mocika
10.05.11,16:31
Zdravím všetkých Poraďákov!

Účtujem športový klub (s.r.o.), ktorý mesačne vypláca svojim hráčom paušálnu sumu, každému inú hodnotu v závislosti od veku, miesta bydliska atď. V tomto paušáli sú zahrnuté cestovné náklady, náklady na nákup šport. obuvi atď hráča. Paušál spoločnosť poskytuje na základe dohode o poskytovaní paušálu.

Mojím problémom je posúdiť či takýto "paušál" je vôbec možné zahrnúť do daňovo uznaných nákladov. Alebo viete o nejakých okolnostiach, za ktorých by mohli byť tieto čiastky daňovo uznané? Hráčska zmluva by postačila?

Za odpovede vopred ďakujem!
Kaja.K
10.05.11,15:48
Čím je hráč viazaný voči klubu? Má nejakú zmluvu? Čo je v zmluve dohodnuté? Čo z toho klub má?
Posudzovala by som na základe uzatvorených zmluvných podmienok...
mocika
11.05.11,13:36
Ďakujem za rýchlu odpoveď! Nie, práveže žiadne zmluvy nie sú uzavreté, majú iba spísanú dohodu s hráčmi o poskytovaní náhrady výdavkov spojených s hraním futbalu v športovom klube, ktoré som už spomenula vyššie. Nie sú vymedzené žiadne podmienky.

Viete mi poradiť, ako sa dopracovať k daňovej uznateľnosti týchto nákladov? Má sa uzatvoriť zmluva? Máte niekto vzor takéhoto špecifického typu zmluvy?

Za odpovede ďakujem.