ZdenoL
11.05.11,11:43
Zdravim. Som zivnostnik a predmetom mojej zivnosti je fotograficka cinnost.
Chcem teraz kupit objektiv na dig. zrkadlovku v cene 1650 EUR bez DPH, s DPH je to okolo 2000 EUR. Moja uctovnicka mi povedala, ze s tym nebude problem, nakolko sa jedna o majetok v cene do 1700 EUR..Lenze ja nie som platca DPH. Ako je to v mojom pripade...berie sa ako hodnotka nakupovaneho majetku cena BEZ DPH alebo celkova cena s DPH ked nie som Platitel dph?
Uctovnicka mi tvrdi ze to nevadi, ze pre nu je dolezity zaklad, cize spomenutych 1650..Moc dakujem za pomoc a radu
Tweety
11.05.11,09:45
Zdravim. Som zivnostnik a predmetom mojej zivnosti je fotograficka cinnost.
Chcem teraz kupit objektiv na dig. zrkadlovku v cene 1650 EUR bez DPH, s DPH je to okolo 2000 EUR. Moja uctovnicka mi povedala, ze s tym nebude problem, nakolko sa jedna o majetok v cene do 1700 EUR..Lenze ja nie som platca DPH. Ako je to v mojom pripade...berie sa ako hodnotka nakupovaneho majetku cena BEZ DPH alebo celkova cena s DPH ked nie som Platitel dph?
Uctovnicka mi tvrdi ze to nevadi, ze pre nu je dolezity zaklad, cize spomenutych 1650..Moc dakujem za pomoc a radu
Jej tvrdenie nie je správne, pre Teba je OC majetku aj s dph. Musíš ho teda zaradiť a odpisovať.
jacekova
11.05.11,09:47
presne tak, účtovníčka sa mýli

pre teba je vstupnou cenou suma s DPH, keďže nie si platca

a nič hrozné sa v účtovníctve nedeje, urobí sa odpisový plán, vystaví sa inventárna karta a začne sa majetok odpisovať (ale to sa asi tvojej účtovníčke nechce robiť)
ZdenoL
11.05.11,10:25
Ach jaj...Clovek aby sa bal nielen toho ze ten objektiv bude svietit od fukushimskeho uranu, ale aby preveroval aj vlastnu uctovnicku...zlaty stredovek ked sa platil desiatok a clovek mal vybavene...Ludia, mate moj respekt a obdiv...:)