tibor.
11.05.11,19:21
Uz minimalne 5 rokov sa da zo Slovenska lietat za symbolicke ceny, ale vyuziva to minimum ludi. Dostat sa da asi do celej Europy kedze pri troche badania vacsinou nie je problem prestupovat a kombinovat viac statov v jednom vylete.

napriklad :

Malorka - konkretne ceny pre troch dospelych - oktober 2010
Odchod utorok vecer - prichod piatok vecer
Letenka Bratislava - Palma de Mallorca - 49,2€
Požičanie auta na letisku na 3 dni (nie najmensieho) - 50,94€
Hotel na dve noci - 55€
Letenka Palma de Mallorca - Bratislava - 49,2€
spolu asi 205€ = 68€ na osobu

Kanarske ostrovy - konkretne ceny pre troch dospelych - marec 2011
Odchod pondelok rano - prichod piatok vecer
Letenka Bratislava - Gran Canaria - 94,77€
Požičanie auta na letisku na 4 dni (nie najmensieho) - 79€
Hotel na styri noci - 133€
Letenka Gran Canaria - Bratislava - 113,97€
spolu asi 421€ = 140€ na osobu

k vyletom treba priratat stravu (v obchodnych centrach mimo mesta ceny ako u nas), naftu (lacnejsia ako u nas) a pripadne vstupenky na atrakcie (tie mozu byt dost drahe, ale ak niekomu staci vylihovanie pri mori tak to je gratis).

dalsie vylety napriklad:
Luxemburg (- odporucam), Brusel, Pariz, Londyn dalej Norsko, Taliansko ci Nemecko

Nieco ako ze treba poznat anglictinu je vyhovorka - nakupovat sa da v hypermarketoch, na letisko, k hotelu, a k autu, vlaku ci autobusu mozete prist uz s vytlacenym papierom a nemusite vacsinou povedat ani slovo.
Anglictinu treba ovladat len pri rezervacii a planovani.


Pisem to preto lebo dufam ze sa aspon niekto najde kto sa na to pozrie a vyberie na vylet na vlastnu past. Ked som tak pocuval ludi v lietadle na Kanarske ostrovy bolo to dost smutne - odlet z Bratislavy a nadmernu vacsinu v lietadle tvorili Madari a Cesi. Slovaci su horsi ci co? Alebo rades idu cez cestovku za inu cenu?

Toto co pisem ma sluzit len ako inspiracia - urcite to ide este ovela lacnejsie, ale mne sa po viacerych vyletoch osvedcila moznost pozicat si auto, najst lacnejsi hotel mimo turistickych destinacii s pochodit co najviac miest ktore si pred tym ponachadzam na webe a zaznacim do GPS. Nebavi ma pasivne vylihovat pri mori.
misomiso
11.05.11,17:28
Kanarske ostrovy - konkretne ceny pre troch dospelych - marec 2011
Odchod pondelok rano - prichod piatok vecer
Letenka Bratislava - Gran Canaria - 94,77€
Požičanie auta na letisku na 4 dni (nie najmensieho) - 79€
Hotel na styri noci - 133€
Letenka Gran Canaria - Bratislava - 113,97€
spolu asi 421€ = 140€ na osobu


To ako ratas ??

Ze ste sa viezli v aute styria verim.

Ze ste spali styria v jednej izbe - no skor nejaky hostel sa tu cenu... - no verim.

Ale ze ste sedeli styria na jednom sedadle v lietadle naozaj neverim. :):):)
video1983
11.05.11,17:34
pise o troch pokial vidim dobre
tibor.
11.05.11,17:35
vsade je pisane traja - v jednej izbe
cena za letenky je konecna - s poplatkami za troch tj. suma ktora bola zaplatena kreditkou pre troch.
jedna jednosmerna letenka na kanare bola za 31€ a druha za 38€.
100 € za letenku by som urcite nedal...
sanny237
11.05.11,17:50
Súhlasím s Tiborom aj čo sa týka angličtiny. Vôbec nehovorím po anglicky a napriek tomu som bola bez cestovky na Srílanke, čo by si mnohí mysleli, že bez angličtiny nie je šanca. V turistických centrách sa dohovoríte aj po nemecky....A určite ma to vyšlo lacnejšie ako cez cestovku....
misomiso
11.05.11,19:01
vsade je pisane traja - v jednej izbe
cena za letenky je konecna - s poplatkami za troch tj. suma ktora bola zaplatena kreditkou pre troch.
jedna jednosmerna letenka na kanare bola za 31€ a druha za 38€.
100 € za letenku by som urcite nedal...

No tak to potom blahozelam, len tie ceny sa mi fakt nezdaju. Neviem s cim si letel, ale tie ceny za hotel sa mi zdaju podozrivo lacne a cena ktoru uvadzas za auto sa zvykne platit za jeden den zhruba. Tie auta poziciavaju na vsetkych letiskach plus minus za rovnake ceny, tak neviem... Ak si vychytil nejaku akciu alebo se tetuska pri prepazke pomylila :), tak sa to neda brat, ze za to mozu cestovat vsetci.
pivko
12.05.11,03:05
Lebo tam kde cestujem ja nízkonákladovky nelietajú:mee:
Hypermarket je tam len jeden , Slováci nemajú prostriedky narozdiel od Maďarov a Čechov .
A ohľadom Kanárov to tu už bolo písané;) tak že si objavil teplú vodu:D
http://www.porada.sk/t144789-kanarske-ostrovy.html
a ešte prilep hotel že v ktorej diere si spal 4noci za 133 EUR.
Niesi náhodou agent Ryanaru:confused::D
Letko
12.05.11,03:18
My sme mali takýto výlet:
3 ľudia, vlakom do BA, odlet z BA do Frankfurtu, kde každá letenka stále 1 eurocent vrátane poplatkov, autobusom do centra, prespali sme 2 noci v letiskovej hale na zemi (mali sme spacáky), odlet do Glasgowa za cca 20 € na jedného vrátane poplatkov, deň v Glasgowe, cesta z letiska Preston do mesta vlakom, späť vlakom, vystúpili sme tesne pred letiskom, išli k moru, večer krčma, noc na letisku - už sme spali na mäkkých lavičkách, let do Krakowa, kde po nás prišiel otec.
Náklady na jedného vrátane stravy a atrakcií - cca 100 €.
Letko
12.05.11,03:20
Viete mi poradiť, kde zistím cenu vlaku z Užhorodu do Odesy?
tibor.
12.05.11,03:37
da sa ist lacno a moze ist kazdy - je tam jeden dost podstatny detail ktory si asi nikto neuvedomil - cestovanie v oktobri a v aprili - mimo sezony.
hotely su vtedy ovela lacnejsie. na izbe sme mali vybavenu kuchynku, tv, tri postele vonku velky bazen a asi 500m ocean.
co sa tyka auta je to konkretne "cicar" a "record go"
co sa tyka anglicka - tam sa da cestovat tiez lacno. staci najst lacnejsie letenky do bristolu (nie stanstedu) a dalej vyuzivat megabus.
tibor.
12.05.11,03:42
Viete mi poradiť, kde zistím cenu vlaku z Užhorodu do Odesy?


http://ukraine-tours.com/transportation/train-schedule.php?id=10&name=Odessa
ilona
12.05.11,04:21
Ja Tiborovi ďakujem za informácie, lebo sa určite najdu ľudia čo to využijú a verím,že je to tak ako píše. Ja som tiež za 10,- € letenku navštívila Stokholm, čo sa tiež nedalo uveriť,už to tu bolo rozoberané. No ale kto neverí,nemusí.
Letko
12.05.11,04:40
http://ukraine-tours.com/transportation/train-schedule.php?id=10&name=Odessa

Ďakujem. Máš ešte nejaký iný tip na tie lístky? Chcel by som cestovať treťou triedou a na ich stránke sú na výber len 1. a 2. trieda.
Stanislav 1975
12.05.11,05:57
Kamoška bola za 20 eur v ríme na otočku na káve...:D:D:D-ráno išla, poobeda bola naspať...
Bejvávalo , keď sme 4-ria mali letenku do košíc a spať za 45 eur
R.I.P. Skyeurope, spomíname...:mee::mee::mee:
Stanislav 1975
12.05.11,05:59
Ďakujem. Máš ešte nejaký iný tip na tie lístky? Chcel by som cestovať treťou triedou a na ich stránke sú na výber len 1. a 2. trieda.

Letko, ja neviem, ale ja som ešte o 3 triede v lietadle nepočul...:eek:, možno tak niekde pod podvozkom zavesený...:D:)
Nokerla
12.05.11,06:10
On pisal o vlaku ;)
Stanislav 1975
12.05.11,06:12
On pisal o vlaku ;)

aha, dík za upresnenie-:), ale aj tak, 3 trieda vo vlaku je kde? niekde na chodbičke?:D
ked už čo najlacnejšie-tak na čierno sa dá...:---
Letko
12.05.11,06:25
aha, dík za upresnenie-:), ale aj tak, 3 trieda vo vlaku je kde? niekde na chodbičke?:D
ked už čo najlacnejšie-tak na čierno sa dá...:---

V ich vlakoch sa tretia trieda volá platzkart - je to niečo ako lehátkový vozeň len je otvorený - nie je to kupé. Kupé už je 2. a prvá trieda. V 3. triede sú postele cca 180 cm a v 2. 190 cm. O prvej tak veľa neviem.
pivko
13.05.11,03:32
tibor tak už sem konečne prilep link na ten hotel za 33,25/noc
tibor.
13.05.11,03:58
napriklad hotely
Cala Blanca - 25€ os/4 noci (pre 4)
Apartamentos Guinea - 34€ os/4 noci (pre 3)
to je prve co som nasiel, ale objednaval som to cez inu stranku, az nezabudnem tak to pozriem vecer a dopisem.
pivko
13.05.11,13:06
napriklad hotely
Cala Blanca - 25€ os/4 noci (pre 4)
Apartamentos Guinea - 34€ os/4 noci (pre 3)
to je prve co som nasiel, ale objednaval som to cez inu stranku, az nezabudnem tak to pozriem vecer a dopisem.
Cala Blanka o ničom , Starina Dunaflor premenovaná:mee:voľakedy majiteľ CK Fisher a ešte k tomu v Taurite čo je najvačšia diera na Gran Canárii, Apartamentos Guinea celkom OK ,ale pod 50EUR/noc som nevygooglil:mee:
Dáša_
13.05.11,13:31
Cala Blanka o ničom , Starina Dunaflor premenovaná:mee:voľakedy majiteľ CK Fisher a ešte k tomu v Taurite čo je najvačšia diera na Gran Canárii, Apartamentos Guinea celkom OK ,ale pod 50EUR/noc som nevygooglil:mee:
ja sa teda cestovat nechystam, ale planujem rada :)

cala blanca v termine od 4. do 7. oktobra, t.j.3 noci - apartmán s jednou spálňou, 4 dospelí. Cena za 3 noci 75€.
Apartmán s dvoma spálňami - max. 6 dospelých 96€

http://www.booking.com/hotel/es/club-cala-blanca.html?tab=1&error_url=%2Fhotel%2Fes%2Fclub-cala-blanca.html%3Faid%3D333372%3Blabel%3Dclub-cala-blanca-BoJLUqX9371yCriAq_6ZJwS5250447348%3Bsid%3D8560573d d32a1e3abe687c6899fc08b4%3B&do_availability_check=on&aid=333372&label=club-cala-blanca-BoJLUqX9371yCriAq_6ZJwS5250447348&sid=8560573dd32a1e3abe687c6899fc08b4&checkin_monthday=4&checkin_year_month=2011-10&checkout_monthday=7&checkout_year_month=2011-10
kobolcs
13.05.11,13:44
vsetko zavisi od toho co povazujete za cestovanie a za lacne /centovky do Milana 10x za rok/? a tam minut vo vypredaji 2000eur.

Ryanair a spol. povazujem za natrieskanu elektricku /svetla vynimka je AirBerlin-FlyNiki/ s ktorou chodim pravidelne ale nie cestovat ale len sa presuvat z bodu A do bodu B,
a zvycajne si kupujem hned dve sedadla alebo priority boarding podla toho co je lacnejsie lebo tie sedadla su dimenzovane pre anorekticke modelky
do 50kg, a nie na chlapa co ma rad pivo a udene koleno :D

Pre ilustraciu moj pohlad na to co je lacne cestovanie :

Londyn - Mumbai alebo Bangkok alebo Singapore alebo Hong Kong alebo China alebo Tokyo alebo Johannesburg - Australia (a v ramci za priplatok 50eur/let) - Novy Zeland - Fiji alebo Los Angeles alebo New York - Londyn s normalnymi aerolinkami v novembri 2011 1 mesiac okolo sveta a za ???
759.00 plus 550.00 taxy/poplatky/ libier .

Drahe ? Podla mna lacne.

A to uz nehovorim o borcov v cestovani, ktori takuto cestu absolvuju vo business-first triede len za poplatky a este aj hotelove prenocovanie maju zadarmo aj v tych najluxusnejsi hoteloch a lokalitach
tibor.
13.05.11,16:18
niekomu to nemusi vyhovovat.
u mna takato dovolenka znamena ze sa rano zbalime, naranajkujeme a ideme do okolia. prideme neskoro vecer.
na izbe prakticky len prespavame, sprchujeme sa a jeme.
mne staci cista postel, sprcha, a mala kuchynka s chladnickou.
nieco ako televizor na dovolenku nepatri, dokonca aj bazen sa mi zda zbytocnost ked sa da kupat v mori...

nebol problem ist na pizzu do talianska - letenka, pizza, a cesta do najblizsieho mesta vysli spolu okolo 15€ (z toho bola samozrejme najdrahsia pizza) - ci sa to este da som nezistoval kedze velky rozdiel medzi tou nasou a ich pizzou nebol.

co sa tyka cestovania tiez je mi jedno ci je to prva trieda, alebo "na stojaka" - ide o to sa prepravit a nemusi to byt ako doma v obyvacke - ved to ani nikto nemoze cakat za cenu tych leteniek.
tibor.
14.05.11,09:35
napriklad mallorca:

11.10.2011 19:45 - 22:15 / 15.10.2011 16:50 - 19:20
letenky pre jedneho tam a spat za 46€ (ak sa zaplati mastecard. ak kupujete viac leteniek a nemate mastercard oplati sa vytvorit si virtualnu kartu, cestovannie s jednou taskou na osobu - max 15kg)

pozicanie auta (ford fiesta alebo opel corsa 5dv s klimatizaciou)
11.10.2011/22:30 - 15.10.2011/16:00 65€/4dni
treba dat pozor na palivovu politiku - aby nebolo treba platit plnu nadrz, ale vratilo sa auto s povodnym stavom nadrze (asi nikto neminie za 4 dni plnu nadrz)
a skontrolovat si poistku - zalezi od toho aky ste sofer. vacsinou maju dve moznosti - depozit 200 - 300€ ktory pri vrateni neposkodeneho auta vratia, alebo poistku asi 5€ na den.

hotel ktory som nasiel za 4 noci chce 86€ za izbu - Trezor, Žehlička, Ventilátor, Rozkladacia pohovka, Sprcha, Vaňa, WC, Kúpeľňa, Čajová kanvica / Kávovar, Chladnička, Kuchyňa, Rychlovarná kanvica, Kuchynský riad, Služba budenia, Balkón, Zadarmo WiFi

Ak idu styria ludia:
letenky 4x46€
auto 1x65€ + nafta 10€
hotel 1x86€

to vychadza na 85€ na osobu + strava a pripadne "aktrakcie a vstupenky"

- mozete si priniest konzervy a byt cele dni na plazi zadarmo :) ,
- ak nechcete nikam cestovat neoplaca brat auto ale autobus ci taxik
- kedze je prichod dost neskoro v noci tak sa da prva noc stravit niekde na diskoteke, alebo spoznavanim nocneho zivota (auto sa hodi, ale jedna noc v hoteli nebude treba)...

moznosti je velmi vela... toto je len to co som nasiel za par minut.
ja by som tam sieil keby som tam uz nebol :cool:
pivko
14.05.11,15:22
tibor a čo tak sa výkašlať na hotel :D zobrať stan-rozložiť medzi piesočnými dunami , letieť tam na stojáka bez nároku na miesto v lietadle-ako infant:D
zobrať propánbutánovu bombu+konzervy. Bomba dovolenka:D , hlavne že som na Kanároch kde sa aj tak kúpu len otužilci nakoľko Atlantik má stále max 22c:mee:Pre mňa su Kanáre raj na zemi ;)bol som tam xxx nebudem sa tu chváliť ,ale určite som nejedol konzervy ,keď Španielská kuchyňa je fantastická;)
felix1
14.05.11,22:50
A je podmienkou ,,ALL inclusive,, ???
Nie vsetko co sa zda ako luxus je aj skutocne velmi drahe.
Pozri naspriklad : http://www.ihden-reisen.de/madeira/madeira_ferienhaus/ferienhaus_vivenda_belo_horizonte_madeira.html
Pri kalkulacii pre 2 x 4 osoby : 350.-EUR na 8 osob je 43,75/osobu a den x 7dni je cca 307.-EUR. Letenka kupena v jan/feb s odletom Mnichov cca 65.-EUR/osobu, cesta a parkovanie na letisku v Mnichove 35/EUR/osobu , pozicanie auta na Madeire cca 75.-EUR/osobu na 7dni pri 4 osobach v aute !!! Strava ako u nas alebo lacnejsia. Na obed si na miestnom trhu kupis cerstveho tuniaka za 3,65EUR/kg alebo mečuna 7,6EUR. Olivovy olej, cesnak chleba + romantika pri grilovani v dome . Co sa da este cakat od dovolenky v takomto dome ? To ti neposkytne ziaden ALL inclusive pobyt. Ranajky si doriesis plnou ladnickou dobrot v cene ktoru zaplatis v hoteli za jednu osobu . Vecera v pristave v meste je v cene 7 az 15 EUR/osobu vratane napojov. Ak aj toto je pre teba prilis vela prace pozri si :http://www.enotel-lido-madeira.com/index.html
prajem peknu dovolenku :)
tibor.
16.05.11,03:46
momentalne sa da pozicat auto este lacnejsie:

exclusive promo code:
18 May - selected Canary Islands car hire: code BTCWEDUKNL
Book between 10am - 12pm for 20% off, between 12pm - 2pm for 15% off and between 2pm - 4pm for 10% off.
(holiday autos)
macacko
01.06.11,18:46
som nadšená touto predstavou a kde konkrétne sa dajú takto lacno zohnat tie letenky??????????
pivko
02.06.11,06:45
som nadšená touto predstavou a kde konkrétne sa dajú takto lacno zohnat tie letenky??????????
TU: http://www.ryanair.com/sk
felix1
02.06.11,11:55
alebo

http://www.airberlin.com/site/start.php

hlavne to musis kupovat v spravnom case ( januar / feb). V juni je uz na letnu dovolenku kupovat vyhodne letenku neskoro.
platro
08.06.11,13:00
Ešte pridám, že niekedy sa celkom oplatí si vydražiť hotel cez ebay.com.
pivko
08.06.11,17:34
Chlapci felix1 a platro, já už mám letenku do Bangkoku na február 2012 za 512 EVRI:D dávno vytlačenú v šuflíku. Veď o tom to je , čím skor kupiš tak je to lacnejšie;) No a za 512 do Thajska:eek: No nechoď tam min.2x do roka:---
lujza.j
09.06.11,14:54
provokatér:):)
Ingrid Ondruskova
09.06.11,17:01
Jééj normálne Vám všetkým závidím....mám hroznú fóbiu z lietania, takže ,keby to celé bolo rovno aj zadara.....nikam necestujem....na moju škodu....
figiba
10.06.11,14:20
celkom zaujímavé ceny.
možno niečo v lete vyberiem :)