Nokerla
10.05.11,14:16
Zdravim,
prosim o vysvetlenie, kedze mam v tom hokej. Aky je rozdiel medzi tymto
,,Odvedenie sumy na zabezpecienie dane z prijmov FO platitelom prijmu"
a tymto
Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou podľa § 43 a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu.

Pokial som dobre cital, tak pri zavislej cinnosti sa dan vybera uz iba preddavkom.
Dakujem vam za vysvetlenie.
Tweety
10.05.11,12:18
Zdravim,
prosim o vysvetlenie, kedze mam v tom hokej. Aky je rozdiel medzi tymto
,,Odvedenie sumy na zabezpecienie dane z prijmov FO platitelom prijmu"
a tymto
Odvedenie dane z príjmov fyzických osôb vyberanej zrážkou podľa § 43 a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu.

Pokial som dobre cital, tak pri zavislej cinnosti sa dan vybera uz iba preddavkom.
Dakujem vam za vysvetlenie.

ÁNo, presne tak, od 1.1.2011 neexistuje ZD z príjmov zo ZČ.
Nokerla
10.05.11,12:20
dakujem za rychlu odpoved :)

a s tou prvou otazkou by si mi vedela pomoct?
Dakujem
Mila123
10.05.11,12:25
Splatnosť sumy na zabezpečenie dane z príjmov FO a PO platiteľom príjmu podľa § 44 zákona č. 595/2003 Z. z. v z. n. p. a oznámenie tejto skutočnosti daňovému úradu.ale toto stále platí.......zrážková daň zo závislej činnosti bola podľa § 43, tá je zrušená......ale i naďalej ostáva v platnosti § 43 daň. zákona....(napr. úroky, resp. daň z nich)
Nokerla
10.05.11,12:46
dakujem, ale mudrejsi nie som aj ked som to studoval ale hlava mi to nebere :D

dobre teda opytam sa inak......v akej vyske odvadzam sumy na zabezpecienie dane z prijmov FO platitelom prijmu?

Dakujem
veronikasad
10.05.11,12:59
dakujem, ale mudrejsi nie som aj ked som to studoval ale hlava mi to nebere :D

dobre teda opytam sa inak......v akej vyske odvadzam sumy na zabezpecienie dane z prijmov FO platitelom prijmu?

Dakujem
môžeš uviesť konkrétny prípad, na ktorý sa pýtaš ?
Nokerla
10.05.11,13:11
mam zamestnanca od 20.4.2011, plat ma 1000€ v hrubom. Kolko zaplatim DU? alebo platim iba preddavky?......evidentne v tom mam hokej a znenie zakona je pre mna ako by v inom jazyku.
veronikasad
10.05.11,13:12
mam zamestnanca od 20.4.2011, plat ma 1000€ v hrubom. Kolko zaplatim DU? alebo platim iba preddavky?......evidentne v tom mam hokej a znenie zakona je pre mna ako by v inom jazyku.
má podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? (v jednom mesiaci ho môže mať podpísané len u jedného zamestnávatela)
Tweety
10.05.11,13:14
mam zamestnanca od 20.4.2011, plat ma 1000€ v hrubom. Kolko zaplatim DU? alebo platim iba preddavky?......evidentne v tom mam hokej a znenie zakona je pre mna ako by v inom jazyku.
Z jeho mzdy za mesiac apríl odvedieš DÚ do 5 dní po výplate mzdy jeho daň zo ZČ.Ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, uplatníš mu mesačnú NČ, a rozdiel odvedieš. Daň z jeho základu dane bude 19%-ná.
Nokerla
10.05.11,13:27
má podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ? (v jednom mesiaci ho môže mať podpísané len u jedného zamestnávatela)

Nie nema podpisane vyhlasenie.
Dakujem za rychle odpovede.
Tweety
10.05.11,13:28
Nie nema podpisane vyhlasenie.
Dakujem za rychle odpovede.
Kedže nemá podpísané vyhlásenie, jeho HM, po odpočítaní odvodov, bude zdanená.
Nokerla
10.05.11,13:29
Z jeho mzdy za mesiac apríl odvedieš DÚ do 5 dní po výplate mzdy jeho daň zo ZČ.Ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, uplatníš mu mesačnú NČ, a rozdiel odvedieš. Daň z jeho základu dane bude 19%-ná.

Dakujem za rychle odpovede, uz v tom mam jasnejsie :)
veronikasad
10.05.11,13:29
Nie nema podpisane vyhlasenie.
Dakujem za rychle odpovede.
Prečo ? (vieš vôbec čo je to vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?)
Nokerla
10.05.11,20:26
Prečo ? (vieš vôbec čo je to vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?)
Predpokladam, ze ak si chce uplatnit znizenie DZ na dieta, ale on deti nema, ALE pobera inv.dochodok.
Cize je lepsie ak by podpisal toto vyhlasenie?