku 2010 napríklad faktúry za sádrokartonárske práce od firmy A + nakúpila materiál, ktorý táto firma A používala. Rovnako prišli aj fa za vodárenské práce. Nič z toho ale ešte nie je v roku 2010 vyfakturované, fakturovalo sa to až v roku 2011. Bude sa to k 31.12. účtovať ako nedokončená výroba v hodnote materiálu a uskutočnených prác?
Ďakujem.
KEJKA
03.06.11,11:26
áno.