liviag
10.05.11,10:03
:) Ahojte vsetci, pekny den.. prosim o super radu poradu, potrebujeme dotiahnut vodu, vodovodnu pripojku ktora je vo vzdialenosti 400 metrov! Tahal niekto tak vela? Rozkopavat by sa malo po ceste, cesta v sprave SPF, povolenie mame. Prosim o vela vela rad, ale aj o ceny. Dakujem vam vsetkym! :)
jezo421
10.05.11,15:35
Mna nieco podobne caka, ale zatial je to v stadiu vybavovania povoleni a kreslenia projektov. Tak len poznamku co mi vravela pani na sevaku: na taku dlzku je treba, aby bol dostatocny odber, inak voda nebude kvalitna (bude dlho stat v rurach). Takze ak ide o jeden - dva domy, treba si to radsej overit. My mame sice celkovu dlzku tiez okolo 400m, ale prve domy zacinaju po 70m a dokopy by ich malo byt 25.
220870
10.05.11,16:41
Studňa by asi bola lacnejšia.
fetya
10.05.11,16:52
vykop zverit bagristovi, cca 35-40 eur/hod., ak sa da, cestu len podvrtat a vodarne poziadat len o zapojenie. hadicu mozete polozit aj vy, a hned zahrabat - tiez bager, aby neukradli.
liviag
10.05.11,18:15
vsetky odpovede uzasne, ale realizoval uz niekto? kolko to stalo spolu? aspon cca, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!
liviag
10.05.11,18:17
Studňa by asi bola lacnejšia.

to urcite by bola lacnejsia, ale ochranne pasmo studne je 12 metrov a to zaberiem po 2 metre liniove ochranne pasmo susednych pozemkov a ti mi nechcu dat povolenie.......... co s tym? je ich vela vlastnikov, mnohi ani nevedeli ze im ten pozemok patri, ale retazovo to nepodpisu, pretoze "ani brat nepodpisal, tak nepodpisem ani ja..." da sa urobit na stavebnom urade nejaka vynimka? islo by o prevadzku a nie rodinny dom.. dakujeeem:)
JurcoC4
10.05.11,18:28
mne vyratali za 100m hadice tej na privod vody myslim že je to 5Omm hrubá cca 650 eur, mi platime za bager, vlastne firme 300 az 400 eur na deň!
liviag
10.05.11,18:31
a zbytok? nie su tam ziadne ine naklady mimo? len ten bager a hadica? dakujeeem!
220870
10.05.11,18:47
Studňa sa dá rôznymi spôsobmi.Neviem koľko vody potrebujete .Studňa sa dá vykopať ale aj navrtať alebo naraziť.Neviem aké sú tam predpisy.
Náklady: projekt(schválenie projektu obcou stavebným úradom............. ,výkop ,zasypanie , nemalo by sa zasýpať hlinou ale pieskom,hadica, spojky hadíc,napojenie ,vodomerná šachta revízia ,kolaudácia.Prípadne nájom pozemku ak hadica pretína cudzie pozemky.
JurcoC4
10.05.11,18:56
noo ja to mam trocha ine, to je na horaren nikde nikoho a tak a voda z rezervara/cize zadarmo/

mal som tam ja vodarov, lebo 1O metrov nizsie ide vodarenske potrubie z velkeho rezervara co oni cerpaju vodu - chcel so sa napojit na nich a ty mi vraveli, ze polozit ruru mozem sam, akurat mam urobit obsyp pieskom, a dat foliu, pripoja ma oni (toto neviem kolko stoji), mam urobit sachtu vodomernu aby si mohli odpisat kubiky a nic viac.

A od tvojej pripojky tych 400metrov sa nebude nadpajat nik iný? Lebo ak ano musia ti vyratat aku hrubu hadicu potrebujes, aby stihala aj ostatne budovy.

Ak zrealizujes to potrubie a vodari ta len pripoja, tak potom by si mal byt aj vlastnik tohoto potrubia a od ostatnych mozes potom pýtať casť penazi za to ze sa pripoja na teba (ale samotné pripojenie urobia vodári oni im zaplatia) a tebe zaplatia za to ze im ide voda tvojim potrubim, ak tam ale nik nebude stavat tak je to vsetko na tvoje triko.

Obec ti to nezaplati? ked tam chcu stavat domy, a susedia dajaky poblizku ( od mojej starej mamy su napojeny dalsi 4 susedia - tiez prvy stavali) samozrejme kazdy ma svoje hodiny

Dufam ze som ti aspon trocha poradil
mendo933
10.05.11,19:09
mne vyratali za 100m hadice tej na privod vody myslim že je to 5Omm hrubá cca 650 eur, mi platime za bager, vlastne firme 300 az 400 eur na deň!

to je co za hadica 50mm hruba za 650 euri??
Na vodu sa pouziva tlakova PE hadica, 1"-32mm 1€/m alebo 2" -63mm -cca. 2,5€/m
Bager podla lokality 20€- 35€ /h
navrtavaci pas + bizuteria 200€
obsypovy material cca 15€/m3
liviag
11.05.11,04:27
podla vsetkeho sa uz nikto pripajat nebude, skor predo mnou ako za mnou, pretoze za mnou uz zacina ochranne krajinne pasmo, takze tam vystavba nebude... ale kto vie v najblizsich rokoch ci sa to nezmeni? nateraz nie.. je dost mozne, ze po ceste ku mne budu stavat, ale zatial som sama
mendo933
11.05.11,05:33
Ja mam to iste, dalej tiez nepredpokladam ze bude niekto stavat, jedine ze by developer to cele vykupil inak niet sance. Medzi mnou a dedinou je este 6 parciel tak som natiahol 2" - 63mm ruru,co uplne postacuje pori tom sla aj elektrika . Teraz som vlastnikom IS a kto sa bude chciet pripojit tak musi mat odomna vyjadrenie a musi aj prispiet , cize peniaze do pripojky sa raz vratia, takze treba mysliet aj tymto smerom
liviag
11.05.11,05:37
ale kolko ta to stalo a kolko metrov si tahal?
mendo933
11.05.11,05:57
Ja som tahal 130m vodu a 150m elektrikua este v dost blbom terene. Podla cien co som dal visie sa to da priblizne vypocitat. Dost vela polozka su vykopove prace, lebo pre vodu treba kopat okolo 1m co dost zdrzuje + je tam vela faktorov,druh pôdy, clenitost terenu, sikovnost strojnika...
jezo421
11.05.11,12:46
Este jedna vec - my musime riesit aj poziarne hydranty. Tusim sa ma nachadzat max. 150m od domu. Ako som pisal, u nas sa jedna o predlzenie obecneho vodovodu, nie je to samostatna pripojka. Mozno to vtedy netreba, ale radsej by som sa poradil s nejakym projektantom alebo vo vodarnach.

p.s. ak som dobre ratal, v 400m dlhej 2'' rure stoji 800 litrov vody...
JurcoC4
11.05.11,13:25
to je co za hadica 50mm hruba za 650 euri??
Na vodu sa pouziva tlakova PE hadica, 1"-32mm 1€/m alebo 2" -63mm -cca. 2,5€/m
Bager podla lokality 20€- 35€ /h
navrtavaci pas + bizuteria 200€
obsypovy material cca 15€/m3


Hadica je PE rurka TPD 71-6571 rad stredne ťažkých z rPE D 50/4,3 a cena je za 90 metrov cena celkom je 613, 62 €

toto som odpisal z krycieho listu rozpočtu z predajne takže naozaj neklamem :eek::mee:
liviag
11.05.11,18:14
prekrasne vsetkym dakujem, musim skocit za projektantom, ale ako som sa akurat dozvedela, pripojka ktora je vzdialena viac ako 100 mt od najblizsieho mozneho bodu pripojenia je uz vodna stavba a treba riadne mega projekt.. daaaaalsie euriky za papiere ktore nikto ani citat nebude..
liviag
19.05.11,07:51
vratim sa este raz k tejto teme pretoze vyskocil dalsi problemik a kto mi poradi ked nie vy vsetci??? vyzera to tak, ze budeme tahat pripojku na polovicu, polovicu zaplati obec a polovicu ja. AAAALE, je tam taky hacik: komu potom bude patrit to potrubie? Napriklad viem ze je tam planovany dalsia vystavba a ked to ja s obcou napoly zaplatim, tak ostatni len pridu a pripoja sa gratis ci ako? mna to bude stat nemalinke peniazky-- pomooooooooooooooc!
andiablo
19.05.11,08:06
nie každý vlastníte polovicu. Takže ak sa bude chcieť niekto napojiť bude musieť mať súhlas od oboch. Inak sa nedá
mendo933
19.05.11,08:33
casom ak sa tam ponapajaju aj iny uzivatelia a cistaocne sa vrati investicia, bolo dobre sa s obcou dohodnud na odkupeni aj tej vasej 1/2 potrubia, z dôvodu udrzby a oprav, co casom pride a tiez to nieco stoji
jezo421
19.05.11,09:12
nie každý vlastníte polovicu. Takže ak sa bude chcieť niekto napojiť bude musieť mať súhlas od oboch.
S tym vlastnictvom to nemusi byt take jednoznacne. Mne vysvetlili na sevaku ze su 2 moznosti:

1. vsetko si clovek zaplati a da postavit sam, potom to bezplatne prevedie na sevak, ktory to dalej standardne spravuje

2. zostane to v "sukromnom" vlastnictve, ale potom sa da len jeden merac na zaciatok pripojky. Co je dalej ich nezaujima, platba za vodu sa robi jednou fakturou. Takze vsetci co su tam napojeni si musia robit rozratanie medzi sebou. Mne to moc stastne riesenie nepripada.

Ale k povodnej otazke: predpokladam ze okrem vody tam bude treba vybudovat viac veci (napr cestu), ktore by mali finacovat vsetci, co ich budu vyuzivat. Na to sa zvykne medzi stavebnikmi zalozit zdruzenie, takze ked pride niekto novy, musi si vyrovnat svoj podiel, inak nedostane suhlas obce na stavebne povolenie. Ak ste zatial sama, skuste sa dohodnut so starostom, ze naklady na vodovod by bol vas vklad do buduceho zdruzenia, alebo tak nejak...
liviag
20.05.11,04:15
ok, mam uz vypracovanu cenovu ponuku, tak s tym idem za starostom a uvidime :) dakujem este raz , esteze mame Poradu :)