marek2369
11.05.11,10:20
Dobry den. Chcel by som zmenit obchodne meno sro-cky je potrebne v starej spolocenskej zmluve zmenit len obchodne meno ,alebo aj nieco ine dopnit alebo poopravit v starej SZ? Dalsia vec je potrebne mat uznesenie z valneho hrazdenia nevedel by mi niekto poskytnut vzor kde by bolo prejednavane zmena obchodneho mena?

Za odpovede velmi pekne dakujem
sroservis
11.05.11,12:04
Dobrý deň,

môžete postupovať 2 spôsobmi:
1) valné zhromaždenie (alebo jediný spoločník) rozhodne len o zmene článku spol. zmluvy, v ktorom je uvedené obchodné meno (alebo aj o iných zmenách) a konateľ vypracuje úplné znenie spol. zmluvy (v ktorom zmení všetko, čo schválilo valn. zhromaždenie) alebo

2) všetci spoločníci sa podľa § 141 Obch. zák. dohodnú na zmene spoločenskej a schvália jej úplné znenie (čo je praktickejšie a zmeníte si tam všetko, čo potrebujete)
marek2369
12.05.11,07:30
Dakujem velmi pekne za radu...
A keby som sa mohol opytat v SP zmluve mam este imanie v korunach aj poplatky na konci SP su tam ine mam aj to zmenit alebo to mozem nechat tak??

Dakujem za odpoved
KEJKA
12.05.11,07:42
všetko prepočítaj na EUR
resp. aké máš ZI - ved to už malo byť premenené na EUR a v súvislosti s tým mala byť SZ tiež aktualizovaná.
AK to nemáš hotové, tak to musíš urobiť, inak ti nezapíšu iné zmeny..
sroservis
14.05.11,13:48
Dobrý deň,

vklad do ZI samozrejme prepočítajte podľa zákona o zavedení meny euro, bez premeny SK na eurá, Vám zmeny do obch. registra nezapíšu.

Zmenu obch. mena nahláste aj na živn. úrad (3eurá správny poplatok).
Všetko dobré
Economic
15.05.11,08:27
Dobry den. Chcel by som zmenit obchodne meno sro-cky je potrebne v starej spolocenskej zmluve zmenit len obchodne meno ,alebo aj nieco ine dopnit alebo poopravit v starej SZ? Dalsia vec je potrebne mat uznesenie z valneho hrazdenia nevedel by mi niekto poskytnut vzor kde by bolo prejednavane zmena obchodneho mena?

Za odpovede velmi pekne dakujem

Súhlasím s odpoveďou sroservis. To ohlásenie zmeny obchodného mena oznámenie po zápise zmeny mena v OR.
Prvým bodom rokovania musí byť prekonvertovanie vkladov z Sk na Euro, následne ostatné zmeny.