ico19
10.05.11,21:27
Zdravim Vas poradaci. Viem ze tento prispevok sem nepatri ale nevedel som zaradit. V praci nam so zakona zvisili plat o cca 7centov ale zase mi zobrali 6centov z osobneho ohodnotia. Da sa s tym nieco robit??? Je takyto postup normalny??? Dakujem
terezamaria
10.05.11,19:30
Zdravim Vas poradaci. Viem ze tento prispevok sem nepatri ale nevedel som zaradit. V praci nam so zakona zvisili plat o cca 7centov ale zase mi zobrali 6centov z osobneho ohodnotia. Da sa s tym nieco robit??? Je takyto postup normalny??? Dakujem

Až sa Ti chce rozprávať o 1 cente, tak prosím.
7 centov zo zákona je v poriadku a keď Vám 6 centov vzali z osobného hodnotenia, to je tiež v poriadku. To osobné hodnotenie je totižto nenároková zložka mzdy, takže organizácia ju môže upravovať. Takže áno, taký postup je normálny.
220870
10.05.11,19:31
Okamžite dať výpoveď.Zamestnanie kde záleží zamestnávateľovi na 7 centoch nieje zamestnanie ale ...........za sedem centov by mi ten chrapúň nestál ani za to ,aby som mu naplul do ksichtu.
A môžete nám prezradiť meno tej "firmi"?
ico19
10.05.11,19:48
Okamžite dať výpoveď.Zamestnanie kde záleží zamestnávateľovi na 7 centoch nieje zamestnanie ale ...........za sedem centov by mi ten chrapúň nestál ani za to ,aby som mu naplul do ksichtu.
A môžete nám prezradiť meno tej "firmi"?


no keby ze mam ist kde pracovat siel by som.mam taku profesiu kde akurat nikoho nepotrubuju. robim tlaciara.meno zamestnavatela napisem do posty
ico19
10.05.11,19:53
neviem ako poslat postu Tlaciarne BB
blavaciko
10.05.11,20:50
Okamžite dať výpoveď.Zamestnanie kde záleží zamestnávateľovi na 7 centoch nieje zamestnanie ale ...........za sedem centov by mi ten chrapúň nestál ani za to ,aby som mu naplul do ksichtu.
A môžete nám prezradiť meno tej "firmi"?

mno, zamestnavatelovi urcite nejde o tych 6 centov, ale o viac...
ak ma jeden rok dokopy 250 pracovných dní, t.j. 1875 pracovných hodín, tak ratajme spolu
1875 x 0,06 € = 112,5 € ročne na jedného zamestnanca
spolocnost Tlaciarne BB mala podla stranky v roku 2010 cca 370 zamestnancov.
Ak na kazdom z nich "usetri" 6 centov na hodinu, spolu to ma 41 625 € ročne.

cize cca 2 percenta obratu, pozor, obratu, nie zisku...
zase az take svinstvo to nebude...

samozrejme ze sa to tyka pripadu, ak zadavatel hovori o mzde za hodinu, nie za mesiac
ico19
11.05.11,19:18
no ja to mam tak ze mi pridali na hodinovke 6 centov ale na osobnostnom mi to kleslo o 6centov ale to mam platene mesacne ze 180 normahodin x 30 centy a teraz to mam uz len 24 centov
blavaciko
11.05.11,20:25
takze tvoja mzda sa nezmenila, o to ti ide, hej?
osobne ohodnotenie je nenarokovatelna zlozka mzdy, tzn. bud rad, ze mas 24 centov, nemusel by si mat ani tolko.
Ano, plne chapem tvoju situaciu, viem preco si rozhorceny, no zial sa s tym neda nic robit... len vytvorit odbory :)
ico19
12.05.11,04:54
odbory mame ale stoja za hnoj ten je rad ze pobera svojich neviem kolko eury za nic nerobenie. ale tak dik za " pokec" :-)