Mandyk
11.05.11,14:02
Dobry den,
prosim Vas o pomoc v nasledovnej veci. K 30.04.2011 som skoncila pracovny pomer dohodou. Pracovala som ako uctovnicka. Zamestnavatel ma vsak zacal obvinovat zo sprenevery penazi, vraj z uctovnictva chybaju nejake doklady, z pokladne nejaké peniaze. Pri skonceni PP mi vsak podpisal inventuru, ze sedi aj pokladna, aj banka, tak teraz vobec nerozumiem tymto obvineniam. Uz sa mi vyhrazaju aj policiou. Co by som mala podniknut? Dakujem.
Stanislav 1975
11.05.11,12:06
Dobry den,
prosim Vas o pomoc v nasledovnej veci. K 30.04.2011 som skoncila pracovny pomer dohodou. Pracovala som ako uctovnicka. Zamestnavatel ma vsak zacal obvinovat zo sprenevery penazi, vraj z uctovnictva chybaju nejake doklady, z pokladne nejaké peniaze. Pri skonceni PP mi vsak podpisal inventuru, ze sedi aj pokladna, aj banka, tak teraz vobec nerozumiem tymto obvineniam. Uz sa mi vyhrazaju aj policiou. Co by som mala podniknut? Dakujem.

no nič nepodnikaj, máš podpísanú inventúru aj pokladňu-tak už teraz by ťažko niečo dokazoval...
Mandyk
11.05.11,12:23
Ešte mi napísali aj peknú referenciu, a teraz vraj chýba nejakých 500 € Neustále mi vyvolávajú a nakoniec to vyzerá tak, že som nejaká podvodníčka :(
Stanislav 1975
11.05.11,12:28
Ešte mi napísali aj peknú referenciu, a teraz vraj chýba nejakých 500 € Neustále mi vyvolávajú a nakoniec to vyzerá tak, že som nejaká podvodníčka :(

nechaj to tak a čakaj na ich 1 krok, čo urobia ako 1- podľa mňa nič, telefonáty vyzváňať prestanú, ak by ti písali niečo písomne, tak by som s tým išiel potom za právnikom, aby im odpísal v zmysle, že porušujú tvoju nevinu- na telefonáty nereaguj...
Mandyk
11.05.11,12:31
Ďakujem Stanislav. Budem teda čakať.
zk24
11.05.11,12:55
Nech ti predlozi dokaz svojho tvrdenia.
misoft
11.05.11,14:34
Inak je to krivé obvinenie - dôkazné bremeno by musel znášať bývalý zamestnávateľ.
GabiZ
12.05.11,05:24
Čo sa týka krivého obvinenia, nie je to také jednoduché. Krivého obvinenia sa dopustí ten, kto spôsobil svojim lživým obvinením inému trestné stíhanie. Ak páchateľ iného lživo obviní z konania, ktoré nezakladá zákonné znaky niektorého trestného činu podľa zvláštnej časti trestného zákona, nedopustí sa trestného činu krivého obvinenia. V takom prípade by mohlo ísť o priestupok podľa § 49 ods. 1 písm. d) ZPR. Vyslovenie iba podozrenia zo strany obvineného, že mu konkrétna osoba odcudzila peniaze, nemožno považovať za vedome lživé, a teda krivé obvinenie.

Čo sa týka tej referencie, práve to, že ti napísali referenciu, ktorá nie je v súlade so skutočnosťou, čo sa týka pracovných povinností a ich plnenia z tvojej strany, to by som zrejme použila ja ako ohováranie, ktorým vedome ohrozujú tvoju osobnosť. Aj to rieši trestný zákon. Čo sa týka ostatného, súhlasím so Stanislavom, treba to nechať tak a čakať. Čo je na papieri, to je podstatné.
veronikasad
12.05.11,05:52
Mandyk, ak máš čisté svedomie, tu netreba hrať "mrtveho chrobáka". Choď do firmy nech ti šéf ukáže aké nedostatky zistil a ak je všetko v poriadku, očistíš si svoje meno pred ním aj príp. novou účtovníčkou ...