pepsikova
22.05.11,13:23
A akú radu by si po mne chcela?
Veď ja nie som zastánca direktívne riadenej spoločnosti. Ja som vždy tvrdil, že nie je možné, aby dokázala konkurovať slobodne fungujúcej spoločnosti.
Jednoducho je to nemožné a vy sa ma pýtate, ako to urobiť, aby to bolo možné.
----------------------------------------------------------
Pýtate sa tu ministra Mihála, ako to urobí, aby vám dal z prázdnej kasy viac a pritom do nej viac nepýtal. Veď to je to isté, ako keď blbé decko vrieska pred hračkárstvom.
-----------------------------------------------------------
Pozri si PORADU dva, tri, alebo aj päť rokov dozadu, či tam nejaký mudrc kládol otázky FICOVI.
Pritom ste sa naozaj mali na čo pýtať.
Napríklad, kde vezme tých 1000 Sk na vianočné dôchodky a koľko mu potom zostane v kase. Kde vezme na budúce a budúce dôchodky. Prečo už neštrajkujú zdravotníci, keď za Dzurindu plánovali štrajkovať.
Ako prišiel na to, že sa nás svetová finančná kríza nedotkne?
Ako zabezpečí, že nebudete znášať následky krízy, keď ste ju nespôsobili?
--------------------------------------------------------------------
Čo čakáte od Mihála a jeho vlády?
Myslíte si, že ak zdvihnú sadzbu daní, že vyberú viac do štátnej kasy?
Alebo si myslíte, že ak vám nechá v peňaženkách jedno, dve percentá, že vás to vytrhne z biedy a že mu zostane dosť na dôchodky, na dlhy nemocníc, na dlhy obcí a podobne?..

..a nám je v podstate jedno, pod akým nickom nám odpovie..len nech na priamu otázku odpovie priamo...
jar88
22.05.11,12:34
..jar88
Poraďák


Čo čakáte od Mihála a jeho vlády?
Myslíte si, že ak zdvihnú sadzbu daní, že vyberú viac do štátnej kasy?
Alebo si myslíte, že ak vám nechá v peňaženkách jedno, dve percentá, že vás to vytrhne z biedy a že mu zostane dosť na dôchodky, na dlhy nemocníc, na dlhy obcí a podobne?


...no, borec tvojho kalibru by sa nepýtal...rovno by nás zasypal dobrými radami, odporúčaniami, kombináciami a praktikami zo svojej zeme..teória predchádza praxi...si predsa politik, prognostik, diagnostik, patolog a preborník v komunikácii...dokonca vieš po slovensky!!...

..vieš, rada počúvam politické relácie, sú v nich politici,ktorých monológ som schopná si zapamätať doslova, ale niektorí budú rozprávať hodinu a ja nie som schopná zapamätať si jednu normálnu vetu- to znamená, nič podnetné nepovedia -presne ako ty...ja by som doporučovala, keby si si spravil tému, kde budeš iba ty so svojimi názormi riešiť to, čo potrebuješ..
..lebo tu je pľac pre ministra..a to je od teba dosť ďaleko...
pepsikova,
viem, že sa to sem nehodí písať tak, ako to sem teraz napíšem.
Ale asi to normálne nepochopíš.
-----------------------------------------
mimotemyAk chce Mara t.t.ať, musí si dať dole bombarďáky. No ale, čo má chudera robiť, keď nechce dať bombarďáky dole, ale aj tak by rada t.t.ala?
-----------------------------------------------------------------------
Myslím, že musíš uznať, že aj aj sa jednoducho nedá. Treba si vybrať a zmieriť sa so skutočnosťou, že buďto bombarďáky dole, alebo zostať na suchu. Iná voľba nie je. Jedine ak FICOVA tretia cesta a urobiť si to sama.
No ale tomu sa už nedá povedať t....ka.:--- alebo áno?
pepsikova
22.05.11,13:20
pepsikova,
viem, že sa to sem nehodí písať tak, ako to sem teraz napíšem.
Ale asi to normálne nepochopíš.
-----------------------------------------
mimotemyAk chce Mara t.t.ať, musí si dať dole bombarďáky. No ale, čo má chudera robiť, keď nechce dať bombarďáky dole, ale aj tak by rada t.t.ala?
-----------------------------------------------------------------------
Myslím, že musíš uznať, že aj aj sa jednoducho nedá. Treba si vybrať a zmieriť sa so skutočnosťou, že buďto bombarďáky dole, alebo zostať na suchu. Iná voľba nie je. Jedine ak FICOVA tretia cesta a urobiť si to sama.
No ale tomu sa už nedá povedať t....ka.:--- alebo áno?



...musel si mať dobrý olovrant!...konečne sme sa dopracovali k nejakej reči..ono je pravda, že nie je -kačka ako -kačka...gate dole, alebo sucho ,radikálne sa mi nevidí ani jedno, ale z každého by som sa snažila niečo vykačkať...a z tej Robkovej cesty- no, ešte to nemám celkom premakané, ale ak by som spojila to lepšie z gatí dole a sucha, tak rukou by som dotvorila celkom dobrý kompromis a na ňom premakala už len detaily..a to by si videl, aká by to potom bola no veď vieš čo!...


(a normálne dosť dobre chápem, neboj nič)
...a ak by si mi náhodou neveril, tak mysli na to, že slovenské ženy sú čarodejnice,a tie dobré čarodejnice dokážu zázraky, tomu ver!...
misoft
22.05.11,13:46
Keď už sme pri tom - Mihál sem, Mihál tam - jedno je isté, nikdy nebolo tak zle, aby nebolo ešte horšie :D.
Niekde sa dvihnú ceny, inde poplatky, na druhej strane sa ale uberie (často aj tam, kde by to človek neočakával a z čoho je často živý). Dôvod je jednoduchý: štát potrebuje peniaze na svoj chod, no pri takomto štýle, aký tu predvádzal v minulosti, ale aj teraz (predražené tendre, neefektívne využívanie financií, platenie za nevykonané služby, alebo nevýhodné zmluvy s garážovými firmami), tak padá do kolien.
Teraz vymýšľajú super hrubú mzdu - kto vie, čo to obnáša? Vysvetlili to občanom tak, aby to pochopil aj ten jednoduchý obyčajný robotník pri páse? Nie, pretože by sa zistilo (pričom tvrdia, ako sa zvýši príjem), že to nie je také ružové, ako to vykresľujú.
Prečítajte si: http://slosiarova.blog.sme.sk/c/265801/O-kolko-sa-v-skutocnosti-reformne-zvysi-mzda-zamestnanca.html

Vyplýva z toho, že len tí naj,najchudobnejší si ako tak polepšia, ale tí, ktorí sa nachádzajú v "strede", dostanú o 1% do 1,5% navyše, tí "lepšie platení" skoro 2% navyše.
pepsikova
22.05.11,14:15
...softík, prestaň ma s*ať nejakým "nikdy nebolo blablabla...
..to je presne to, čo nás uchlácholí, vízia lepšej budúcnosti nám sem doniesla demokraciu a mysleli sme si, že nad nás nebude! a že zajtra bude horšie, to je tiež celkom jasné,lebo niekde nebude ani na chleba..ale to je to, čo dovolíme...
misoft
22.05.11,18:26
pepsikova : kľud. Zatiaľ ešte žijeme, tak si to (v rámci možností) užívajme :D. Že bude horšie - to je jasné, slnku vyhasne, fosílne palivá sa minú, ľadovce sa roztopia, Apophis sa priblíži - ale to je budúcnosť. Teraz musíme žiť (kým sa dá).
Žiaľ, s**ú nás len tie vylomeniny, ktoré nám strpčujú terajší život - no ako píšeš - dovolili sme si to sami. Lenže do hlavy druhému nevidíš - a tak to dopadlo, Česi vravia "Sliby = chyby!" alebo aj "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají!". Aj oni nám spievali ódy pre radosť (http://www.youtube.com/watch?v=vXuhvzbQ5EI&feature=related), teraz je to všetko na zlosť.
Martasch
23.05.11,07:39
Si si istý, že ódu na radosť spievali nám? Čo keď si ju spievali pre seba?!
katalóg
23.05.11,13:44
Hej.
misoft
23.05.11,17:57
Kto ho vie. Možno spievali nám, možno pre seba (asi od radosti, že nás "dostali" :D).
pepsikova
24.05.11,03:08
..no, keď to tak zoberiem z hľadiska morálneho aspektu, globálneho oteplovania a finančnej krízy v mojej peňaženke, spievať neni až tak zle...a pri dobrej muzičke sa aj lepšie sníva o krajších zajtrajškoch...čo už!...(oceňujem, softík, dobrú hudbu si vybral)))
Pikoška
24.05.11,06:52
Tak, a jeto. Z Mihálovej témy urobil jardo verejný dom.:D
Aj keď je pravda, že medzi vysokou politikou a kuplerajtom, ktorý tu jardo zriadil, nenachádzam veľké rozdiely. Nakaziť sa dá aj tam - aj tam. Objednávam promtne ten expres s dodávkou prezervatívou.;)
Pikoška starostlivá.:---
willma
24.05.11,07:32
Tak som trochu upratala a dala podľa mňa tie najdôležitejšie otázky z tejto zamrníkovanej témy do jedného príspevku - ktovie, možno sa nakoniec tej odpovede aj dočkáme.


Dobrý deň pán minister.

Chcela by som sa opýtať, kedy budú tvrdšie postihy pre zamestnávateľov, ktorý ignorujú zákonník práce, čo sa týka vyplácania mzdy, náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru?

Ľuďom odporúčate riešiť tieto záležitosti cez inšpektorát práce, ktorý síce kontrolu zamestnávateľa vykoná ale nič sa tým nevyrieši. Predsa ľudia, ktorý poctivo pracujú chcú mať za svojú vykonanú prácu zaplatené a čo sa týka náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru tak isto ich potrebuje buď pre ďaľšieho zamestnávateľa alebo na úrad práce. Riešenia cez inšpektorát práce a súdy trvajú strašne dlho a nikoho nezaujíma, že človek nemá z čoho žiť a zabezpečiť rodinu.

Za Vašu odpoveď ďakujem.


Pridám aj ja svoju trošku do mlyna: PP ukončený "dohodou",15.4, evidencia na ÚP 18.4. - nie dosť, že človek došiel o zamestnanie, ale dámy prvého kontaktu no škoda hovoriť-si nezamestnaná nevieš čo s časom, tak doklady budeš nosiť postupne, veď pri ďalšej návšteve ich ešte napadne, čo treba priniesť. Prvá podpora bude vyplatená až v júni. No fajn - nejako to vydržím, ale: Mzda od zamestnávateľa za marec neprišla - takže apríl bez akéhokoľvek finančného príspevku - no veď čo, existujú nejaké tie sociálne dávky- po informovaní sa sme dospeli k záveru, že aj keď by som to začala vybavovať hneď - tak prvá pomoc by došla opäť až v júni. Takže suma sumárum, človeče skap - lebo zákon nepustí a nikoho netrápi, že nemáš nie že na poplatky ale ani na nákup. Pastviny neprideľujú.


Milý pán minister, naša mamka -86 ročná si zlomila krček stehennej kosti, je po operácií a včera sme hľadali nejaké zariadenie, kde by sme ju mohli dať na doliečenie s rehabilitáciami. Nebránime sa ju zobrať z nemocnice domov, ale všetci sme zamestnaní a nemáme skúsenosti s opatrovaním takýchto starých ľudí. Navštívili sme domy sociálnych služieb a keď sme videli, v akých hrozných podmienkach tam ľudia dožívajú svoj vek, tak sme odchádzali z týchto zariadení so slzami v očiach a s rozhodnutím, že mamku doliečime doma s čerpaním dovoleniek a podobne. Len som sa zamyslela na tým, že čo nás čaká za pár rokov, či aj pre nás sa neujde časť z koláča, do ktorého sme za pomaly 50 rokov práce dávali, aby sme mohli dožiť starobu v zariadeniach dôstojných a na úrovni? Boli ste sa pozrieť aspoň v niektorých súčasných zariadeniach? To je niečo hrozné. Doteraz som o tom nemala ani prehľad a ani som nemala poňatie, ako terajší starkí dožívajú. Stále platíme viac a viac, a naše deti, ktoré by sa o nás mali postarať budú pracovať čoraz dlhšie a dlhšie. Ďakujem za takíto solidárny systém. S pozdravom


Možná, že budem trochumimotemyale mám otázky tiež. Je zamestnávateľ poskytovať stravné lístky zamestnancom aj vtedy, ak je v tzv. kríze?! už vyše roka neposkytol stravenky. Nemá na to:) A dokonca daňovú vyrovnávku za rok 2010 doteraz svojim zamestnancom nevyplatil. Mal by? či nemusí? Ako je to pán minister?! a zákony na to asi nie sú:( No keby šiel zamestnanec s týmito otázkami na Inšpektorát práce, asi by si to odniesol on sám a už nemá ani tú prácu (340.-€) a môže sa ísť naozaj iba pásť aj s dieťaťom.


Ano, velmi správna otázka je položená v prvom príspevku

Chcela by som sa opýtať, kedy budú tvrdšie postihy pre zamestnávateľov, ktorý ignorujú zákonník práce (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html), čo sa týka vyplácania mzdy, náležitých dokladov pri ukončení pracovného pomeru?

Bohužial, tema sa uberá úplne iným smerom ...


Ak by sa to predsa len dostalo do usi pana ministra Mihala, mam aj ja otazku:
Obcania mali moznost zasielat svoje pripomienky a navrhy k zakonniku prace. Moja otazka je: Kolko z tych podnetov od obcanov sa dostalo a zapracovalo do ZP?
Aj ja som mala pripomienku, ktora mala trosku viac chranit a ulahcit pracu poberatelom ID a obcanom s TZP. Uz dnes viem, ze sa to tam nedostalo a to z kazdej strany pocujete, ako chcu pomahat hlavne rodinam s detmi a zdravotne postihnutym.
A este by som tym tam hore dala navrh, ked sa EU do nas stale stara, ze obcania-romovia maju zle podmienky. Preco neodfotite byty a okolie bytov, ktore sa opakovane odovzdavaju neprisposobivym hned pri odovzdani a potom za rok, ako ich dokazu zdemolovat?
Nech im tie byty postavi EU, ked si mysli, ze na to maju opakovane a bez pricinenia narok!!!
Pekny den a vikend.


Pan Mihál ako Vám chutí moc?
Pan minister ked je inflácia 3,3%,tak rast životných nákladov je 1,9%?
Je vyrovnavanie nespravodlivosti v penzijnom systéme to že každému dochodcovi valorizujete penzie o 2 eura?
Prečo nepríjmete zákon ktorý by limitoval hornú výšku súbehu všetkých dávok?/k tomu aj model prídavkov na deti v kombinácii z danovým bonusom,tak aby zvýhodnoval mnohodetné rodiny pracujúcich rodičov./
Prípadne kedý nastavite socialný systém tak aby z plodenia detí prestala byt výhodna živnost,treba solidaritu ale takú ktorá bude ozaj pomahat ludom v núdzi ale na druhej strane nebude podporovat množenie populácie na dávkach odkazaných ludí od kolísky až po hrob.?,,??


Už keď je tu pán minister, chcel by som sa spýtať ako kompetentného
"Zdravotná poisťovňa má základné imanie 72 miliónov, ušlý zisk predstavuje 160 miliónov( respektíve 40 miliónov).
Priemerná mzda v nh v roku 2010 bola 813 € z toho mesačné odvody predstavujú 113€ za rok 1368€ za jedného zamestnaného človeka, ak je zamestnaných dva milióny celkom sa vyberie pre zdravotné poisťovne suma za rok 2736000000€ Ten zisk sa ráta zo sumy vloženého základného imania alebo z odvodov zamestnancov??


..

..ale pán minister, nemusíte vy navádzať na nekorektné praktiky..stačí, aby ste o nich vedeli a niečo proti nim podnikli..to predsa vidia ľudia, len tak samo sa to nenapíše,a dosť je pravda, že takto sa SP vykráda....a ZP jak by dal....zamestnaných nikto nepočúva, ak majú zlý vzťah so zamestnávateľom, (čo teda poväčšine majú, lebo inak by nekričali)treba ich počúvať a pomôcť,nie odkázať ich na pracovný súd, ktorý sa vedie bez konca- a robotník zostane bez peňazí...už nie sme matky-čarodejnice, ktoré vyžijú z mála, ako za Kaníka...dnes je výplatný termín často len pro forma na pracovnej zmluve...
..posielate kontroly na robotníkov, či majú zmluvy, snoríte po čiernej práci-ale keby ste kukli podnikateľom do účtovných kníh, boli by ste prekvapený, ako sa účtujú výplaty, aby sa od*bkal štát...nevidíte to...lebo nechcete...

...a ďakujem vám, že ste sem prišli a reagovali...konieckoncov, svoj názor si urobíme každý aj tak sám...
..ešte dodám, že je dosť škoda, že ste reagovali len na jeden môj podnet...mnoho ľudí tu vám dalo otázku...nie sú hodné vášho vyjadrenia?..


..

..no napríklad si vezmi daňové odvody...malý živnostník platí poctivo,odvádza dane štátu,platí nemocenské a ostatné...a šetrí,aby mal..nechce od nikoho nič, len aby mal prácu a zabezpečenie pre rodinu, nejaké eurko v ruke...dá sa povedať, že ctí zákon....príde veľký podnikateľ, naberie úvery, zamestná pár ľudí, dá zmluvu o vykonaní diela,neplatí za nich nič,lebo nemusí..a zisk?..myslíš, že bude taký sprostý a dá štátu na daniach?..aby mali rómovia na prídavky, lekárov,aby boli tí nerobiaci aspoň nejako istení?..nedá..zhrabne pre seba...nemusím chodiť ďaleko pre príklad, robím v takej firme, nie som sama v tomto štáte, ktorá si uvedomuje ,že jeden má a druhý sa musí narobiť, aby mal aspoň niečo...a ty to iste tiež dobre vieš...keby si mal aspoň predstavu, čo všetko sa dá vymyslieť, aby bola výplatná páska "vyrobená" podľa priania majiteľa firmy- a keď sa robošovi nepáči, nuž čo, dovi, berú sa iní..ľudí je dosť a jesť musí každý...

..mám pokračovať?..alebo ti to vysvetlí ešte zopár iných?..tých, čo nemajú výplatu od marca, alebo ešte z minulého roka?..


Ďalšia konkrétna otázka na pána Mihála.

Prečo keď donesie lekár faktúru za výkony pre SP za obdobie 9-10/2010 dňa 9. novembra do Sociálnej poisťovne, pracovníčky nie sú schopné skontrolovať jednoduchú faktúru ani do 24. februára nasledujúceho roka? A samozrejme ani faktúru zaplatiť. Tú zaplatia až 16. marca 2011 (5 mesiacov po vykonaní služby!)?

Ako majú mať súkromní lekári hotovú účtovnú závierku a podané daňové priznanie do 31. marca, keď SP nie je schopná odsúhlasiť výkony za december ani do konca marca? A to ani nehovorím, že je máj a faktúra samozrejme ešte nie je uhradená.

Spýtam sa ešte raz, lebo už som raz túto otázku položila (bez odpovede...). Prečo menili systém EZU (elektronický zber údajov) v Sociálnej poisťovni, keď starý systém fungoval bez problémov? Ktorá firma to robí a koľko za to dostáva peňazí? A prečo sa znova vrátili k starému systému?! Vrátila firma peniaze, keďže nový systém zrejme nestál za nič?

Nemali by prestať znepríjemňovať prácu mzdovým účtovníčkam neustálymi zmenami systému (aj zákonov) a radšej inštalovať v SP taký program, ktorý by dokázal vykonať takú jednoduchú činnosť, ako je porovnanie vykázaných OČR a DPN lekárom a skutočne uplatnených poistencami v Sociálnej poisťovni?

Ešte jedna otázka. Účtovné predpisy sú jasné: pôvodná faktúra sa upravuje dobropisom alebo ťarchopisom s uvedením čísla pôvodnej faktúry. .............Prečo musia lekári svoje faktúry do Sociálnej poisťovne prerábať, to znamená, že pôvodnú musia opraviť na novú sumu?!.......... Takže pod jedným číslom je potom faktúra na pôvodnú sumu aj faktúra na novú sumu po odsúhlasení Sociálnou poisťovňou. Nejde náhodou o porušovanie účtovných predpisov, do ktorého tlačí Sociálna poisťovňa súkromných lekárov?


Ak by tu ešte pán minister zavítal, tak sa spýtam:
ako je možné, že ak podnikateľ urobí podvod na štát, ide do basy.. ak urobí podvod na svojich zamestnancoch a nezaplatí im mzdy napr. za 3 mesiace a zamestnanci dajú naňho trestné oznámenie, skúma sa, či podnikateľ v čase výplat miezd mal nejakú finančnú hotovosť.. ak nemal, nič sa nedeje a nie je to trestný čin.. aj keď to trestné oznámenie podá 40 zamestnancov.. aj keď ten pán podnikateľ tie účty tzv. vybielil... ako je toto možné.. viete, nás oklamaných obyčajných ľudí trápia aj takéto problémy, ktoré štát absolútne nerieši.. lebo nevyplatiť mzdy za odvedenú prácu za niekolko mesiacov je v dnešnej dobe úplne bežné.. lebo šak čo, diery v zákonoch to riešia v prospech podnikateľa.. ale toto pochopí len človek, ktorý zažije.. páni ministri asi nie..
srska
24.05.11,07:37
to willma: asi platí "silence is golden"

mimotemyhttp://www.youtube.com/watch?v=n03g8nsaBro&feature=related
willma
24.05.11,07:55
no holt, ja si asi tú moju držku niekedy na uzde neudržím - hlavne keď sa ma to bytostne dotýka.
trisestri
24.05.11,08:24
ako tak všímam,nevyplacanie miezd sa dostava znovu do mody,pritom by stačilo v zákone odstranit podmienku dostatku financií na účte,ved to je maličkost zariadit prazdný účet a miliony si dat do trezora-neraz som dával kompetentným taký podnet,bud neodpovedali alebo ich odpoved bolá arogantná a to jedno ktorý boli pri moci,na počudovanie arogantnejšie sa k tejto otázke stavali Ficovi úradnici,vraj lavica.
A ešte poznámka pre chudobu sa zavadzajú e-pay karty a podvodníci možu nadalej si uhradzat platby cez milionové kufríky,pritom tieto transakcie mali íst povinne cez bankové prevody,obmedzil by sa priestor na podvody a danové úniky.
Nevyplatenie miezd je gaunerstvo a gauneri patria do basy,ale u nás im policajti ešte aj pochlebujú a obete zastrašujú,vlastná skúsenost.
4326
24.05.11,08:59
Ja by som mala tiež pár otázok na pána Mihála, len či by aj odpovedal. Dnes prišiel priateľovi papier zo Všeobecnej ZP o nezaplatení poistého za pár dni roku 1997. Suma? 0,79€.................. tomu sa hovorí šetrenie, veď len ten papier a poštovné ich stálo viac, prečo nekomunikujú mailom v dnešej pretechnizovanej dobe? Priateľ je nezamestnaný, lebo zamestnávateľovi sa po 8 rokoch práce znepáčil - tak mu dal výpoveď pre nadbytočnosť. Pritom pracovné ponuky má daná firma stále a nie len jednu. Takže sa išiel pekne nahlásiť na úrad práce, do sociálnej a do zdravotnej. Rozhodnutie zo SP - 60 dní na doručenie. Keby príde prvá podpora netušíme.´Máme hypotéku 380 €, ja som na rodičovskom príspevku a poviem vám - slovenské ženy musia byť veru čarodejnice, lebo keby neboli tak by určite neprežili tieto podmienky.
hubatá
24.05.11,09:12
Naša vláda by si mala vziať príklad od slovenských žien aby sa naučila tak šetriť ako aj ony. Veď ak musí trojčlenná rodina vyžiť z dvoch žobračeniek, musí šetriť jedine na jedle. Na ničom inom sa predsa ušetriť nedá. Nájomné je treba zaplatiť v prvom rade, elektriku, plyn tiež. Ešte majú mladé rodiny na krku úver, poistky, dane z nehnuteľností, smeti - tak mi vychádza že už s týmto je rodina v mínuse. Takže nastupujú babky a dedkovia so svojimi dôchodkami aby pomohli prežiť.
O tomto by ste mohli podiškurovať na tých svojich superstretkách zistiť ako vyžiť z tých dávok - keď sa plošne pozrušovali všetky fabriky. Kde majú ľudia nájsť prácu? Každý nemôže byť daňovým poradcom, účtovníkom, mzdárom a podnikať už nie je kde, s čím a s kým. Takmer každý sa topí v dlhoch za ktoré v podstate ani nemôže.
vcielkaisr
24.05.11,10:29
Pan ministre zabespečíte všetkým občanom takéto zdravotné prehliadky zdarma,alebo dáte odporučanie zamestnavateľom aby im ich zabezpečili?/aj vo vlastnej firme ste ich dávali robiť pre zamestnancov?/http://spravy.pravda.sk/mihal-plati-svojim-ludom-nadstandardne-prehliadky-fwj-/sk_domace.asp?c=A110524_065517_sk_ekonomika_p01
Občanom nové poplatky v zdravotníctve,rast doplatkov za lieky,mizerná valorizácia dochodkov -takže zdravotné služby a prevencia ma byt dostupná iba pre vyvolených?
Papalašizmus ako vyšitý a potom tu prídete pred volbami zase balamutit a odrbavat ludí?
BXLmiami
24.05.11,10:57
Myslela som,ze pan Mihal je ministrom socialnych veci a nie zdravotnictva.Co ma so zdravotnymi poistovnami?
srska
24.05.11,11:01
otázka na pána ministra:
pán minister, ruku na srdce - to je vaše ministerstvo schopné vytlačiť text a spotrebovať za 3 roky 400 000 balíkov xerografického papieru formátu a4?
veď počítajme spolu:
400 000/1095 = 365,29 balíka/deň = 182 645 listov denne = 7610 listov/hod.


spolu to je cca 1302 m3 papieru = cca 20 námorných kontajnerov
dobrá réžia - cca 600 eur denne len papier

zdroj: rámcová dohoda s scp papier a.s.
Indeed
24.05.11,11:07
Ja sa Vám čudujem,že sa idete dopytovať takého individua.

Aj tak sem nikdy nepríde a nič neodpovie.
trisestri
24.05.11,11:30
Možno príde,ale odpovie iba tak ako sa mu to hodí-však opýtat sa možme,však iba on tu chodil,keby tu chodil Fico,tak sa budeme pýtat jeho /na margo toho kto sa staral prečo jeho sme sa jeho nepýtali,ani Tomanovej/a možno tu začne chodit zase dakto kto bude chciet byt o pár rokov ministrom.
trisestri
24.05.11,11:39
Myslela som,ze pan Mihal je ministrom socialnych veci a nie zdravotnictva.Co ma so zdravotnymi poistovnami?

Myslím že išlo o kontex toho ako sa pán minister stara dojímavo o zdravie svojích zamestnancov,pričom iné opatrenia jeho a jeho kolegov občanom a zamestnancom prístup k nej stažujú-apropo pán minister je členom koaličnej strany a vlády-tej ktorá deklarovala úspory a šetrenie verejných výdavkov,tuším to mali aj v programoch./prevencia v rámci zdravia je užitočná vec,ale potom v rámci rovnakých pravidiel pre všetkých/
veronikasad
24.05.11,11:41
Možno príde,ale odpovie iba tak ako sa mu to hodí-však opýtat sa možme,však iba on tu chodil,keby tu chodil Fico,tak sa budeme pýtat jeho /na margo toho kto sa staral prečo jeho sme sa jeho nepýtali,ani Tomanovej/a možno tu začne chodit zase dakto kto bude chciet byt o pár rokov ministrom.
Určite chodí - tu je dôkaz
http://www.porada.sk/t168663-novela-ktorou-sa-meni-a-dopana-zakon-c-125-2006-z-z-o-inspekcii-prace.html
durisovad
24.05.11,12:20
pavol54
24.05.11,14:02
otázka na pána ministra:
pán minister, ruku na srdce - to je vaše ministerstvo schopné vytlačiť text a spotrebovať za 3 roky 400 000 balíkov xerografického papieru formátu a4?
veď počítajme spolu:
400 000/1095 = 365,29 balíka/deň = 182 645 listov denne = 7610 listov/hod.


spolu to je cca 1302 m3 papieru = cca 20 námorných kontajnerov
dobrá réžia - cca 600 eur denne len papier

zdroj: rámcová dohoda s scp papier a.s.
V rolkách toho nie je až tak veľa, myslím že 400 kshttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
pepsikova
24.05.11,14:29
..no neviem, či by sme nemali behnúť s otázkami na fejsbúk...tam pán minister behne aj cez parlamentnú schôdzu, možno by nás aj našiel......raz som tam už tento link dala, môžem skúsiť znova... (a dnes ráno som si veru myslela,že zase jedna dobrá téma v *niekde...ale nesklamali ste ma- viac hlasovďalej dokričí...díky..



to- pikoška starostlivá: myslím, že tu nie je žiadny bordel, ani nič podobné,neviem, ako si na to prišla...ak má niekto chuť mi vysvetľovať v reči jeho kmeňa, ja som dosť múdra a chápavá, aby som pochopila a dokázala odpovedať..takže sorry, ak máš iný dojem...
misoft
24.05.11,14:37
1 rolka "jemného zadočného" papierika = 400 miniútržkov. 1 balík kancelárskeho papiera = 500 ks.
Pokiaľ by chceli šetriť, mohli to posielať na tých rolkách. Ušetrilo by sa:
1) prečítaš na papieriku,
2) po prečítaní použiješ oveľa užitočnejšie :D.


no neviem, či by sme nemali behnúť s otázkami na fejsbúk...tam pán minister behne aj cez parlamentnú schôdzu, - aha, tak takto si kráti chvíle "v práci v parlamente". Skúste to niekde v podniku, kde sú prísnejší šéfovia - dostaneš Redbull :D, ten vám dáva krííííííííídla (aby ste vyleteli z práce).
jar88
25.05.11,09:54
Určite chodí - tu je dôkaz
http://www.porada.sk/t168663-novela-ktorou-sa-meni-a-dopana-zakon-c-125-2006-z-z-o-inspekcii-prace.html
Zaujímavé, až dojemné.
Novela ktorou sa mení a dopĺňa zákon č....bla, bla, bla....
-------------------------------------------------------
Veronika-sad, myslíš, že ta novela nám bude meniť a dopĺňať aj peňaženky?
misoft
25.05.11,15:08
mimotemy

Veronika-sad, myslíš, že ta novela nám bude meniť a dopĺňať aj peňaženky?
A nebude to náhodou inak? Že nám bude meniť a vyprázdňovať peňaženky?
jar88
26.05.11,10:59
mimotemy

A nebude to náhodou inak? Že nám bude meniť a vyprázdňovať peňaženky?
Je úplne jasné, že máš pravdu.
Iné, ako naše peňaženky, sa určite vyprázdňovať nebudú.
jar88
26.05.11,11:10
V príspevku č.262 str.27 od Willma, sú pekne zoradené otázky na p.Mihála, ale pán minister asi nemá chuť, sa vám tu vyjadrovať.
--------------------------------------------------------
Čo myslíte poraďáci, vie pán minister, koľko hlasov dostala SaS vďaka Porade?
-------------------------------
Ja si myslím, že SaS vďaka p.Mihálovi, dostala najmenej 120.000 hlasov.
A asi to je dôvod, že p.Mihál je ministrom. Je to vlastne váš minister.
willma
26.05.11,11:59
výnimočne s tebou súhlasím
m.hladka
26.05.11,12:31
pán minister nemá čarovný prútik, aby to zmenil razom, čo sa tu napáchalo za tie roky ...
jar88
26.05.11,12:43
Ja by som mal na p.Mihála aj viac, ako jednu otázku, ale zatiaľ položím len jednu.
Z otázok, ktoré zoradila willma, jasne vyplýva, že systém ako že poisťovní, nejako nefunguje. Pritom ho budujeme a jasne že aj povinne financujeme, viac ako 16 rokov. Povinne do systému vrážame (cca 40%) hodnoty ceny našej práce. Drvivá väčšina ľudí nič iné, ako svoju prácu, na predaj nemá. Je to vlastne ich jediná hodnota (v skutočnosti ich vlastníctvo) ktorú si môžu dovoliť predať, aby získali nejaká peniaze potrebné na zaplatenie bývania, stravy a ošatenia.
-------------------------------------
Pritom bežný človek za svoju prácu dostane len 35 až 45% čistej mzdy a aj tak z toho mála čo dostane, dokáže vytvárať viac a hodnotnejších statkov, ako celý štát.
-------------------------------------
OTÁZKA
Naozaj si myslíte, že tie verejné (sociálne a zdravotné) či aké vlastne tie poisťovne máme, dokážete postaviť na nohy?
jar88
26.05.11,12:47
pán minister nemá čarovný prútik, aby to zmenil razom, čo sa tu napáchalo za tie roky ...
A prečo sa teda pripájal k predvolebným sľubom terajšej koalície?
Prečo nepovedal, že bude čarovať, ale prútik ešte nemá.
jar88
26.05.11,13:03
Pán Mihál,
aká je vaša predstava o sume, ktorú nás necháte ešte zaplatiť, než priznáte, že platíme nefunkčný systém.
--------------------------------------
Ak tú sumu neviete ani odhadnúť, uspokojím sa aj s časovým údajom. To znamená, dokedy nás necháte povinne platiť do fondov, ktoré vždy bude niekto tunelovať.
pepsikova
26.05.11,14:31
...fuha!..jaro, ty si tuším stretol 12 mesiačikov a sľúbili ti vianoce!..teda už žiadne kritiky,nezodpovedané otázky , útoky na..a na..a na...už len konkrétne otázky?...dobre...môžeš...
Pikoška
26.05.11,16:05
A prečo sa teda pripájal k predvolebným sľubom terajšej koalície?
Prečo nepovedal, že bude čarovať, ale prútik ešte nemá.Prútik čarovný nemá, ale má čarovnú Nicholsonovú.:)
Pikoška
26.05.11,16:13
V príspevku č.262 str.27 od Willma, sú pekne zoradené otázky na p.Mihála, ale pán minister asi nemá chuť, sa vám tu vyjadrovať.
--------------------------------------------------------
Čo myslíte poraďáci, vie pán minister, koľko hlasov dostala SaS vďaka Porade?
-------------------------------
Ja si myslím, že SaS vďaka p.Mihálovi, dostala najmenej 120.000 hlasov.
A asi to je dôvod, že p.Mihál je ministrom. Je to vlastne váš minister.Jardo, keby som bol ženou, tak Ťa tu nežne a vďačne, najmä za túto faktickú pripomienku, vyobjímam a pošlem veľké cmuk.;)
misoft
26.05.11,17:09
Pikoška
26.05.11,18:26
Taký som bol zvedavý, kto klikol na vyriešené v tejto téme, až som klikol tiež. Nechtiac. Bože môj, čoho som sa to len dopustil. Mea culpa, mea maxima culpa.