Rudo Ragula
12.05.11,05:48
Poraďáci, pozdravujem Vás a mám prosbu, nespracoval niekto z Vás, alebo nevie niekto poradiť ako dlho sa majú archivovať a skartovať jednotlivé doklady SVB ako: 1. Príjmy a výdaje; 2. Teplo; 3.Voda; 4. Elektrina;5. Fond opráv; 6. Poistka domu; 7. Bankové doklady; 8. Doklady o platbách za káblovú televíziu; 9. Zápisy o schôdzach SVB?
Deganova
12.05.11,03:59
Dnes okolo 9:30 sa mám stretnúť s archivárkou potom pridám odpoveď
verkaz
12.05.11,09:49
Určite je to stanovené v zákone o archivácii.
Rudo Ragula
12.05.11,18:42
Problém je v tom, že zákon o archivácii rieši povinnú archiváciu dokumentov v štátnej správe, ale SVB je subjekt, ktorý nemá povinnosť vytvárať archív, avšak pre činnosť SVB je taktiež dôležité niektoré doklady archivovať. Účtovne doklady rieši zákon o účtovníctve a z neho by sa dali odvodiť niektoré časti. Vzhľadom na skutočnosť, že história SVB sa začala písať niečo pred rokom 2000, nenašiel som nikde uspokojivé riešenie o archivácii a skartácii dokladov SVB. Som predsedom SVB jedenásty rok v bytovom dome len so šiestimi bytmi, ale aj tak už mám doklady v šestnástich veľkých fascikloch a zaberajú mi miesto viac ako poldruha metra v byte, takže je už načase začať "odtučňovaciu kúru". Aj keď o činnosti SVB rozhodujú samotní členovia, je tu dilema, čo a kedy vyradiť a čo - okrem základných dokumentov ponechať. Preto hľadám pomoc a radu hlavne u ľudí, ktorí majú tie isté problémy, pretože štátne organizácie poskytujú len všeobecné odporúčania, ktoré aj tak nie sú pre SVB záväzné.
Halli
12.05.11,18:56
Ja mám "usmernenia" v šanonoch zamknutých v spoločných priestoroch, daj ty len pokoj z ďalšími nezmyselnými zápismi, skartáciami, zoznamami...ja mám toho tiež za 11rokov plné zuby, keby radšej zosúladili a dali dokopy s nespočetnými novelizáciami zákon 182...a určite by som to neskladovala v byte :) Na to čo mám ja by mi nestačila celá plocha bytu:)
IvanPK
12.05.11,19:28
Ja som neskartoval za 10 rokov nič, mám to všetko, máme ale správcu....
Deganova
13.05.11,03:12
Po porade s archivárkou som sa dozvedela, že doklady týkajúce sa SVB treba archivovať a následne skartovať podľa zákona o účtovníctve.
Halli
13.05.11,04:54
Po porade s archivárkou som sa dozvedela, že doklady týkajúce sa SVB treba archivovať a následne skartovať podľa zákona o účtovníctve.
To ti povedala teda novinu :)...škoda, že už nemám v pivniciach myši a potkanov ako kedysi...to by bola super skartácia. :D
verkaz
13.05.11,10:46
Ja to tiež skladujem za 11 rokov v spoločných priestoroch. Mám tam takú starú registračnú skriňu a tam je to podelené v šanonoch podľa rokov. Keď budem mať zbytočný čas, tak tie staré roky pretriedim a nechám len zmluvy a mzdové náležitosti ale do centrálneho archívu sa mi to nechce odkladať a robiť zápisy.
svojar
28.05.11,11:24
Aj my to máme v miestnosti, ktorú sme si prerobili na kanceláriu. Doklady sú za 11 rokov a v pohode sa do skrine vôjde ešte veľa ďalšej dokumentácie. Teda zatiaľ nič neskartujeme a ani tomu tak nebude v blízskej budúcnosti.