lenka_bodorova
11.05.11,13:27
Chcela by som sa spítať, či môžem uviesť do faktúry položky:
okno 500,- Eur účet 601
zľava -100,-Eur účet -601
do teraz som to mal spolu v jednej položke, iba okno 400,- eur. ale chcela by som to tým spôsobom ako som pýsala, nemal by byť v tom žiadny problém?
Katarína Cigánová
11.05.11,12:39
Chcela by som sa spýtať, či môžem uviesť do faktúry položky:
tovar 50,- Eur účet 601
zľava -10,-Eur účet -601
do teraz som to mal spolu v jednej položke, iba tovar 40,- eur. ale chcela by som to tým spôsobom ako som pýsala, nemal by byť v tom žiadny problém?
mimotemyprepáč , ale drása mi to srdce ked to vidím : písala sa píše s " í " ;)
teraz k téme :
tovar sa účtuje na 604 601 sú výrobky vlastnej výroby .
Ak ti ide o položky na fakture , podľa môjho názoru položky by mali mat pomenovanie presnejšie niele obecne "tovar .
ak ti ide o účtovanie na samotnom účte 601 alebo 604 , zľavu môžeš vyjadriť mínusom , rsp strana MD účtu 601,604 - ako ti to soft dovolí.
lenka_bodorova
11.05.11,12:44
len o to mi ide, či môže byť zľava ako zvľášť položka.
Katarína Cigánová
11.05.11,12:58
len o to mi ide, či môže byť zľava ako zvľášť položka.
to je podľa mňa technická záležitosť softu . Domnievam sa, že štandardné účtovné softvery sa vedia vysporiadat so zľavou - či už položkovo , alebo celkovo za všetky položky.
ale ak ti z akýchkoľvek dôvodov toto nejde a potrebuješ zľavu vyjadrit , tak ju trebárs daj aj ako samostatnú položku - len pozor na DPH - zlava samozrejme znižuje základ dane.
maria87
18.05.11,09:56
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mam taký problém, faktúru som vystavila v minulom roku v 10.mesiaci napr. zubnú kefku som predala za 0,26 eur, ale teraz som prišla na to, že som ju mala predať za 0,17 eur. môžem vystaviť teraz v tomto roku dobropis na ten rozdiel? účtovníctvo minulého roka je už uzatvorené a danové priznanie odovzdané. nemusim to nejako preučtovať do minulého roka, kedže sa to týka minulého roka oprava. prosím poradte.
KEJKA
18.05.11,09:59
ak ti odberateľ akceptoval cenu a zaplatil, tak to nechaj tak.
Ak reklamuje, tak je to dbp-vybavenie reklamácie v tomto roku.