zk24
11.05.11,09:12
Ahojte,

mám iba jednoduchú otázocku. Z dovodu predaja nehnutelnosti idem posielat vypoved poistnej zmluvy pre poistenie domacnosti.

Chcela by som sa spytat, ci mam narok na nespotrebovane poistne, ak poistne bolo zaplatene vopred na obdobie: 01.07.2010 - 30.6.2011.

Dakujem.
bubkoch
11.05.11,07:16
nie nemas ...
poistenie domacnosti nie je viazane na konkretnu nehnutelnost, ale na adresu pobytu ... predajom nehnutelnosti teda poistenie domacnosti nezanika, ale sa automaticky prenasa na novu domacnost, staci len nahlasit zmenu adresy na ktoru sa poistka vztahuje, plus prip. prehodnotit poistnu sumu ...
ak chces poistenie domacnosti zrusit, plati štandardna lehota 6-tyzdnov pred koncom poistneho obdobia
zk24
11.05.11,07:18
nie nemas ...
poistenie domacnosti nie je viazane na konkretnu nehnutelnost, ale na adresu pobytu ... predajom nehnutelnosti teda poistenie domacnosti nezanika, ale sa automaticky prenasa na novu domacnost, staci len nahlasit zmenu adresy na ktoru sa poistka vztahuje, plus prip. prehodnotit poistnu sumu ...
ak chces poistenie domacnosti zrusit, plati štandardna lehota 6-tyzdnov pred koncom poistneho obdobia

Takze by teoreticky stacilo nahlasit ze chcem preniest poistku na moj novy byt?
Lebo celkom tomu nerozumiem. Ja mam trvale bydlisko v mieste A, poistena nehnutelnost bola v mieste B a teraz som ju predala a kupila novu nehnutelnost v mieste C. Moje trvale bydlisko ostava v mieste A.

Co ak sa na novu nehnutelnost vztahuju ine podmienky? Ina rizikovost oblasti a podobne? Ono to tusim nebolo len poistenie domacnosti ale aj nehnutelnosti... :cool::confused::rolleyes:
bubkoch
11.05.11,07:18
Takze by teoreticky stacilo nahlasit ze chcem preniest poistku na moj novy byt?
ano
zk24
11.05.11,07:22
ano

Odpovedal si skor ako som dopisala svoju doplnujucu otazku, a teda:

"Co ak sa na novu nehnutelnost vztahuju ine podmienky? Ina rizikovost oblasti a podobne? Ono to tusim nebolo len poistenie domacnosti ale aj nehnutelnosti... :cool::confused::rolleyes:"

Plati to aj v tomto pripade ze je v tej poistke aj poistenie nehnutelnosti?

Uz som si vygooglila co vsetko ta poistka obsahuje:

■poistenie nehnuteľnosti
■poistenie domácnosti
■poistenie zodpovednosti z držby nehnuteľnosti
■poistenie zodpovednosti fyzických osôb
Xanti
11.05.11,07:24
No pokiaľ ja viem,
tak poistka sa už nedá preniesť. Ak si chceš novú nehnuteľnosť poistiť v tej istej poisťovni, tak tvoj poradca čo Ti robil predošlú poistku Ti starú zruší urobí novú.
Či vracajú alikvotnu čiastku to neviem, ale pri tomto systéme by to mohli započítať.
bubkoch
11.05.11,07:39
No pokiaľ ja viem,
tak poistka sa už nedá preniesť. Ak si chceš novú nehnuteľnosť poistiť v tej istej poisťovni, tak tvoj poradca čo Ti robil predošlú poistku Ti starú zruší urobí novú.
Či vracajú alikvotnu čiastku to neviem, ale pri tomto systéme by to mohli započítať.

preco by sa nemalo dat ? da sa, ja som tak urobil v januari ked som sa stahoval
btw: rec je o poisteni domacnosti, nie o poisteni nehnutelnosti ... a domacnost sa stahovanim do novej nehnutelnosti nemeni, meni sa len adresa
Xanti
11.05.11,07:40
preco by sa nemalo dat ? da sa, ja som tak urobil v januari ked som sa stahoval
btw: rec je o poisteni domacnosti, nie o poisteni nehnutelnosti ... a domacnost sa stahovanim do novej nehnutelnosti nemeni, meni sa len adresa
Asi záleží na akého agenta natrafíš :D a z akej poisťovne. Ale v podstate spokojný sú všetci.
zk24
11.05.11,07:51
preco by sa nemalo dat ? da sa, ja som tak urobil v januari ked som sa stahoval
btw: rec je o poisteni domacnosti, nie o poisteni nehnutelnosti ... a domacnost sa stahovanim do novej nehnutelnosti nemeni, meni sa len adresa

Ja som v zakladnej otazke zabudla dodat ze sa jedna o komplexny balik - poistenie domacnosti aj nehnutelnosti, aj zodpovednosti za skody v jednom.
zk24
11.05.11,07:59
preco by sa nemalo dat ? da sa, ja som tak urobil v januari ked som sa stahoval
btw: rec je o poisteni domacnosti, nie o poisteni nehnutelnosti ... a domacnost sa stahovanim do novej nehnutelnosti nemeni, meni sa len adresa

Este ma napada, ked neni narok na nespotrebovane poistne (pri poisteni domacnosti), tak potom ked niekto preda nehnutelnost, a ide do podnajmu, pripadne sa vracia k rodicom, tak potom (kedze nie je na aku inu domacnost preniest poistenie) to poistne proste prepadne v prospech poistovne? :eek:
Stanislav 1975
11.05.11,08:09
Ja som v zakladnej otazke zabudla dodat ze sa jedna o komplexny balik - poistenie domacnosti aj nehnutelnosti, aj zodpovednosti za skody v jednom.

tak to sa nedá určite- poistka na nehnuteľnosť sa nedá preniesť...,to je logické- iná lokalita, iné riziko, iná sadzba...
Stanislav 1975
11.05.11,08:11
Este ma napada, ked neni narok na nespotrebovane poistne (pri poisteni domacnosti), tak potom ked niekto preda nehnutelnost, a ide do podnajmu, pripadne sa vracia k rodicom, tak potom (kedze nie je na aku inu domacnost preniest poistenie) to poistne proste prepadne v prospech poistovne? :eek:

nikto nepovedal,že nieje nárok- samozrejme - je nárok na vrátenie nespotrebovaného poistného...
matt66
12.05.11,10:48
Este ma napada, ked neni narok na nespotrebovane poistne (pri poisteni domacnosti), tak potom ked niekto preda nehnutelnost, a ide do podnajmu, pripadne sa vracia k rodicom, tak potom (kedze nie je na aku inu domacnost preniest poistenie) to poistne proste prepadne v prospech poistovne? :eek:

Z poistenia nehnuteľnosti a zodpovednosti z vlastníctva nehnuteľnosti áno k dátumu prevodu nehnuteľnosti na KÚ, resp. na LV. Z poistenia domácnosti a zodpovednosti za škodu nie. Každý takýto balík "poistenia bývania" sa totiž dá rozdeliť na tieto dva produkty, poisťovne to väčšinou riešia prepracovaním pôvodnej zmluvy k uvedenému dátumu zmeny. V ostatných prípadoch zmeny adresy domácnosti - ide vlastne o poistenie súboru hnuteľných vecí používaných v domácnosti ( oblečenie, kuchynský riad, nábytok, elektronika a pod. - ak preukážete ich predaj spolu s nehnuteľnosťou v kúpnej zmluve ( prípadne dohodou, zánik poistenia je možný len zánikom predmetu poistenia alebo zmenou jeho vlastníctva, okrem výpovede a zániku poistenia pre neplatenie ).
Stanislav 1975
12.05.11,10:55
Z poistenia nehnuteľnosti a zodpovednosti z vlastníctva nehnuteľnosti áno k dátumu prevodu nehnuteľnosti na KÚ, resp. na LV. Z poistenia domácnosti a zodpovednosti za škodu nie. Každý takýto balík "poistenia bývania" sa totiž dá rozdeliť na tieto dva produkty, poisťovne to väčšinou riešia prepracovaním pôvodnej zmluvy k uvedenému dátumu zmeny. V ostatných prípadoch zmeny adresy domácnosti - ide vlastne o poistenie súboru hnuteľných vecí používaných v domácnosti ( oblečenie, kuchynský riad, nábytok, elektronika a pod. - ak preukážete ich predaj spolu s nehnuteľnosťou v kúpnej zmluve ( prípadne dohodou, zánik poistenia je možný len zánikom predmetu poistenia alebo zmenou jeho vlastníctva, okrem výpovede a zániku poistenia pre neplatenie ).

matt,napísal si to presne opačne...
zk24
12.05.11,11:05
matt,napísal si to presne opačne...

Mne pride celkom logicke co napisal...