andrea mickova
12.05.11,15:38
som rozvedena, 14r syn je v mojej opatere a 16r dcera v otcovej. zila u neho dva roky po rozvode, teraz je to uz takmer 1,5 roka, co od neho odisla po vzajomnej dohode. Iba nedavno som dala navrh na zmenu opatrovnictva, nakolko sa s byvalym neda nijako dohodnut, neprispieva mi na vyzivu deti vobec. Pobera rodinne pridavky a uplatnuje si aj danovy bonus na dceru.
Byvaly si robi danove sam, je zivnostnik a na dovazok ma dcera trvaly pobyt hlaseny u neho, obe deti chodia k nemu na navstevu cca kazdy druhy vikend.
Chcela by som sa spytat, ci si mozem uplatnit za takychto podmienok danovy bonus ja.

dakujem
raffendaySK
16.05.11,06:17
Dobrý deň. Zamestnanec má teraz 3 deti. 2 z prvej manzelstve, uz su reozvedeny. Teraz je na materskej dovolenke s tretou dietatou. Moja otazka je: DB na 2 deti z prvej manz. si moze uplatnit DB pocas materskej s tretou d.??? Ďakujem.
Tweety
16.05.11,06:19
Dobrý deň. Zamestnanec má teraz 3 deti. 2 z prvej manzelstve, uz su reozvedeny. Teraz je na materskej dovolenke s tretou dietatou. Moja otazka je: DB na 2 deti z prvej manz. si moze uplatnit DB pocas materskej s tretou d.??? Ďakujem.
AK je na MD, nemá príjem, teda nemá si nárok ako uplatniť. ALe počas RD, ak pracuje, a má požadovanú výšku príjmu na jeho uplatnenie, má nárok.
PS: napísaný príspevok je potrebné po sebe aj prečítať, pretože máš tam dosť nezrozumiteľností.
veronikasad
16.05.11,06:30
Áno, sorry. Ďakujem.
Moja druhá otázka... Ešte je na rodičovskej dovolenke, a pri tom bude pracovať od júna. Čo mám dať do evidencie, lebo ešte nedostala potvrdenie o skončeni RD, ako ju mám evidovať, a vytvoriť mzdu?
v akom SW pracuješ a na čo sa pýtaš ? Nerozumiem tvoje otázke ? (aké potvrdenie o skončení RD ? Rod.príspevok predsa môže poberať aj popri zamestnaní, len nebude poistencom štátu v zdr. a sociálnej poisťovni)