bibka6
12.05.11,12:15
Čo sa dá robiť a ako ďalej viesť v JÚ 5 a viac rokov staré pohľadávky, ktoré už nebudú uhradené? DPH je zaplatená štátu a my už peniaze aj tak neuvidíme.
Vopred ďakujem
Mila123
12.05.11,10:30
ja ich nenápadne odpisujem......tak, že odpišem ju z knihy pohľadávok bez toho aby som to dala naúčtovať do peň. denníka......čo iné s tým? ako sa dostať k rozhodnutiu súdu o nevymožiteľnosti ???
Katarina
12.05.11,12:04
Nenápadne odpisovať pohľadávky nedoporučujem. Pozri § 19 ods. 2 písm. h a i, resp. § 17 ods. 12 . Odpis pohľadávky je možné s vplyvom na základ dane POZD, bez vplyvu na základ dane PNZD, resp. len vyradiť k evidencie - sú to tzv. drobné pohľadávky, pri ktorých treba splniť podmienku podľa § 19 ods. 2 písm. i. Teda doporučujem zvážiť o akú pohľadávku ide a podľa toho to riešiť v zmysle daňových predpisov.
Iva1212
01.07.11,18:01
Ja mám podobný problém, súhlasím s tým, že nenápadne odpisovať pohľadávky nie je správne. Ale čo s pohľadávkami, kde už 5 rokov exekútor podáva odvolania na súdy a stále sa to len ťahá. Aký doklad od súdu potrebujem, aby som mohla odpísať nezaplatené pohľadávky bez vplyvu na základ dane?