Radka 111
12.05.11,15:39
Dobrý deň všetkým ...
Vedel by mi niekto poradiť ako mám postupovať pri riešení neprevzatého diela podla ,,zmluvy o dielo,,
Naša firma vykonala určité opravy domu a objednávateľ aj napriek dvom výzvam,ktoré sme im doručili písomne a osobne, neprišiel na odovzdávanie staveniska a ani nám nedal písomné stanovisko prečo sa nezúčastnil odovzdávania. A ešte k tomu nám aj dlhujú peniaze.
Dopočula som sa,že ak objednávateľ neprevezme dielo do 30 dní a ani nedá stanovisko že prečo ho neprevzal, dielo sa považuje za odovzdané.
Ďakujem za odpovede a za pomoc.
Radka 111
17.05.11,13:10
nooooo....ako vidím nevie nikto poradiť......škoda....je to celé zložité.....
dana9
17.05.11,13:52
no v podstate mas pravdu aj ked takto to nie je nikde napisane.

dolezite je predovsetkym znenie samotnej zmluvy, co mate medzi sebou dohodnute.

vseobecne sa to berie tak, ze ty ako zohotvitel mas povinnost dielo zhotovit a odovzdat ho objednavatelovi, v sulade s podmienkami zmluvy o dielo

ak si objednavatela na prevzatie riadne vyzvala (podla dohodnutych podmienok, doporucene na urcenu adresu) teda vies tuto vyzvu relevantne preukazat, a objednavatel sa nedostavil, znamena to ze sa objednavatel dostal so svojimi povinnostami do omeskania. Ak objednavatel zaroven neuvideol dovody neprevzatia, nedostavenia sa na prevzatie, a neurcil nahradny termin, tak sa to da brat tak ze si si splnila vsetky povinnosti, a ze objednavatel je povinny cenu za dielo zaplatit

Ty zaroven nezodpovedas za akekolvek skody ktore tak objednavatelovi vzniknu
Radka 111
17.05.11,14:21
ďakujem za odpoveď...
takže nám nezostáva nič iné ako sa súdiť...
Radka 111
14.06.11,15:17
Stále nemajú záujem zaplatiť za vykonané práce.....
No toto sa môže diať len na Slovensku....
Radka 111
21.06.11,19:28
Stále nemajú záujem zaplatiť za vykonané práce.....
No toto sa môže diať len na Slovensku....


teraz tvrdia že máme zle metre štvorcové.... že vraj sme namerali viac metrov ako v skutočnosti budova má, za každú cenu chcú ponížiť sumu za vykonané práce.
Pri podpisovaní zmluvy bolo všetko v poriadku súhlasili s cenou aj s rozmermi, teraz už po ukončení prác začali vymýšľať
Radka 111
21.06.11,19:52
no v podstate mas pravdu aj ked takto to nie je nikde napisane.

dolezite je predovsetkym znenie samotnej zmluvy, co mate medzi sebou dohodnute.

vseobecne sa to berie tak, ze ty ako zohotvitel mas povinnost dielo zhotovit a odovzdat ho objednavatelovi, v sulade s podmienkami zmluvy o dielo

ak si objednavatela na prevzatie riadne vyzvala (podla dohodnutych podmienok, doporucene na urcenu adresu) teda vies tuto vyzvu relevantne preukazat, a objednavatel sa nedostavil, znamena to ze sa objednavatel dostal so svojimi povinnostami do omeskania. Ak objednavatel zaroven neuvideol dovody neprevzatia, nedostavenia sa na prevzatie, a neurcil nahradny termin, tak sa to da brat tak ze si si splnila vsetky povinnosti, a ze objednavatel je povinny cenu za dielo zaplatit

Ty zaroven nezodpovedas za akekolvek skody ktore tak objednavatelovi vzniknu









viete mi napísať číslo zákona pod ktorým si to nájdeme.
Ďakujem