Ewa K.
11.05.11,10:24
Ahojte, neviem či som sa zaradila do správnej témy...hádam áno
Uzavrela som si ŽP v Kooperative 01.02.2011
16.03.2011 som im poslala výpoveď poistnej zmluvy /Na základe ustanovenia § 800 ods. 2 Občianskeho zákonníka/ - koniec poistenia som dala k 31.03.2011 - teda vypovedala som to do 2mes.
Bolo mi povedané, že by mi mali vrátiť peniaze za tie dva mes. (môžu si nechať adekvátnu čiastku z tých € - za možné riziko).
Na moje prekvapenie, mi prišiel od nich list, že si podľa zákona nechávajú komplet celú sumu...majú na to teda nárok????

Vopred ďakujem za pomoc
*eva*
Stanislav 1975
11.05.11,08:26
Ahojte, neviem či som sa zaradila do správnej témy...hádam áno
Uzavrela som si ŽP v Kooperative 01.02.2011
16.03.2011 som im poslala výpoveď poistnej zmluvy /Na základe ustanovenia § 800 ods. 2 Občianskeho zákonníka/ - koniec poistenia som dala k 31.03.2011 - teda vypovedala som to do 2mes.
Bolo mi povedané, že by mi mali vrátiť peniaze za tie dva mes. (môžu si nechať adekvátnu čiastku z tých € - za možné riziko).
Na moje prekvapenie, mi prišiel od nich list, že si podľa zákona nechávajú komplet celú sumu...majú na to teda nárok????

Vopred ďakujem za pomoc
*eva*

No však, ked si to vypovedala k 31.3,tak to sú rovné 2 mesiace od 1.2...-takže alikvotná časť sú 2 mesiace...
Ewa K.
11.05.11,08:32
a tým pádom majú nárok na kompletné poistenie?
Však som to stihla vypovedať do 2 mes.
Viem, že napríklad poisťovňa AXA vracia komplet celé poistné do 2 mes. - nenechávajú si žiadnu čiastku za riziko
Stanislav 1975
11.05.11,08:40
a tým pádom majú nárok na kompletné poistenie?
Však som to stihla vypovedať do 2 mes.
Viem, že napríklad poisťovňa AXA vracia komplet celé poistné do 2 mes. - nenechávajú si žiadnu čiastku za riziko

no neviem, o tom pochybujem, že by vracali všetko keď bola výpoveď v 2 mesiaci( v 1 mesiaci vrátia všetko všetci nakolko je tam tá europska ochrana klienta) ale pokial to bolo vypovedané v 2 mesiaci, tak áno- aj ked kooperatívu nemám moc v láske,ale v tomto prípade majú pravdu...
Ewa K.
11.05.11,08:43
Lebo som sa o tom rozprávala s poisťovákmi z AXY a oni mi práve povedali, že do dvoch mesiacoch poisťovňa peniaze vracia. Môžu si nechať len nejakú časť z toho za možné riziko. Ale nie všetko.
Dokonca, AXA si nenecháva nič
Ewa K.
11.05.11,08:44
Preto je tam vraj tá 2mes. výpovedná lehota bez udania dôvodu.
Stanislav 1975
11.05.11,08:47
Lebo som sa o tom rozprávala s poisťovákmi z AXY a oni mi práve povedali, že do dvoch mesiacoch poisťovňa peniaze vracia. Môžu si nechať len nejakú časť z toho za možné riziko. Ale nie všetko.
Dokonca, AXA si nenecháva nič

to čo povie agent je nepodstatné, iné by bolo keď k takej situácii prišlo..., ja by som ti povedal určite niečo iné, ako tí agenti ,ktorí ti poskytli nepravdivé info...,ale to je jedno...
Chobot
11.05.11,11:33
a tým pádom majú nárok na kompletné poistenie?
Však som to stihla vypovedať do 2 mes.
Viem, že napríklad poisťovňa AXA vracia komplet celé poistné do 2 mes. - nenechávajú si žiadnu čiastku za riziko

Pozri si Všeobecné poistné podmienky k tvojej poistke, konkrétne časť zrušenie či výpoveď poistenia. Tam bude uvedené, či je možné vôbec poistku vypovedať do 2 mesiacov - podľa obč. zákonníka to nie je povinnosť, ale možnosť dohodnúť výpoveď poistky do 2 mesiacov.

Najlepšie by bolo, keby si ten odstavec okopírovala a dala ho sem, potom ti vieme dať presnú odpoveď, či máš pravdu alebo nie.
zacik23
11.05.11,11:40
ak by sa ti pocas tych dvoch mesiacov stal nejaky uraz tak by si nemala narok na poistne plnenie??

kedze si pocas tych dvoch mesiacov bola poistena (=poistovna ti poskytovala svoje sluzby) tak nechapem preco by ti poistovna mala vraciat akekolvek peniaze za tieto 2 mesiace, je ine ak si platila vopred na dlhsie obdobie, vtedy ti musia vratit alikvotnu ciastku (t.j. ak platis 1x rocne tak 10 mesiacov, ak polrocne tak 4 mesiace)
TerikaKa
11.05.11,11:43
Ahojte ľudia, všetci by sme mali absolvovať nejaké školenie ohľadom poistiek a potom by ste videli, ako nás okrádajú. Ja som jedno také absolvovala v decembri a v januári som zrušila svoje dve a manželove dve poistky, ktoré sme platili 5 rokov. Ale keď som si to prerátala, že mám ešte platiť nejakých 20 rokov a získam na tom nič, iba tie peniaze dostanem späť, tak som myslela, že odpadnem a o manželovej reakcii pomlčím. Takže ak sa chce niekto dať poistiť, nech si zaplatí školenie v niektorej spoločnosti a uvidí, že sa mu to neoplatí. Môj názor. Ja už nemám nijakú poistku. A čo sa týka Kooperatívy- v januári som zrušila poistku svoju aj manželovu a chválabohu je dnes 11.máj a peniažky nikde. Už sa tam chystám, nech mi vysvetlia tie ich výpovedné lehoty, lebo 2 mesiace sú už dávno za horami dolami. Pozdravujem všetkých poisteniachtivých. Nech dobre rozmýšľajú, peniaze sa šetria inde. Ahojte
stanco007
12.05.11,04:01
To je Kooperativa... Ja som mal ten isty problem a nevratili mi nic a ukoncil som to po 1 mesiaci...
matt66
13.05.11,14:14
Poisťovňa má právo na poistné do zániku poistenia podľa OZ § 803 bod.1.
Pri výpovedi poistnej zmluvy do dvoch mesiacov od začiatku poistenia je 8 denná výpovedná lehota ( §800 bod.2 ), teda vo výpovedi je zbytočné uvádzať dátum ku ktorému chcete zmluvu zrušiť, po ôsmich dňoch zmluva zanikne. Poisťovňa vracia len preplatok poistného, teda ak bolo zaplatené na dlhšiu dobu ako trvalo do zániku.
Indeed
13.05.11,14:23
Ahojte ľudia, všetci by sme mali absolvovať nejaké školenie ohľadom poistiek a potom by ste videli, ako nás okrádajú. Ja som jedno také absolvovala v decembri a v januári som zrušila svoje dve a manželove dve poistky, ktoré sme platili 5 rokov. Ale keď som si to prerátala, že mám ešte platiť nejakých 20 rokov a získam na tom nič, iba tie peniaze dostanem späť, tak som myslela, že odpadnem a o manželovej reakcii pomlčím. Takže ak sa chce niekto dať poistiť, nech si zaplatí školenie v niektorej spoločnosti a uvidí, že sa mu to neoplatí. Môj názor. Ja už nemám nijakú poistku. A čo sa týka Kooperatívy- v januári som zrušila poistku svoju aj manželovu a chválabohu je dnes 11.máj a peniažky nikde. Už sa tam chystám, nech mi vysvetlia tie ich výpovedné lehoty, lebo 2 mesiace sú už dávno za horami dolami. Pozdravujem všetkých poisteniachtivých. Nech dobre rozmýšľajú, peniaze sa šetria inde. Ahojte

Zrejme je tu nejaký OMYL, v tvojom prípade.

Ako to,že nič nezískaš ?

Ale poistnú ochranu mať chceš ?

Teda ?

Budeš platiť ešte 20 rokov a pri dožití získaš vložené peniaze späť a po celú túto dobu slacania poistky si poistne krytá, tak v čom je problém ?
gardenia
13.05.11,20:11
Zrejme je tu nejaký OMYL, v tvojom prípade.

Ako to,že nič nezískaš ?

Ale poistnú ochranu mať chceš ?

Teda ?

Budeš platiť ešte 20 rokov a pri dožití získaš vložené peniaze späť a po celú túto dobu slacania poistky si poistne krytá, tak v čom je problém ?

Indeed - ja plne súhlasím s Terikou, môj manžel mal tiež v Kooperatíve životnú poistku, platil 2068 Sk každý štvrťrok 6 rokov, "ešte" zostávalo asi 20 r., teraz sme ju zrušili, je to vyhadzovanie peňazí do luftu, keď mal úraz, neuznali mu ho. Pri dožití alebo smrti 100 000 Sk - to je niečo? Manžel ju nechcel zrušiť, lebo mu ju robila nejaká známa, tak sme platili a platili ..... Tiež čakáme na nejaké peniaze z titulu zrušenia poistky, ale nikto nič.
Už nikdy v živote poistka - radšej si tie peniaze ukladať do štrimfle. Každý vás len chce ošklbať ale keď sa dožadujete niečoho, hneď vás vyvedú z omylu.
gardenia
13.05.11,20:17
Indeed - nie je pravda, že dostane všetky peniaze späť , v našom prípade by sme za 25 rokov zaplatili okolo 206 tis. a pri dožití by sme dostali 100 tis.
Keby som bola pri spisovaní zmluvy, tak určite by sa nespísala.
Indeed
14.05.11,05:11
Indeed - ja plne súhlasím s Terikou, môj manžel mal tiež v Kooperatíve životnú poistku, platil 2068 Sk každý štvrťrok 6 rokov, "ešte" zostávalo asi 20 r., teraz sme ju zrušili, je to vyhadzovanie peňazí do luftu, keď mal úraz, neuznali mu ho. Pri dožití alebo smrti 100 000 Sk - to je niečo? Manžel ju nechcel zrušiť, lebo mu ju robila nejaká známa, tak sme platili a platili ..... Tiež čakáme na nejaké peniaze z titulu zrušenia poistky, ale nikto nič.
Už nikdy v živote poistka - radšej si tie peniaze ukladať do štrimfle. Každý vás len chce ošklbať ale keď sa dožadujete niečoho, hneď vás vyvedú z omylu.

Štvrťročne 2068 SKK sa Vám vidí veĺa ???

Ja toĺko platím poistku mesačne /67 eur/

Do štrimfle sa samozrejme oplatí ukladať,no ja nemam kedy čakať kedy sa mi niečo uloží do štrimfle, treba v ROZUMNEJ MIERE využívať úverové produkty.
gardenia
14.05.11,11:47
Mne sa vidí veľa platiť štvrťročne 2068 Sk za n i č .