majko 15
12.05.11,10:28
Dobrý den chcem sa opýtať zdedil som starší dom na Liptove v obci Hybe chcel by som tento dom prerobiť a prenajímať ho.Chcel by som ho prerobiť v takom starom štýle.Su v dome také pekne dve pece ako sa nich voľakedy varilo pieklo atď.Len sa neviem rozhodnúť či mi toto prenajímanie bude rentabilné alebo nie.Je mi luto predať to lebo je tam strašne veľký pozemok,a je tam zo záhrady vidieť aj Kriváň.Prosím vás o pomoc mám sa do prerábania pusťiť alebo nie ked je dnes taká dob aká je a tu na Liptove je na prenájom toho veľa.Veľmi vám pekne ďakujem za radu.
erzet
12.05.11,08:31
Dobrý den chcem sa opýtať zdedil som starší dom na Liptove v obci Hybe chcel by som tento dom prerobiť a prenajímať ho.Chcel by som ho prerobiť v takom starom štýle.Su v dome také pekne dve pece ako sa nich voľakedy varilo pieklo atď.Len sa neviem rozhodnúť či mi toto prenajímanie bude rentabilné alebo nie.Je mi luto predať to lebo je tam strašne veľký pozemok,a je tam zo záhrady vidieť aj Kriváň.Prosím vás o pomoc mám sa do prerábania pusťiť alebo nie ked je dnes taká dob aká je a tu na Liptove je na prenájom toho veľa.Veľmi vám pekne ďakujem za radu.
Nuž chlapče, tu je každá rada drahá. Záleží na Tebe. Tak v tomto ti asi nik neporadí a vlastne sám si odpovedáš.
majko 15
12.05.11,08:48
Hm že chlapče :D Píšeš že neporadí no dobre tak mi povedz čo by si robil ty na mojom mieste?Dakujem
erzet
12.05.11,08:56
Kde bývaš?
Nestálo by za to presťahovať sa tam? Je to krásny kraj.
Inak, tiež by mi bolo ľúto predať to, lebo je tam strašne veľký pozemok, a je tam zo záhrady vidieť aj Kriváň. Ja by som sa však do prerábania nepustil, keď je dnes taká doba aká je a tam na Liptove je na prenájom toho veľa.

Prepáč, viem že je závažné a vážne rozhodnutie. Uvidíš čo povedia iný.
Dantess
12.05.11,09:02
Zdravím, závysí od toho či máš peniaze "navyše". Ak žiješ od výplaty k výplate, tak je to zbytočné rekonštruovať, ale aj máš nejaké peniaze navyše, tak ja by som do toho išiel určite. Ubytovacích zariadení nieje nikdy dosť.

Ak by som mal dosť peňazí na rekonštrukciu, tak by som spravil nasledovné:

1. pekne a útulne zrekonštruoval
2. nahodil o 30% vyššie ceny, než majú po okolí
3. predával pobyty v zľavových portáloch s 50% zľavou. Tam takéto pobyty sú vypredané prakticky do pár dní. Hlavne keď sa dajú pred veľkou nocou, rôznymi sviatkami, atď.

Chata ale musí byť naozaj útulná a taká, aby sa tam ľudia chceli vracať už aj bez zľavy. Samozrejmosťou by mal byť gril, altánok, nejaké bránky pre deti, lopty, atď...

To všetko je ale len môj názor, určite sa nájdu aj lepšie nápady :-)
dana9
12.05.11,09:07
mne sa to celkom pozdava:-)

ak si to chces ponechat tak by si to musel rekonstruovat v kazdom pripade


ak s tym nechces mat starosti , tak to mozes ponuknut do databazy niektorej agentury ktora sa specializuje na prenajom takychto nehnutelnosti a mas s tym potom relativne minimum starosti

vzdy to mozes ponukat aj znamym znamych

a navyse keby chces tak niektore terminy vies rezervovat pre seba
majko 15
12.05.11,21:31
Bývam tiež v okolí.No peniaze hm :D na prípadnú rekonštrukciu by som si zobral uver ak by som do toho išiel.Ale poprosím viacerých o radu.Tento postreh ma zaujal od prispievaťela menom Dantess.Moj sen by bol aj to mať tam nejaké domáce zvieratá prípadne koníky ponúkať aj jazdu na nich,ponúkať aj výlety po okolí ak by mal klient záujem,prípadne ponúknuť aj splav váhu. Ale ďakujem všetkým ktorí mi ešte poradia či sa mám do toho pusťiť alebo nie? Ak by som mal dosť peňazí na rekonštrukciu, tak by som spravil nasledovné:


1. pekne a útulne zrekonštruoval
2. nahodil o 30% vyššie ceny, než majú po okolí
3. predával pobyty v zľavových portáloch s 50% zľavou. Tam takéto pobyty sú vypredané prakticky do pár dní. Hlavne keď sa dajú pred veľkou nocou, rôznymi sviatkami, atď.

Chata ale musí byť naozaj útulná a taká, aby sa tam ľudia chceli vracať už aj bez zľavy. Samozrejmosťou by mal byť gril, altánok, nejaké bránky pre deti, lopty, atď..
erzet
13.05.11,05:22
Ozvy sa až to bude hotové.
korela
11.03.12,17:47
Ako si sa rozhodol? Robíš niečo, aspoň plány?