JurcoC4
10.05.11,19:52
Prosím o radu,

ideme opravovať vodovod na chate, voda sa čerpala z rezervára (100 m od chaty - pod ňou prevýšenie je cca 10 m). Voda do rezervára tiekla z dolného pravého rohu - tento prítok je stále funkčný (na obr. prítok č. 2) vteká popod múr, a z pravého horného rohu cez rúrku, avšak sa časom tento prítok "premyl" cez pôdu o cca 70 cm dole čiže je teraz nefunkčný a tento potrebujem odchitiť.

Voda z neho vyteká z dolomitického vápenca, čiže zo skaly rovno oproti zadného dolného rohu.

Dieru zamurujem pomocou betonu a vodného skla, aby som zapránil presakovaniu cez stenu?

Rezervár má objem cca 1200 litrov a ponorka prečerpá 40 litrov za min.. Voda nezamŕza, má stálu teplotu cca 3 stupne, pramen je vídatný neviem rýchlosť ale voda tečie rýchlo, 12 litrové vedro cca 10 až 20 sekund.


Ako odchytím ten ľavý prameň, keď mi vyteká za ľavou bočnou stenou presne za zadným rohom?

Skúšal som ho zahradiť, tak mi voda pritekala, ale ako náhle sa mi voda v rezervári výškovo vyrovnala hrádzi, začala mi voda vytekať von cez tento prítok. Napadlo ma že tento prítok obmurujem a urobím takú malú nádrž na tento prítok a v jeho hornej časti urobím prepad do veľkého rezervára, tiež v jeho hornej časti. Prebytočná voda mi bude odtekať z rezervára cez hlavnú prepadovú trubku.

Bude to takto fungovať????


Ďakujem veľmi pekne za odpovede....

PS : kopanie, vlastne vŕtanie studne/kôli podložiu/ nie je možné nakoľko je to v neprístupnom teréne pre stroje.

Kto porozumie obrázku je frajer :-);)