Stanislav66
11.05.11,21:15
Pracoval som vo firme sport bazar a nakolko sa rušili najomne priestori tak mi šef zrobil ponuku na prebratie firmy aj z tovarom a službami s tým spojenými s tým že sa vybavili nove priestory .
Neviem ako mam dalej postupovať ako sa prevádza s.r.o aj so zmenou prieestorou a kam mam isť ako prve.
Treba mi hygienu ?
Mam isť na daňový úrad ak už je spoločnosť založená a vlastne kam všade mam isť.
Mam šancu dostať príspevok v nezamestnanosti ak sa nezamestnam v taj spoločnosti ale budem tam mať živnostníka a sam tam budem na dohodu
Je to dosť zložite a za rady vopred dakujem.
KEJKA
11.05.11,20:36
ty si si založil sro a prevzal činnosť?
ak si niekde spoločník, nárok na podporu nemáš.
Melnick
11.05.11,20:47
ry si si založil sro a prevzal činnosť?
ak si niekde spoločník, nárok na podporu nemáš.

zato ale máš strašne veľa oznamovacích povinností takmer do všetkých inštitúcií a ešte aj niečo navyše - Okresný súd.

Iba sa opýtam: má s.r.o. ŽL na činnosť,ktorú budeš vykonávať ?
Stanislav66
12.05.11,05:51
Ja berem aj sro od stareho majitela ale on tam mal tri sro nakolko nechcel byť platca dph. Ja si berem iba jednu.
Musí mať ž.l tato firma nejde to bez toho? sam neviem či ma musim sa spítať.
Stanislav66
12.05.11,05:53
Nie je prosim vas jednoduchšie si založiť novu s.r.o ? Ale mne sa zda že mi odpada vybavenie pokladníc pečiatky a snad aj danový.
KEJKA
12.05.11,07:33
nič nepreberáš - ak chceš niektorú jeho sro, tak kupuješ obchodný podiel. Staneš sa jediným spoločníkom a asi aj konateľom a pokračuješ v činnosti firmy, budeš ju riadiť.
Právne všetko treba dať do poriadku ako bolo vyššie popísané, resp. ako si naštuduješ v iných témach - zmena spoločíka, mena, adresy.........
Mne sa zdá, že nemáš ani šajnu o právnych a daňových aspektoch svojho rozhodnutia.
Odkiaľ si.....nepotrebuješ poradcu a účtovníka?