Braňo
24.05.04,09:35
Chcem iba upozorniť, že v DPH za 4/2004 musíte prehodiť v evidencii DPH dokladov označenie E na vystavených faktúrach do zahraničia na Z, nakoľko Vám ich nezaradí do oslobodených zd. plnení. :-))
Rooibos
16.02.05,14:25
Ahoj, prosim o pomoc. Neviem preco v testovacej verzii HERCULES mi netlaci ciselnik pohybov. Vypise mi, ze subor tlacovej zostavy neexistuje. Co s tym robit.
Dakuje Rooiboska
Braňo
16.02.05,14:28
Rooiboska máme plnú verziu, v tej to ide tlačiť.
syamlee
16.02.05,14:56
Ahoj, prosim o pomoc. Neviem preco v testovacej verzii HERCULES mi netlaci ciselnik pohybov. Vypise mi, ze subor tlacovej zostavy neexistuje. Co s tym robit.
Dakuje Rooiboska
Ahoj skontroluj si či maš správne nainštalované všetky potrebne veci....
... tento problem vznika niekedy keď nespravne funguje PDF-Xchange...
.... Ak maš XP mala by si ho vidieť na lište pri hodinách....
Rooibos
17.02.05,05:43
Ahoj skontroluj si či maš správne nainštalované všetky potrebne veci....
... tento problem vznika niekedy keď nespravne funguje PDF-Xchange...
.... Ak maš XP mala by si ho vidieť na lište pri hodinách....
Dakujem, vsetkym. PDF-X mam pri hodinach, este ten problem preverim u nasho IT. Rooiboska
Rooibos
28.02.05,12:29
Prosim o informaciu:
1. da sa zo agendy PAM exportovat do xls zostava v ktorej by bolo okrem zamestnancov, hrubej mzdy, odprac. hodin, zakazky aj stredisko?
2. da sa v agende UCT vytlacit vysledovka za zakazku?
Za odpoved dakuje Rooiboska
Alexandra Molnárová
28.02.05,13:03
K PAM - skús cez Tlače-Iné prehľady- Pohybový výber - tam si môžeš podľa kódov vybrať čo chceš tlačiť, a keď sa Ti to vytlačí na obrazovku klikneš hore na X-ko a exportuješ si to.
2. Účtovníčka už zmizla z roboty, takže s účtovníctvom Ti neviem poradiť.
Dúfam, že sa Ti to podarí.
Rooibos
28.02.05,13:23
K PAM - skús cez Tlače-Iné prehľady- Pohybový výber - tam si môžeš podľa kódov vybrať čo chceš tlačiť, Dúfam, že sa Ti to podarí.Alexandra, skusala som to. Dostala som sa po kody, ale nevedela som ktore zadat. Kde sa da pozriet, vytlacit zoznam kodov? Dakujem za odpoved. Rooiboska
Rooibos
03.03.05,06:10
Saša, mozes mi prosim odpovedat na prispevok c. 8 a c.6? Dakujem!!! Rooiboska
Rooibos
03.03.05,06:15
Mate prosim niekto skusenosti s modulom dopravy? Ak ano, ako zuctovavate interne vykony dopravy cez vnutropodnikovu fakturaciu (vo vnutropodnikovom uctovnictve alebo....)? Za radu vopred dakuje Rooiboska
Tana1
13.03.05,15:57
Má niekto skúsenosti s vygenerovaním zostáv pohľadávky a záväzky v lehote a po lehote splatnosti v programe softip? O možnosti tvorby takýchto zostáv viem, ale konečná suma sa nezhoduje s účtovným stavom k danému obdobiu. Taktiež by som uvítala radu ako v Softipe zaevidovať faktúru, ktorá má rozdelenú splatnosť na viac období.
syamlee
14.03.05,06:09
Má niekto skúsenosti s vygenerovaním zostáv pohľadávky a záväzky v lehote a po lehote splatnosti v programe softip? O možnosti tvorby takýchto zostáv viem, ale konečná suma sa nezhoduje s účtovným stavom k danému obdobiu. Taktiež by som uvítala radu ako v Softipe zaevidovať faktúru, ktorá má rozdelenú splatnosť na viac období.
K tým pohľadávkam a záväzkom ....... Ja to robím TLAČ ... TLAČ MESAČNÝCH ZOSTÁV .... TUZEMSKÉ SALDOKONTO /SALDOKONTO CUDZICH MIEN/ .... POHĽADÁVKY A ZÁVAZKY ... potom nevypárované a účet..... pri každom jednom je uvedené koľko je v splatnosti a koľko po splatnosti.... na konci je sumarizačná tabuľka.... V prípade, že chceš len po splatnosti TLAČ ... TLAČ MESAČNÝCH ZOSTÁV .... TUZEMSKÉ SALDOKONTO /SALDOKONTO CUDZICH MIEN/ .... Pohľ. a záväzky po splatnosti.... daš účet a k ktorému dátumu.... Mne to sedí presne každý mesiac....
Tana1
19.03.05,15:45
ďakujem za reakciu na môj dotaz, robím to aj ja tým spôsobom, ale neviem prečo mi suma nesedí na hlavnú knihu za ten ktorý mesiac. Pre potreby bánk a rôznych prehľadov je potrebné zisťovať pohľ.a záv.k určitému obdobiu vaščinou ku koncu mesiaca a nemali by tam byť rozdiely. Štruktúru účtov 321,311 si tlačím aj cez saldokonto a ani tam nenájdem zhodu. Nemali by sa vytlačiť tieto zostavy hneď po mesačnej uzávierke?
marcelaStanakova
23.04.05,14:45
Chcela by som získať Demoverziu na mzdy a personalistiku od SOFTIPU ale neviem akú ako sa volá neviete mi niekto poradiť? Chcela by som si ju prezrieť poprípade prejsť z MRP na SOFTIP poradte akú demoverziu použiť?
martina12
26.04.05,08:05
Chcela by som získať Demoverziu na mzdy a personalistiku od SOFTIPU ale neviem akú ako sa volá neviete mi niekto poradiť? Chcela by som si ju prezrieť poprípade prejsť z MRP na SOFTIP poradte akú demoverziu použiť?
Treba zavolať do Softipu na najbližšiu pobočku, ktorá je blízko Vás a požiadať si o CD Herkules.
mlyn16
23.05.05,07:52
ďakujem za reakciu na môj dotaz, robím to aj ja tým spôsobom, ale neviem prečo mi suma nesedí na hlavnú knihu za ten ktorý mesiac. Pre potreby bánk a rôznych prehľadov je potrebné zisťovať pohľ.a záv.k určitému obdobiu vaščinou ku koncu mesiaca a nemali by tam byť rozdiely. Štruktúru účtov 321,311 si tlačím aj cez saldokonto a ani tam nenájdem zhodu. Nemali by sa vytlačiť tieto zostavy hneď po mesačnej uzávierke?Až teraz som sa dostala na článok o tvojom probléme. Stretla som sa aj ja s nim a rozdiel boli platby vopred, teda doklady z banky, prípadne z pokladne, kedy sa nepíše splatnosť. Prezri si, či máš pri všetkých faktúrach uvedenú splatnosť, to bol druhý problém, aby mi sedeli údaje zo sumárnej tabuľky so saldokontom.
Zostavy tlačím po mesačnej uzávierke.
scorp
09.06.05,11:01
Uplne idealne je najprv vediet pracovat s programom, samostudium alebo skolenie v Softipe. Podla nasich skusenosti je vykon dopravy bud externy alebo interny. Externym sa mysli to, co sa fakturuje vonku-teda danovy doklad atd. Interna fakturacia je samozrejme uctovana v uctovnictve. My to robime cez ucty 599 a 699. Typ fakturacie I alebo E je na druhej strane DZVV ako typ 1 alebo 2. Je tam dost vela nastavovaciek, ale ked sa to raz nastavi ..., tak to ide.
Lllenka
18.08.06,09:01
Prosim o pomoc..
vyradila som majetok fyzickou likvidaciou (Herkules od Softipu) tento majetok som nemala vyradit.. ako ho vratim spat.. da sa vôbec vratit spat..dakujem
martina12
18.08.06,09:08
Prosim o pomoc..
vyradila som majetok fyzickou likvidaciou (Herkules od Softipu) tento majetok som nemala vyradit.. ako ho vratim spat.. da sa vôbec vratit spat..dakujem

Každý pohyb v rámci mesiaca môžeš zrušiť v menu - Prehľady - Prehľad mesačných pohybov - službou "Zrušenie"